franko -sprawdz dysk pierdoło :l

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Piteroo
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2006, o 16:11

franko -sprawdz dysk pierdoło :l

Post autor: Piteroo »

witam Was wszystkich jako nowy użytkownik.
Mam taki problemik z grą Franko ;
Mam amige 1200 (zaczynam rozbudowywac , wiec napewno bedzie w przyszłosci kilka pytan), odpalam sobie franko przez kickstart 1,3 1,75mb
, wszystko git smiga , dochodze do konca pierwszego poziomu , ten kozak na koncu destaje bencki, potem mi pisze "kod cent" i "wsadz wysk 1" wsadzam dysk 1 a tu "sprawdź dysk pierdoło" a na górze error cos tam :shock:

czy to oznacza ze mam uszkodzoną dyskietke?
po co mi ten kod "cent"?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Bardzo możliwe że jest tak jak mówisz. A nie działa bez kickload?

cent to kod do drugiej planszy (inne 3: drze, 9żyć: doman)
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Jak mialem na Amidze uszkodzana dyskietke pojawial sie ten sam tekst.

ps. co do tekstow, to zabil mnie komentarz kiedy odpalilem gre na 0.5MB
polecam sprawdzic. ;]
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Piteroo
Posty: 4
Rejestracja: 1 cze 2006, o 16:11

Post autor: Piteroo »

wiem wiem pisze "1 mb głupcze ":), kurcze znalazłem inną pierwszą dyskietke, która odradzu odpala z amigi 1200, bez kickstarta, przejde pierwszą planczze i dalej to samo :/
Arachnid
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2004, o 16:28
Lokalizacja: Mars

Post autor: Arachnid »

Lekki offtop.
Z komentarzy tego typu bardzo zabawny byl w grze Doman. Swego czasu ktoras z dyskietek mi padla i podczas gry wyskoczyl dosc zabawny tekst "Dysk Dupa" :)
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

"Dysk dupa" i "Sprawdź dysk pierdoło" to wyrazy, które mają oznaczać, że gracz ma nielegalną kopię gry i nie pogra dalej :)
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

mivi pisze:"Dysk dupa" i "Sprawdź dysk pierdoło" to wyrazy, które mają oznaczać, że gracz ma nielegalną kopię gry i nie pogra dalej :)
Ta pewnie, a jak ktos ma oryginalna gre to co ma niby oznaczac popsuta dyskietke?
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Meloman
Posty: 13
Rejestracja: 30 mar 2007, o 16:25

Re: franko -sprawdz dysk pierdoło :l

Post autor: Meloman »

Witam nie wiem czy ktoś mi odpowie po tylu latach ale mam ten sam problem, tylko w innym miejscu. Na pierwszym poziomie, gdzieś tak 3/4 poziomu walczę z gościem w czerwonych dresach, później idę dalej i ... kupa. Jeżeli to kwestia oryginalnych dyskietek, to może wie ktoś gdzie je można ściągnąć; autorzy gry udostępnili ją za darmo, tak pisali na PPA ale nie mogę nigdzie tego znaleźć.

P. S. ZB masz avatar z gry którą bardzo lubię.
I have guided you here so that you may set me free. Chaos has ended! You will be remembered.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: franko -sprawdz dysk pierdoło :l

Post autor: olesio »

Dawno nie grałem z ADFów, ale te na planetemu raczej chyba nie powinny sprawiać problemów. Od siebie mogę polecić http://thecompany.pl/gra/Franko:+The+Crazy+Revenge! - kompilacja wraz z innymi grami World Software. Do wyboru jest też nieocenzutowany Franko. Wszystko w postaci łatwego do uruchomienia exeka, który używa wersji gier na twardym dysku, przez co ładują się one o wiele szybciej. Jeszcze raz polecam :) Przy okazji zachęcam abyś w wolnym czasie zapoznał się z tuturialami do WinUAE na tej playlistcie https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 4AD1F91AD9 i ewentualnie stroną http://winuae.pl/index.html - pora poznać o wiele fajniejszą metodą używania Amigi z twardego dysku. Na prawdę po co katować się adfami. Zresztą mogę zdradzić, że StingRay juz zajął się przygotowaniem wersji WHDLoad "ABC Chemii". Pozostało mu poprawienie bugów. Da mi znać kiedy wyda slave'a.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