GRY na Amige w wersji PL

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

adymow
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2007, o 13:39
Lokalizacja: Wołomin

GRY na Amige w wersji PL

Post autor: adymow »

Pamietam, ze jak mialem jeszcze A500 to pogrywalem w gierki ktore byly spolszczone. Ostatni tytul jaki mi przychodzi do glowy to Legend of Kyrandia - Hand of Fate. Czy mozecie zebrac i udostepnic gdzies obrazy takich gierek w wersji polskiej ?
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Bywają na stronie. Jest na przykład Flashback PL
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
MacGregor
Posty: 40
Rejestracja: 30 kwie 2005, o 10:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MacGregor »

Z tego co mi wiadomo to The Legend of Kyrandia: Hand of Fate zostało wydane tylko na PC. Większość (jak nie wszystkie) gry na Amigę, które były spolszczone, to amatorskie tłumaczenia.
"Zmiany są nieodzowne"

Amiga 600 | ROM 37.350 | 2 MB RAM | HD CompactFlash 128 MB
WinUAE 0.8.27 PL
Mierzwus
Posty: 133
Rejestracja: 7 sie 2004, o 10:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mierzwus »

jeśli chcesz polskie gry to szukaj producenta LK AVALON lub coś podobnego :} ale ta firma robiła chyba jeden gatunek gier.
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Mierzwus pisze:jeśli chcesz polskie gry to szukaj producenta LK AVALON lub coś podobnego :} ale ta firma robiła chyba jeden gatunek gier.
Dokładnie. Mało tego, sama go "wynalazła" i sukcesywnie wykorzystywała w każdej swojej produkcji. Gatunek ów, zwie się: "totalne kichy" :roll:
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Hahaha dokładnie,polskie gry(nie wszystkie) to przeważnie wtedy byly niesamowite crapy.Pamiętam jak kupiłem (nie wiem co to za firma była) giere"Projekt Intercalaris" bodajże-nie dało się w to grać naprawde,podobnie jak i "Projekt Batlefield".
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
adymow
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2007, o 13:39
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: adymow »

Ja pamietam jeszcze LK Avalon z Atarynki i musze powiedziec ze gry na te maszynke i owe czasy nie byly takie zle. Moze na Amige sie Avalon nie staral za bardzo :-). Ale do rzeczy, mialem na mysli gry przygodowe takie jak wspomniany wczesniej Legen of Kyrandia. Jesli macie informacje ktore z wydanych gier na Amige byly kiedykolwiek spolszczone nawet amatorsko to prosze o info. Moze macie tez takowe w swoich kolekcjach. Znalazlem pare sztukoof ale tak jak pisal MacGregor - sa to niestety tylko wersje pecetowe.

Jak nic nie znajde to chyba przyjdzie mi sprobowac samemu cos spolszczyc. Jak uda mi sie dokopac do jakis edytorow plikow.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

Ja z tłumaczonych to miałem napewno Centurion, The Settlers, a-mopoly i Flashback, więcej gierek nie pamiętam :D Flashback pl - masz tutaj
centrurion pl-tutaj.
wszystko pod nosem bo na tym serwisie. Setlersow polskich nie wiem gdzie szukac, natomiast a-mopoly wszedzie znalazlem tylko wersje niemiecką, a szkoda bo naprawde to jest świetny monopol.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

adymow pisze: Jak nic nie znajde to chyba przyjdzie mi sprobowac samemu cos spolszczyc. Jak uda mi sie dokopac do jakis edytorow plikow.
jakbyś umiał takie bajery robić to mam prośbe, spolszcz A-Mopoly, niestety jest to niemiecka gra, ale na amidze mialem spolszczoną. heh powodzenia :)
adymow
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2007, o 13:39
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: adymow »

