Wings, problem z zapisem

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Wings, problem z zapisem

Post autor: Yabol »

Jak jest napisane w temacie problem dotyczy zapisywania, po zapisaniu gry i ponownym wlaczeniu pokazuje sie komunikat informujacy o nieprawidlowym pliku z zapisem. Wczesniej nie spotkalem sie z tym problemem. Jak temu zaradzic ?
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Z tego co pamietam to gra zostaje zapisywana na dyskietce z gra a po zapisie automatycznie wychodzila, pozniej wystarczylo tylko uruchomic gre i continue. Moze zabezpieczyles dyskietke przed zapisem (write protect) i dlatego wywala blad.

ps. Zawsze mozesz uzywac opcji save state.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Post autor: Yabol »

Znalazlem opcje save state ale jest ona zablokowana, jak w takim razie ja odblokowac ?
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

podczas gry (pracy emulatora) mozesz dopiero uzywac, zapisujesz stan do pliku, opcja ta niestety nieobsluguje zapisu emulacji HD wiec wylacz ta opcje jak masz ja czasem zaznaczona.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Yabol
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2006, o 08:11

Post autor: Yabol »

wszystko pieknie dziala :) wielkie dzieki
lemonm
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2007, o 10:34

tez mam problemy z zapisem

Post autor: lemonm »

:|
wg mnie problemem jest wczesniej zapisana gra; sciagnalem Wings stad http://www.emulacja.net/amiga/game_info.php?game_id=269

i tam jest zapisana w plikach czyjas gra;
po stworzeniu nowej gry i nowego pilota oraz po teoretycznym zapisaniu gry wszelkie proby odtworzenia stanu poprzednij gry koncza sie na komunikacie o blednym zapisie lub przy nadpisywaniu plikow (save on exit) nagle wyskakuje komunikat prosze wlozyc dyskietke nr 2. nie da sie tego obejsc i w programie WinUAE nie jest zaznaczona opcja write protect.

Ja poradzilem sobie po czesci z tym poprzez uśmiercenie zawodnika imieniem Alfie coś tam i stworzylem nowego pilota z moim imieniem klopot z tym ze mozna grac od momentu / daty śmierci tego Alfie Quiesta (chyba tak to sie pisze).
co do "save state" to jest taka opcja z tym ze wychodzac do windowsa w czasie gry na pasku mam tylko gre i nie mozna przywolac okna programu WinUAE gdzie trzeba kliknac ta opcje;

co robię źle?

jezeli ktos ma wersje gry w ktorej zaczyna sie od szkoly pilotow to prosze o kontakt
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: tez mam problemy z zapisem

Post autor: ZB »

lemonm pisze: co do "save state" to jest taka opcja z tym ze wychodzac do windowsa w czasie gry na pasku mam tylko gre i nie mozna przywolac okna programu WinUAE gdzie trzeba kliknac ta opcje;
F12->Misc->save state->jedyne bezproblemowe rozwiazanie
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

sciagnalem gre z podanego linku i u mnie nie wystepuja zadne problemy z bledami na dyskietce.

Lemonm jakiego kick uzywasz?
Przy kick 1.3 takie bledy moga powstawac bo nie ma pewnego pliku na dyskietce jaki jest wbudowany w kicku 2.x i 3.x (disk validator w katalogu L)
ODPOWIEDZ