SWOS

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

SWOS

Post autor: Mierzwus »

Mam takie pytanie:
Czy idzie jakoś w inny sposób zarabiać kase poza sprzedażą piłkarzy i wypłatą na nowy sezon? A jeśli nie to czy jak będę mieć kase na minusie to kończę gre?

Jakby co to mówię o Sensible World of Soccer :P
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Teoretycznie nalezy wygrywac wszystkie mecze.Sam mialem prpblem grajac kiedys po raz 1 w sensi Ac milanem.Honoraria pilkarzy zjadly mnie :D Trzeba bylo przemeblowac sklad posprzedawac najdrozszych pilkarzy(trzn wymienic na tanszych bo np baggio za 14 mln to nikt nie kupi)i wtedy mozna grac.Polecam gre Paris st germain lub glasgow rangres,dwa najlepsze kluby w swojej lidze wiec kasa plynie i 1 miejsce w tabeli raczej bankowo.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
d|p

Post autor: d|p »

Wydaje sie, ze gra w trybie Carrier polega glownie na grze tanimi zawodnikami przy zastosowaniu swojej wlasnej "super taktyki". Dawno temu w SWOS 96/97 Galatasaray Stambul ostro mieszalem w Europie...
Klub zawsze przynosil zyski bo dobieralem zawodnikow z odpowiednimi cechami na okreslone pozycje ( np. LW i RW musieli miec ceche speed ). W grze jest wielu "utalentowanych" pilkarzy za okolo 300 - 500 tys.
Taktyka powstala na zasadzie wlasnych obserwacji taktyk komputera.
Troche wprawy i kazdy moze zostac Fergusonem ! ;]
Awatar użytkownika
cichyManU
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2005, o 13:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cichyManU »

Zarabiać mozna tylko chyba na wygrywaniu wszystkiego co można :]
Najlepiej Liga Mistrzów...dużo kasy za zwycięstwa dają szczególnie w Anglii, fajnie jest zacząć w Division 3 i zarabiając jak najwięcej możliwe awansować :)
A co do wartości piłkarzy to, najdrożsi nie są najlepsi, dlatego czasem nie warto :] choć jak się ma prymat we wszystkich rozgrywkach, to kasa sama leci ;)
Może zrobimy jakąś listę tanich, a możliwie najlepszych talentów w Sensible :P
Ja polecam zawodnika, którym zdobyłem prawie wszystko, a według mnie jest najlepszym zawodnikiem w całej grze :] jest nim Roman Kosecki z Nantes, liga francuska, a po drugie tani jak na warunki europejskie 1,5 mln ;)
Nie gubi piłki, jest bardzo szybki i większość jego strzałów to bramka :]
Macie też takich ?? bo ja jeszcze mogę trochę powymieniać :P
GLORY GLORY MAN UNITED !! :]
posiadacz niesmiertelnej COMMODORE AMIGA 600 która czeka na lepsze czasy :D
hincolo
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2005, o 08:42
Lokalizacja: Gniew

Post autor: hincolo »

Ja jeszcze bym dodal, ze wraz z kolejnymi sezonami zarabiasz coraz wiecej pieniedzy(jezeli oczywiscie wygrywasz). Pamietam, ze grajac Legia, pierwszy rok skonczylem ledwo powyzej kreski, ale w nastepnych juz szlo znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
RoKFoR
Posty: 5
Rejestracja: 24 mar 2005, o 14:02
Kontakt:

Post autor: RoKFoR »

Od razu napisze ze nie jestem fanem Legii (ani innego polskiego klubu tylko Man UTD), ale to jest jeden z lepszych zespolow wedlug mnie w grze ... Na poczatku zmieniamy Mosora za Zielinskiego; Jaloche za Zielinskiego i kupujemu jakiego za np: Kucharskiego za ~1M do ataku albo zmieniamy LW lub RW np:
Germany -> Bayern Munich -> A. Zickler RW-SPV-1M
Holland -> Ajax -> P. Hockestra LW-SPV-1.3M
Ciekawym zawodnikiem do ataku jest England -> Manchester UTD -> O.G. Solskjaer A-FVS-2.25M nie jedna lige mistrzow dzieki niemu wygralem.
Awatar użytkownika
cichyManU
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2005, o 13:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cichyManU »

RoKFoR pisze:Od razu napisze ze nie jestem fanem Legii (ani innego polskiego klubu tylko Man UTD), ale to jest jeden z lepszych zespolow wedlug mnie w grze ... Na poczatku zmieniamy Mosora za Zielinskiego; Jaloche za Zielinskiego i kupujemu jakiego za np: Kucharskiego za ~1M do ataku albo zmieniamy LW lub RW np:
Germany -> Bayern Munich -> A. Zickler RW-SPV-1M
Holland -> Ajax -> P. Hockestra LW-SPV-1.3M
Ciekawym zawodnikiem do ataku jest England -> Manchester UTD -> O.G. Solskjaer A-FVS-2.25M nie jedna lige mistrzow dzieki niemu wygralem.
RoKFoR witam fana UNITED :D !!
W polskiej lidze za bardzo nie lubię grać...coś mi nie pasuje za małe zarobki, słabi w sumie piłkarze :] z polskiej ligi polecam na początek, jak się gra słabą drużyną i budżte koło 500 tys to z Widzewa Andrzej Michalczuk LW 350tys, ale śmiało mozńa też na lewy atak :] przede wszystkim nie gubi piłki co jest normą u większości piłkarzy w tej grze :/

