Transarctica

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Transarctica

Post autor: Ash »

Czy da się jakoś zaatakować miasta Viking Union?
Dziadkowski

Post autor: Dziadkowski »

Pierwsze słyszę takie określenie ,serio!
Chodzi Ci o elektrownie ? CHyba że ja czegoś nie wiem... gdzie są te miasta ? Jeśli możesz to podaj współrzędne -sprawdzę to.

PS.Spróbuj missle-launcher

http://www.transarctica.kgb.pl
Dziadkowski

Post autor: Dziadkowski »

To jeszcze raz ja :D
Widzę że napisałeś całkiem dobrą solucję do Transarctica ,ale nie zwróciłeś uwagi na jeden szczegół.
Żeby wogóle MÓC wiercić (oprócz drilla z Rum) potrzebujesz odwiedzić zwykłe miasta miasta (Te z "plotkami") i dowiedzieć się co nieco o oazie ,grobie Merricka i Himalajach. Jeśli możesz to podaj tu te miasta ,bo nie jestem pewien ich nazw :D
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

No co ty? Można normalnie wjechać bez konieczności zaczerpnięcia informacji. Chyba... cholera, zaraz sprawdzę:)

No, przed chwilą sprawdziłem i nie trzeba się najpierw o tym dowiadywać:)
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Nigdy nie grałem w tę grę, ale szukałem walkthrough`u co by tu zarzucić i coś ciekawego mię się znalazło, a mianowicie demo tej gry do ściągnięcia na PC. Skoro demo to pewnie jakaś nówka, czy to remake gry z Amigi, czy w ogóle zupełnie co inne?
"Żyjemy tak, jak śnimy. Samotnie" - Joseph Conrad
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Demo? A zapodaj adres, z którego to ściągnąłeś. Bo nigdy o czymś takim nie słyszałem i chętnie dowiem się czegoś nowego:)
Awatar użytkownika
Stęclik Robert
Posty: 97
Rejestracja: 10 lis 2004, o 19:33
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Post autor: Stęclik Robert »

Podobno wyszła wersja na Pc ale pod inną nazwą i to niebyło demo
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Może chodzi wam o Arctic Baron? Mam to na dysku, ale na XP nie pogram, a DOSBox ma z tym problemy.
Awatar użytkownika
Stęclik Robert
Posty: 97
Rejestracja: 10 lis 2004, o 19:33
Lokalizacja: Ostrów WLKP

Post autor: Stęclik Robert »

To ta gra i masz rację na XP niepograsz
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

crowley pisze:Nigdy nie grałem w tę grę, ale szukałem walkthrough`u co by tu zarzucić i coś ciekawego mię się znalazło, a mianowicie demo tej gry do ściągnięcia na PC. Skoro demo to pewnie jakaś nówka, czy to remake gry z Amigi, czy w ogóle zupełnie co inne?
Nie wiem, czy można mówić tu o remake, ale była na PC dokładnie odwzorowana wersja AGA, tyle że tak zabugowana, że czasami grać odechciewało.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2005, o 18:26 przez Ash, łącznie zmieniany 1 raz.
Arachnid
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2004, o 16:28
Lokalizacja: Mars

Post autor: Arachnid »

Taa jakby mi kto pomogl i podrzucil mi wersje amigowa transarctici ktora DA sie przejsc to bylbym wniebowziety. Wszystkie wersje (emulacja.net i planetemu) maja ten sam blad. Nie da sie wjechac do omska. Po wjechaniu trzeba wpisac kod i tu jest problem zaden nie dziala (enter tez nie). Wiec albo zle patrze albo sie jeszcze po prostu nie spotkalem z dobra wersja :(
Ech a tak by sie chcialo przejsc :(
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Aha, dalej ten stary problem...
A próbowałeś tą wersję AGA na 3 dyskietkach? Mi coś się dźwięk wysypuje, ale Felietonik twierdzi, że u niego idzie dobrze. Sprawdziłem dwie wersje dwudyskietkowe, ale w obu wyskakuje ten sam wałek.
Awatar użytkownika
Felietonik
Posty: 116
Rejestracja: 27 paź 2003, o 15:38
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Felietonik »

W wersji AGA na 3 dyskietkach kod ENTER działa :!: Co do dźwięku to nie mam zastrzeżeń (przynajmniej narazie) 8)
"Co miało być niebem, stało się piekłem." (Mariusz Sieniewicz)
HEJ wejdź tutaj -> http://www.felietonik.glt.pl
Arachnid
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2004, o 16:28
Lokalizacja: Mars

Post autor: Arachnid »

Transarctica (1991)(Silmarils)(AGA)(M3)[cr PDX](Disk 1 of 3)(A)
Transarctica (1991)(Silmarils)(AGA)(M3)[cr PDX](Disk 2 of 3)(B)
Transarctica (1991)(Silmarils)(AGA)(M3)[cr PDX](Disk 3 of 3)(C)

Specjalnie ponownie sciagnalem ze moze akurat cos przegapilem ale niestety. :( Dojezdzam sobie do omska odrazu na poczatku wpisuje "enter" i klapa. :(
Sprobuje jeszcze z wersjami [a] i [a2]. Jak zakoncze edytuje posta i powiem czy sie uda.

-edit-
Sprawdzone. Niestety obydwie w miescie omsk maja ten blad.

-EDIT2 WAZNE !!!!!!!-
UWAGA! Na wersje z planetemu zcrackowane przez Paradox haslem NIE JEST enter. Haslo mozna znalezc z instrukcji (w moim przypadku bylo to slowo "SONT") i na 100% dziala.
Jak wiadomo gre zrobili francuzi i wystarczy zeskanowana francuska instrukcja spod tego adresu:
http://www.abandonware-france.org/clic. ... n_tran.pdf
Bardzo prawdopodobne ze z ta instrukcja kazde haslo bedzie poprawne nie tylko przy zcrackowanych wersjach.
Witaj minotaurze MUACHACHACHA.
Ash
Posty: 651
Rejestracja: 7 lip 2004, o 19:36
Lokalizacja: Jaworze

Post autor: Ash »

Czekaj, a jak grasz w wersję angielską to zadziała słowo z instrukcji po francusku?
ODPOWIEDZ