Colorado

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
procjon
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2004, o 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Colorado

Post autor: procjon »

Mógłby ktoś dać namiar na poradnik do Colorado?
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Na HOTU znajdziesz manual i solucję.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2007, o 15:57 przez Blod, łącznie zmieniany 1 raz.
|||||||||||||||||>--- [90%]
procjon
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2004, o 21:53
Lokalizacja: Darłowo

Post autor: procjon »

Dzięki, Blod! Tak, to w zupełności wystarczy :)
sedum
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2005, o 08:59

Post autor: sedum »

Proszę o jakąś klawiszologię bo nei mogę podnosic rzeczy ani strzelać. zapomniałem jak to się robiło.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
sedum
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2005, o 08:59

Post autor: sedum »

Moim zdaniem tam nei am klawiszologi ale już sie domyśliłem które to guziki. Gra jest, jak dla mnie. strasznie trudna na emulatorze. na amidze zresztą też była ale myślałem że teraz lepiej mi pójdize :)
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

W linku który podał Bebokus jest skan instrukcji z klawiszologią, w linku który podałem trochę wyżej jest cała instrukcja (w tym klawiszologia). Czytaj trochę uważniej.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Ziomek2043
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 12:52
Kontakt:

Re: Colorado

Post autor: Ziomek2043 »

Jak podnieść przedmiot?
Awatar użytkownika
Ziomek2043
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 12:52
Kontakt:

Re: Colorado

Post autor: Ziomek2043 »

pierwszy link nie dziala w drugim brakuje info odnosnie podniesienia przedmiotu, pomóżcie...
Awatar użytkownika
Ziomek2043
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 12:52
Kontakt:

Re: Colorado

Post autor: Ziomek2043 »

ale z was ***, czy prosze o tak wiele?
blod nie ma nic o tym nigdzie!
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Colorado

Post autor: olesio »

Tak ciężko wejść na poniższą stronę i pobrać grę w zipie z manualem w pliku Manual, a poza tym z intrukc
i która jest na HOL'u wynika, że przedmioty da radę podnościć przy użyciu klawisza F7. Kiedy ręka jest
rozwarta należy nad przedmiotem wcisnąć Fire plus tył i dół, a nasz bohater podniesie przedmiot, zaś
według mnie za Twój post należy ci się ban na forum i tyle. A link do wersji działającej pod kontrolą
pakietu WHDLoad - wraz z instrukcją to: http://www.whdownload.com/games.php?nam ... ton=Search

EDIT: sorry Blod: dałem się ponieść i słuszny warn, ale jak się nie wkurzyć jak Ziomek2043 bluzga i nie
czeka na odpowiedź, a nawet samodzielnie nie próbował kombinacji, na którą ja wpadłem zanim jeszcze
przeczytałem cały manual od wersji WHDLoad. Taki "użytkownika" forum imo nie zasługuje na szacunek.

EDIT2: Przemyślałem sprawę i zmieniłem swój ton, nie będę się wyzywał, zniżając do "poziomu' poprzednika.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Ziomek2043
Posty: 31
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 12:52
Kontakt:

Re: Colorado

Post autor: Ziomek2043 »

olesio ja się kompletnie nie znam na tej całej emulacji, więc oczywistym było, że nie dojdę do tego sam. Nie rozumiem też dlaczego aż takim problemem było napisanie mi tego. Dziękuje i przepraszam.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: Colorado

Post autor: biegu »

jeżeli chodzi o podnoszenie przedmiotów to wystarczy wcisnąć fire+dół+tył, nie naciskać F7 bo F7 służy do wyrzucania przedmiotów. Żeby wystrzelić z pistoletu, trzeba go wziąć do ręki, nacisnąć fire+tył+góra - gościu naładuje giwere i można strzelać z pozycji kucącej lub stojącej. Gra jest trudna ale grając na emulatorze łatwo przejść robiąc co jakiś czas Save state. Coś zrobisz nie tak dajesz load state i git. Przeszedłem tą grę całą, ale z angielskim opisem, bez solucji nigdy bym nie wpadł na niektóre rozwiązania. Jak się będe nudził to przetłumaczę na polski tą solucje i wrzuce to do strefy zrzutu. Świetna gra.

-------

Ok znalazłem na kompie tą solucję i przepisałem ją na Język Polski, zmieniając wiele i dodając po swojemu. Do pobrania w strefie zrzutu. Za jakiekolwiek błędy w tłumaczeniu i co z tym związane problemy wynikające z przejściem gry z góry przepraszam. Przepisywałem na surowo i wiele z pamięci, nie chciało mi się teraz tego przechodzić. Wydrukuję ten opis i przejdę grę na jego podstawie i sprawdzę czy na pewno wszystko się zgadza. Chociaż na 95% jestem pewny że nie popełniłem żadnego większego błędu w tłumaczeniu utrudniającego przejście gry.

---------

Właśnie gram i poprawiam błędy za około godzinę powinna już być gotowa dobra i sprawdzona w 100% solucja. (Już znalazłem kilka istotnych błędów)

------

Kolejny edit

Przechodząc grę pisałem praktycznie nową solucję po swojemu, część zostawiłem z tłumaczenia ale większa część to moje słowa i uwagi. Pełną sprawdzoną w 100% solucje wrzucam do strefy zrzutu.

Przepraszam za wcześniejszy bałagan :)
ODPOWIEDZ