Ja zacząłem przygodę z SWOS od...Dinamo Minsk :D spojrzałem że w lidze nie bedzie trudno bo nikt nawet nie mógł mi dorównać, a może i w Europie się coś uda :) no i się udąło i pracowałem na chlubę Łukaszenki ;) skończyłem grać, bo mi się znudziło w sezonie 2012/13 :D byłem menadżerem od 1995/96 czyli można sobie policzyć :D osiągnąlem wszystko, nawet miałem propozycje z reprezentacji Polski, szkoda tylko że nie można równocześnie :?
A z graczy niedrogich i dobrych oprócz Koseckiego wymienionego już, który jest nieprawdopodobny i tylko 1,5 mln :shock: to polecam jeszcze:

- Le Dizet z Nantes [RB]
- Piotr Nowak [M] koło 1 mln, TSV Monachium
- Peter Schmichael [GB] 2 mln Man United
- Christiano Vieri [A] 850 tys, Atalanta
- Giovanni Elber [A] 3,5 mln ale warto ze Stuttgartu

nie moge sobie więcej przypomnieć, szczególnie skąd przyszli, ale jak coś to postaram się jak bedzie zainteresowanie :)
GLORY GLORY MAN UNITED !! :]
posiadacz niesmiertelnej COMMODORE AMIGA 600 która czeka na lepsze czasy :D
maqmaq
Posty: 44
Rejestracja: 24 lip 2005, o 11:35

Post autor: maqmaq »

Ja zawsze kupowałem Igora Kolyvanowa (chyba sie nie pomyliłem) z Atalanty albo Foggi (Włochy). Może i ball control u niego nie najlepszy ale ustawiony jako jeden napastnik speedem przewyzsza kazdego (to moje zdanie).
Jaro

Klawiszologia

Post autor: Jaro »

Czy można zmienić klawiszologie w SWOS lub ustawić na gamepada :?:
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Ogólnie w tej grze można bardzo prosto zdobywać bramki z kilku miejsc i w tym cała filozofia. Dla mnie granie jakimiś dobrymi europejskimi klubami to pójście na łatwiznę. :? Ja zawsze grałem jakimś słabym polskim klubem (np. Pogoń Szczecin, albo GKS Katowice) i raz nawet udało mi się wygrać Ligę Mistrzów (wygrałem w finale z AC Milanem 2:0). To dopiero jest satysfakcja! Po tym wydarzeniu skończyłem grę, bo zdobyłem wszystko co było do zdobycia, a do tego czasu przez mój klub przewinęło się mnóstwo bardzo drogich i znanych piłkarzy (m.in. miałem wszystkich tych za 15M)! Oczywiście osiągnięcie tego wszystkiego zajęło mi kilkanaście dobrych sezonów. Przedtem wygrywałem często Puchar Polski, w polskiej lidze starałem się być cały czas na 1. miejscu i zajmowałem wysokie lokaty w EUFA CUP lub Lidze Mistrzów. :wink: Ofertę pokierowania polską reprezentacją narodową zawsze odrzucałem, ponieważ bardziej interesowały mnie sprawy ligowe, transfery, puchary, pieniądze, itp. I tak od sezonu do sezonu, kupując coraz lepszych zawodników i pnąc się coraz wyżej po szczeblach kariery wreszcie zatriumfowałem.

PS Zgadzam się z przedmówcami, że Ci najdrożsi piłkarze wcale nie są tacy dobrzy. Jest wielu zawodników za ok. 700K-1M, którzy dorównują im umiejętnościami i właśnie takich należy szukać. Moimi faworytami na początku byli Tijan Babangida i Valdas Ivanauskas (ale nie powiem Wam gdzie ich można znaleźć, bo już nie pamiętam). :P
THE BEST IS YET TO COME
Bartek^

Post autor: Bartek^ »

Jaro mozna. Pogrzeb w zakladce Game & I/O Ports oraz Input.
Wisnia

Post autor: Wisnia »

Jak zacząć grać ?
Mam już wszystko utawione ale jak klikam na napis play match to nic się nie dzieje. Jest ciągle na czerwono. :roll:
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

Gościu z czego korzystasz ?
Gość

Post autor: Gość »

Jak to z czego korzystam ?
Wyjaśnij o co ci chodzi
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

WinUAE CZy Amiga Classic w realu ? Jeśli winuae to która wersja,jaka konfiguracja etc.
ODPOWIEDZ