Ishar 3 - problem z podpisami przedmiotów w sklepach

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
bc30se
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2007, o 13:00

Ishar 3 - problem z podpisami przedmiotów w sklepach

Post autor: bc30se »

Od jakiegoś czasu zdecydowałem się pomykać w stare gry bo na brak oryginalności nowych nie mam już sił.

wróciłęm więc sobie do serii ishar mianowicie 3 i mam problem, ściągnąłem już netu kilka wersji okolice 5.20 mb i w każdej mam to samo.

Wszystko jest ok do momentu kiedy wchodzę do sklepu. Mianowicie nie mam podpisów przedmiotów, najeżdżam na obiekt na półce sklepowej, otwiera się papirus na dole ekranu ale bez napisów.

używam dos boxa 0,70

czy ktoś przerabiał ten problem, czy to wina wersji? czy ktoś może podesłać dobrego isharka?
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Niewiem jak w wersji PC ale na amigowej opis broni/zbroi itp pojawia sie na czarnej belce nad portretami.

http://img458.imageshack.us/img458/149/ishar3uj6.png
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
bc30se
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2007, o 13:00

Post autor: bc30se »

w tym miejscuw PC pisze: WELCOME TO MY SHOP

a klikając na produkt rozwija się papirus zakrywając twarze drużyny. i nie ma opisu.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Ach ten dosbox,nie wiem czy coś to da,ale możesz spróbować odpalać gry przez dfenda,czyli nakładke na dosboxa.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
bc30se
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2007, o 13:00

Post autor: bc30se »

ale to dziwne jest bo poza sklepami pokazują się napisy.

teraz jak będę robił reinstal to sobie mahe na pewno dwa system z win98 to będę miał spokój, ale z drugiej strony dosbox pięknie korzysta z 8 megowych sound fontów do midi i muzyka jest ładna bo jak w dosie ustawie na soundblaster pro to mnie szlag trafia.

a na emulacji amigi nie chce mi się grać, wkurza mnie to dogrywanie z dyskietek, słabe scenki animowane i mało kolorków.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

bc30se pisze:wkurza mnie to dogrywanie z dyskietek, słabe scenki animowane i mało kolorków.
Wersja na A1200 (AGA) niczym nierozni sie od wersji PC a ma za to lepsza muzyke. Pozatym wcale nietrzeba nic dogrywac z dyskow wystarczy zainstalowac na hd.
http://hol.abime.net/2669/screenshot
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

@bc30se: nie musisz grać w werjsę dyskietkową, jak wkurza Cie czekanie to zagraj w
wersje AGA, którą polecił Ci ZB, ale graj z twardego dysku. Ściągnij WB Partition by
DeathMieszko z www.emulacja.net z działu pliki. A wersje AGA hd znajdziesz tutaj.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
bc30se
Posty: 4
Rejestracja: 20 cze 2007, o 13:00

Post autor: bc30se »

ishar 3 na PC i na AGA się różni. popatrzcie sobie nawet na pierwszą animowaną scenkę, jest więcej takich smaczków niby niewidocznych ale są, ponadto tak jak wam mówie, dosbox korzysta z 8mbegowó soundfontów midi przez bezpośrednie portowanie do windowsa. muzyka jest lepsza w tym wypadku od amigowskiej.

Nie wiem czy to po prostu wina gry czy dosboxa
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Wiesz, ja uważam, że MOD-y i tak są lepsze od MID-ów. A tak na marginesie, to lepiej nic już nie pisz o DOSBOKSIE, bo to jest forum o grach amigowych.krótko mówiąc - następnym razem proponuję udać się do HYDE-PARKU.
Aha i jeszcze jedno. Nie mów, że wersja z Amigi ma mało kolorków, bo werjsa AGA na pewno nie ma mniej!
Tu masz forum o DOSBOKSIE:
http://www.vogons.zetafleet.com/
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
ODPOWIEDZ