Spokojnie, powoli powoli. Dopiero wzialem sie za realizacje mojego pomyslu z samodzielnym spolszczeniem gry na Amige. Na pierwszy ogien poszedl The Secret of Monkey Island - bo jest to moja ulubiona gra. Po rozpakowaniu obrazow adf dostalem miedzy innymi pliki z rozszerzeniem *.lec. Edytowanie ich Filemasterem niew daje nic, pliki sa prawdopodobnie skompresowane, wiec po kilku godzinach grzebania w sieci znalazlem program, a wlascivie narzedzie do edycji niektorych typow plikow uzywanych w grach firmy LucasArts - ScummRv. Przy pomocy tego programu udalo mi sie dotrzec do skompresowanych sckryptow wewnatrz plikow lec. Sa tam zapisane kwestie ktore sie pojawiaja w grze, ale musze jeszcze rozczaszkowac prawidla ktore nimi rzadza. Moje pytanie do Was jest nastepujace - czy ktos z Was uzywal juz tego narzedzia i z jakim efektem. Jesli to podpucha to nie ma co sobie glowy lamac i pewnie trzeba bedzie napisac sobie wlasne narzedzie, ale jesli trafilem na dziewiczy grunt to moze cala gra hest warta swieczki. Perspektywa posiadania Secret of Monkey Island PL jest nader kuszaca.
Awatar użytkownika
aMifan_t13
Posty: 116
Rejestracja: 3 sty 2006, o 19:55
Lokalizacja: z kątowni

Re: GRY na Amige w wersji PL

Post autor: aMifan_t13 »

adymow pisze: Czy mozecie zebrac i udostepnic gdzies obrazy takich gierek w wersji polskiej ?
No była jeszcze Dune2 PL - sam spolszczałem po nocach. ALe gdzie ja to mam? :)

Zamiast "Ordos saboteur" było coś w rodzaju "Ordos esesman", albo "Atreides partyzanci" zamiast "Fremeni" i takie tam bzdurki mi powychodziły :)
"Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz."

Giovanni Falcone, włoski sędzia śledczy, poległy w walce z mafią.
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Na pewno spolszczone były te:

Konstruktor PL-log
KingdomOfEngland-2 PL
Frontier-Elite2-PL
Goal-KickOff3-data PL
Atlantyda-PL
Waxworks PL-Elwira3
NobunagaAmbition PL
Flashback-PL
1869"PL
Gieîda-StockMarket-PL
KoîoFortuny-Fortuna PL
MegaPhoenix-PL strz.kosm
Centurion-DefendOfRome PL
Civilization PL
Genghis Khan PL
LastSoldiers PL
Manager PL
Realms_PL_ks1.3
Settlers PL
Explorer-PL
Vicky_PL
Glizdor PL
Miki PL
Vermeer PL
Dreenshar-DzieloMagow PL
BattleSpace PL
ColumbusChristoph PL
DizzyFantasyWorld PL
FazerTale PL
GieldaSwiatowa PL nv
Kaiser 2 PL
Pulsar PL
Astral PL
Colonization PL
ForrestDumbForever PL
Heliosfera PL
Syndicate PL

wybrałem ze spisu "jak leci" więc jest tu i parę polskich
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

A ja popełniłem kiedys spolszczenie UFO ECS (prawie w 100%) i zacząłem spolszczać Civilization AGA. Ale niestety, szlag trafił oba projekty raqzem z dyskiem :?
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
mivi
Posty: 34
Rejestracja: 10 mar 2007, o 00:14

Post autor: mivi »

Ja pamiętam, że miałem kiedyś na moją Amisię "Civilization" PL tylko, że ktoś kto to tłumaczył musiał mieć przegięte poczucie humoru. Kiedy miałem dużo jednostek pokazywało się okienko: "masz za dużo jednostek ch**u. Zredukuj trochę" :D
Awatar użytkownika
JOPS
Posty: 50
Rejestracja: 30 lis 2006, o 23:01

Post autor: JOPS »

Ja miałem jakoś dziwnie "spolszczonego" Mortala 2 na Ami500 . Zamiast Game Over było Kupa Dupa :lol:
ODPOWIEDZ