Dune 2 jak utworzyc save disk?

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Smallpox
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2004, o 17:32
Lokalizacja: Wołomin

Dune 2 jak utworzyc save disk?

Post autor: Smallpox »

Nie wiem jak stworzyc save diska do gry dune 2.Po odpaleniu gry na emulatorze win fellow odpala sie gra.Wybiram 1 opcje ktora jest utworzenie save disku i tu jest proble.Odpalam ta opcje i wyskakuje komunikat zebym wlozyl dysk do DF0.Jesli wrzuce inny dysk poza pierwszym dyskiem gry to wyskakuje blad ze zmienilem dysk czy jakos tam.Jesli wrzuce dysk 1 to zaczyna sie formatiowac teoretycznie tworzy sie save dysk(tak mi sie wydaje)ale [potem jak juz odpalam gre i sie wgrywa to wyskakuje opcja zebym wlozyl save dysk do stacji mimo ze juz siedzi ten sformatowany 1 dysk gry.Nie wiem co zrobic.prosze o pomoc albo o przeslanie gotowego czystego save dysku do gry.
PS.Nie moge uruchomic emulatora WinUEA bo wyskakuje jakis blad ze nie moze program odnalesc jakiegos pliku dll a tam podobno mozna utworzyc save disk.
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Znaczy nie sformatowaną dyskietke, tylko czystą czyli nadającą się do sformatowania możesz utworzyć w winUAE ("create standard floppy"). Po utworzeniu takiej dyskietki dajesz ją do stacji Df0 lub jaką tam poda kiedy gra chce sformatować dyskietke na save disk. Mowa o emulatorze WinUAE.
Jakiego *.dll Ci brakuje?? Spróbuj poszukać go w internecie albo ściągnij jeszcze raz instalacje emualotra WinUAE.

Podaj mi maila to Ci ten obraz sformatowanej dyskietki już, podeśle.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
Smallpox
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2004, o 17:32
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: Smallpox »

Brakuje mi pliku DINPUT8.DLL i sciagalem juz nawet inne wersje WinUAE i nic ciagle to samo wyskakuje.Jak mozesz mi przeslac ta dyskietke to wyslij ja na adres: smallpox@pf.pl. Dzieks



-== edit by norbi ==-
skasowalem poprzedni post bo adres emailowy podales w tym poscie
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Smallpox pisze:Brakuje mi pliku DINPUT8.DLL i sciagalem juz nawet inne wersje WinUAE i nic ciagle to samo wyskakuje.
Zainstaluj DirectX 8 lub nowszy.
|||||||||||||||||>--- [90%]
RaMzEs
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2004, o 08:15

Post autor: RaMzEs »

witam

mam pytanie odnosnie cannon fodder.Tak jak mowiliscie wyzej o save discach,zrobilem sobie go, tylko ze jak chce zasejwowac to jakos nie chce.Nie wiem czemu, mam wlozony niby save disc do dfo a on go chyba nie rozpoznaje.Wiecie moze co jest grane??

z gory dziekuje
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Cannon Fodder wymaga specjalnej dyskietki na SAVE. Jest odpowiednia opcja w grze.
Jsli bardzo potrzebujesz takiej dyskietki to znajdziesz na http://www.back2roots.org lub prosciej skorzystaj z opcji SAVE STATE w nowym Winuae
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

RaMzEs pisze: mam pytanie odnosnie cannon fodder.Tak jak mowiliscie wyzej o save discach,zrobilem sobie go, tylko ze jak chce zasejwowac to jakos nie chce.Nie wiem czemu, mam wlozony niby save disc do dfo a on go chyba nie rozpoznaje.Wiecie moze co jest grane??
A ja bede monotematyczny :) I po raz kolejny polecam zassac sobie:
http://www.whdload.de/whdload/WHDLoad_usr.lha oraz HD Installke
tej gry z: http://www.whdload.de/games/CannonFodder2.lha - dzieki
niej gra dziala znacznie szybciej i zapisuje save'y na twardym dysku.
Oczywiscie oba pliki nalezy rozpakowac i zainstalowac, ale to juz nie
jest problem bo program i installka posiadaja wbudowany installer :)
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ranger_from_dark_forest
Posty: 5
Rejestracja: 4 kwie 2004, o 06:29
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ranger_from_dark_forest »

