Traps & Treasure

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
mieciu7
Posty: 3
Rejestracja: 5 lip 2006, o 12:56

Traps & Treasure

Post autor: mieciu7 »

Ja mam glupi problem. Chodzi o zmiane przedmiotow. Okno "Tools". W jaki sposob moge wybierac przedmioty. Z gory mowie, ze nie gram na amidze, ale na emulatorze winuae - jezeli to ma jakies znaczenie
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

zeby zmieniac przedmioty podczas gry wcisnij F12 wejc w zakladke Game & I/O Ports i zmien typ sterowania na Amiga Mouse Port 0 "C" a Amiga Mouse Port 1 "A".Dzieki temu mozesz zmieniac przedmioty strzalkami. :wink:
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

To ciągłe zmienianie Game & I/O Ports w celu użycia jakiegoś przedmiotu to chyba największy mankament gry w "Traps 'n' Treasures" na emulatorze. :roll: Ale dałem radę, a gierka jest wyśmienita! :wink:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
Jedi
Posty: 1572
Rejestracja: 9 lip 2004, o 17:47
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Jedi »

Wydaje mi się, że na normalnym układzie klawiatury (obłożenie klawiatury B) też powinno działać. Może spróbuj strzałkami, albo ponaciskaj różne klawisze, może trafisz ;) .
"Więc głowa do góry gdy dzień wstaje rano
Od tego są nogi by łazić na nich"

"Być czy mieć takie dwa pytania
Bliżej ku celom posiadania"

Kult - Komu bije dzwon
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

pamietam tez ze kiedys ustawilem tak ze zmienialem klawiszami "," i "." ale niestety nie pamietam configa :P
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Każdy klawisz klawiatury emulowanej można podpisać pod dowolny klawisz klawiatury pctowej (zakładka input). Także można sobie ustawić dowolne klawisze do zmiany przedmiotów w t&t, byleby odpowiadały <- i -> na amigowej klawiaturze.
AXE Capoeira!
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Traps & Treasure

Post autor: Anthrox »

W exeku również był identyczny problem z przełączaniem przedmiotów.
Jednak przemyślałem sprawę i ostatecznie, aby użytkownik nie musiał wybierać innej mapy klawiatury, to zmianę przedmiotów ma przytrzymując shift i normalnie pukając na strzałki.
Zachęcam do pobrania exeka i obejrzenia jak to wygląda oraz przetestowania trainer'a od nas.
Jestem z niego dumny, ponieważ wyciągnąłem esencję ze starych trainerów dyskietkowych - oczywiście nie obyło się bez rad użytkowników jak zrobić trainer tak, aby nie był zbyt nachalny, ale udostępniał szereg bajerów.
Dzięki temu trainer może służyć zarówno do bez-nerwowego przejścia gry, jak i uprzyjemnienia rozgrywki "wyjadaczom" - np. wybierając ulubioną broń już na starcie :)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
ODPOWIEDZ