Doman - problem przy dwóch graczach.

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ZalewaPL
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2007, o 20:09

Doman - problem przy dwóch graczach.

Post autor: ZalewaPL »

Zainstalowałem sobie Domana na HDD na mojej Amidze 1200 i zacząłem grać z kumplem. Po dojściu do bagien, do miejsca gdzie wychodzą pierwsi wrogowie, wyskoczył mi czarny ekran z dużym napisem "DYSK DUPA" (serio, tak było napisane) i nic nie mogłem zrobić. Jednak gdy graliśmy wcześniej i on zginął a ja doszedłem sam to gra przeszła normalnie. Nie wiem co z tym zrobić.
This needs more SkullTag.
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Pewnie chodzi o to, że używasz pirata.
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Arekis pisze:Pewnie chodzi o to, że używasz pirata.
Bardzo dziwne, kumpel posiadal oryginala i tez sie zdazalo.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

hmm. wspominales ze zainstalowales gre na hdd, ja z kumplem gralismy ale normalnie przez emu i cala dobrze chodzila. (wersja sciagana z tad) mozliwe ze problem lezy w tym ze ja zainstalowales na hdd,bo po tym gre mozna odpalic na 100% efektow. moze ona az za dobrze chodzi i dlatego wywala :P
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Arachnid
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2004, o 16:28
Lokalizacja: Mars

Post autor: Arachnid »

Ludzie litosci w taki sposob gra objawiala to iz na dyskietce jest blad a trzeba przyznac ze Doman do najstabilniejszych gier nie nalezal. Niektorzy odrazu wyszukuja ukrytych zabezpieczen pokroju starforce. To byly poczatki lat 90 zabezpieczenia praktycznie NIE ISTNIALY a jezeli juz to przewaznie w postaci kodu w grze.
ZalewaPL
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2007, o 20:09

Post autor: ZalewaPL »

Graliśmy później z dyskietek i przeszliśmy ten moment bez problemu i wszystko byłoby OK gdyby nie fakt że gra z dyskietek ładuje się bardzo długo.

Spróbuję zastosować jeszcze trick z assignem w Workbenchu i ew. dam znać czy pomogło.
This needs more SkullTag.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Grajac z dyskietek tez pojawial sie blad, albo przeszlo albo nie.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
ZalewaPL
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2007, o 20:09

Post autor: ZalewaPL »

UWAGA! To jednak nie działa.

Zrobiłem.
Krótka instrukcja dla tych co posiadają prawdziwą Amigę z HDD:
Jak "zainstalować" Domana na HDD i nie zobaczyć ekranu DYSK DUPA.

Niestety nie osiągniemy nigdy 100% efektów ale kto by tam się martwił.

1. Kopiujemy zawartość wszystkich dyskietek do osobnych katalogów (np. DH1:gry/Doman/1, DH1:gry/Doman/2, i tak wszystkie 5 dyskietek).
2. Piszemy plik tekstowy który umieszczamy w dowolnym katalogu (np. DH1:gry/Doman). Zawartość pliku:

Kod: Zaznacz cały

assign "Doman 1:" "DH1:gry/Doman/1"
assign "Doman 2:" "DH1:gry/Doman/2"
assign "Doman 3:" "DH1:gry/Doman/3"
assign "Doman 4:" "DH1:gry/Doman/4"
assign "Doman 5:" "DH1:gry/Doman/5"

cd DH1:gry/Doman/1
run game
3. Tworzymy ikonę dla tego pliku (typ: project), włączamy atrybut "script" i jako default tool wpisujemy "iconx".

Tyle, grę można już odpalić z Workbencha. Będzie próbowała dostać się do stacji dyskietek ale dane będzie czytać z dysku, czyli załaduje się tak szybko jakby naprawdę była zainstalowana.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2007, o 19:52 przez ZalewaPL, łącznie zmieniany 2 razy.
This needs more SkullTag.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

a jak normalnie zainstalowac te gre na emulatorze? jest na 5 dyskietce plik instalacyjny, ale proces instalacji po nacisnieciu na niego stoi w miejscu. CHce zobaczyc jak gra będzie wyglądać na 100% efektów, zawsze mam tylko 90. Na prawdziwej amidze 500 przy 2,5 mb tez mialem 90%
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Drop Zone
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
ZalewaPL
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2007, o 20:09

Post autor: ZalewaPL »

biegu pisze:a jak normalnie zainstalowac te gre na emulatorze? jest na 5 dyskietce plik instalacyjny, ale proces instalacji po nacisnieciu na niego stoi w miejscu. CHce zobaczyc jak gra będzie wyglądać na 100% efektów, zawsze mam tylko 90. Na prawdziwej amidze 500 przy 2,5 mb tez mialem 90%
Jak instalacja ci stoi to może emulator ma problem z odczytaniem adf-ów, spróbuj montować je po kolei pod DF0: . Zresztą WinUAE już od bardzo dawna na oczy nie widziałem ale wiem że czasem lubiło się skwasić.

Po za tym różnica pomiędzy 90% a 100% nie może być tak wielka bo ja na pierwszy rzut oka nie zauważyłem żadnej różnicy.
This needs more SkullTag.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

ZalewaPL pisze:
Jak instalacja ci stoi to może emulator ma problem z odczytaniem adf-ów, spróbuj montować je po kolei pod DF0: . Zresztą WinUAE już od bardzo dawna na oczy nie widziałem ale wiem że czasem lubiło się skwasić.

Po za tym różnica pomiędzy 90% a 100% nie może być tak wielka bo ja na pierwszy rzut oka nie zauważyłem żadnej różnicy.
Rzecz w tym ze wsadzam po kolei, zreszta zawsze tak robie. Stoi na 0% i nic sie nie dzieje

Dzięki ZB i problem z głowy :) no i mam 100% efektow ale różnicy nie dostrzegłem. Myślałem że trupy nie będą znikać przynajmniej
ZalewaPL
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2007, o 20:09

Post autor: ZalewaPL »

Jednak mój sposób nic nie dał - gra się wysypała tylko że odrobinę później niż zazwyczaj. Dysk Dupa.
This needs more SkullTag.
Dominik 1990
Posty: 28
Rejestracja: 22 mar 2007, o 21:27

Post autor: Dominik 1990 »

Wiem O Co Biega Tez Mialem Na Ekranie Napis Dysk Dupa To Chyba Jakis Blad Albo Cos Takiego Nie Wiem , Ale Wiem O Czym Muwisz PZDRo :]
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Dominik 1990 pisze:Wiem O Co Biega Tez Mialem Na Ekranie Napis Dysk Dupa To Chyba Jakis Blad Albo Cos Takiego Nie Wiem , Ale Wiem O Czym Muwisz PZDRo :]
no i co niby tym swoim stwierdzeniem odkrywajacym ameryke wnosisz do temtu?
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
ODPOWIEDZ