Fre pisze:mi maila to Ci ten obraz sformatowanej dyskietki już, podeśle.
sformatowan do Dune II czy czysta ? jesli do Dune II to tomekk@akk.net.pl :)
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

ranger_from_dark_forest pisze: sformatowan do Dune II czy czysta ?
gotową żeby już zapisywać w grze :)
wysłane :wink:
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
Awatar użytkownika
kwix
Posty: 3
Rejestracja: 9 cze 2005, o 14:48
Kontakt:

Post autor: kwix »

A ja mam taki problem że po zainstalowaniu Dune 2 na hd (instalacja przeszła bez problemu) ale jak chce zrobić save gra się zawiesza. Co ciekawe plik się pojawia naliście savegamów po powtórnym uruchomienu gry ale wczytać też sie go nie da bo się zawiesza.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Sorry, że odgrzebuje stary temat. Ale zachciało się mi pograć w Dune 2 oczywiście z
twardego dysku, bo z obrazu dyskietek coś nie bardzo chodzi poza tym wolno działa.
No i ściągnąłem zainstalowaną wersję z www.whdownload.com i wypakowałem na
dysk, po czym uruchomiłem WinUAE 1.0 i próbowałem zapisać stan gry. Jednak sobie
wcześniej włączyłem w zakładce Misc opcję "On Screen LEDs" i wziąłem stoper, bo
okazało się że gra się nie zawiesza tylko tak długo tworzy nowy save. Trwa to jakieś
niecałe :) .90 sekund. Kolejne próby zapisania na ten samą pozycję trwają chwilkę.
Tym postem chcę po prostu dać znać wszystkim którzy myśleli wcześniej, jak ja oraz
kwix, że gra się zawiesza. A szukając postów o Dune 2 natkenli się na ten wątek :)
Gra się nie zawiesza tylko tak długo tworzy nowy plik save'a. Napisałem bug report
do C-Fou autora instalki, zobaczymy co on mi odpisze, o ile w ogółe e-mail do niego
dotarł, bo z tym jest różnie. A czy na prawdziwej Amidze jest tak samo z save'ami?
Też tak długo trzeba czekać na zapis przy użyciu WhdLoad? Może ktoś sprawdzi?
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Nie wiem jaki tego powód, lecz normalne to to nie jest

Sprawdziłem z ciekawości na uae 1.4.4 – zapis ponizej 1 sek odczyt około 3 sek
Na mojej starej A600 z fast zapis/odczyt był tylko nieco dłuższy
Dune 2 też bezproblemowo działa po przeniesieniu katalogu z grą do ram dysku.

- A jeszcze jedno Dune 2 ma dobry instalator i nie potrzebuje whdload czy innego ustrojstwa - a jak znajdziecie w pliku save swoje silosy to przez ffff wypełnicie je na full
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Heh, nawet nie spojrzałem dokładnie na pierwszy dysk że jest instalka. Patrzyłem że
jest instalka WhdLoad, więc myślałem że innej nie ma. Zainstalowałem z dyskietek i
bez użycia WhdLoad, bo ten to przydatne "ustrojstwo", ale nie zawsze wszystko
z nim działa jak należy. Dzięki za informacje. Gra faktycznie działa ok, a do Wepl,
który jest autorem tej instalki oraz WhdLoad pisałem - odpisał i pytał czy używam
zcrackowanego pliku klucza, a ja mu odpisałem że nie używam żadnego klucza i
dalej cisza, pewnie będzie musiał dokładniej sprawdzić swój *.slave do tej gry.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