Franko - Nieznane kody?

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 87
Rejestracja: 19 cze 2006, o 22:43
Lokalizacja: Górny Śląsk

Franko - Nieznane kody?

Post autor: Hardy »

Przeglądając sobie opis Franko na hol.albime.net wszedłem na cheaty i podane jest kilka takich o których nigdy nie słyszałem.

http://hol.abime.net/622/cheatcodes

Cheaty z hol.albime do Domana działały wszystkie więc pomyślałem że do Franko też powinny działać, niestety u mnie nie działały na kickstarcie 3.1 (myślałem ze może na konfigach na słabsze amigi niema tych kodów), ale żaden z tych nieznanych kodów nie działał :roll: Czy komuś z was te kody działały bądź sprawdzał i również nie działały? Zdaje mi sie że hol ma skądś błędne info albo te kody sie inaczej wpisuje.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

DOMAN, CENT i DRZE napewno dzialaja ale o reszcie tez pierwsze slysze.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Ja pamiętam że działał mi jeszcze na pewno SKIP, który powodował on że po trzech
przeciwnikach pojawiał się boss. A inne kody poza tymi do leveli to nie pamiętam.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 87
Rejestracja: 19 cze 2006, o 22:43
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Hardy »

olesio pisze:Ja pamiętam że działał mi jeszcze na pewno SKIP, który powodował on że po trzech
przeciwnikach pojawiał się boss. A inne kody poza tymi do leveli to nie pamiętam.
Na jakim konfigu grałeś? I w którym miejscu to wpisałeś? Też w menu jak pozostałe?

EDIT:
Faktycznie kod SKIP działa, zaraz sprawdzę inne. Sprawdziłem MORAL, pokonuje bossów i nic nowego sie nie dzieje.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Ja próbowałem pod WinUAE 1.0 na konfiguracji: CPU 68040, Chipset AGA, Kickstart 3.1, Ram: Chip 2 MB,
Slow 1MB, FAST 8MB, partycja z Workbench 3.1 oraz Hd-Games z grami podmontowane jako katalog.
Odpalałem wersję działającą z twardego dysku i kod SKIP nie działał mi za pierwszym razem, czasami pomaga
wpisanie kodu plus trzymanie lewego przycisku myszy podczas wpisywania. A kod MORAL nie wiem czy działa.
Może on jest tylko na Klocka, chociaż z opisu wynika że raczej jest dla wszystkich bossów. Tylko że często jest tak że Klocek
wychodzi poza ekran i nie wraca, więc nie można go pokonać albo pokonany gada poza ekranem zanim usiądzie przy barierce.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Szoszo
Posty: 386
Rejestracja: 26 cze 2005, o 11:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Szoszo »

Wczoraj pytałem Sławka Mrozka o reszte kodów i powiedział mi ze byly jeszcze jakies dzialajace kody ale dokladnie nie pamieta jakie, mowil ze bylo cos na brutalnosc i bodajrze na szybka walke z bossem :) Pozdrawiam
"Na górze stojącej dumnie wśród innych zaśnieżonych gór, niczym w krainie wyśnionej przez elfa. W demonicznych pląsach wiatru, samotnie stał pazur szatana co Ardana zamkiem się zwał."
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 87
Rejestracja: 19 cze 2006, o 22:43
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Hardy »

Jeżeli komuś zadziałał kod MORAL to proszę niech sie tu wpisze, innych kodów też sie to tyczy :P
Awatar użytkownika
NoOne
Posty: 431
Rejestracja: 15 cze 2003, o 14:29
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: NoOne »

"TAVRIA" __________________________________ 1000 lives
"MUTANT" ____________________________________ 15 lives
"DOMAN" ______________________________________ 9 lives
"SKIP" __________________________________ Short levels
"CENT" __________________________________ Second level
"DRZE" ___________________________________ Third level
"MORAL" ________________ More brutal boss ending scene

Mnie działały wszystkie oprócz "moral" najlepiej jest przytrzymać lewy przicisk myszki podczas wpisywania kodu - wtedy zawsze wejdzie.
Odpalajta swe motóry, zakładajta ala skóry
Awatar użytkownika
Hardy
Posty: 87
Rejestracja: 19 cze 2006, o 22:43
Lokalizacja: Górny Śląsk

Post autor: Hardy »

NoOne pisze:"TAVRIA" __________________________________ 1000 lives
"MUTANT" ____________________________________ 15 lives
"DOMAN" ______________________________________ 9 lives
"SKIP" __________________________________ Short levels
"CENT" __________________________________ Second level
"DRZE" ___________________________________ Third level
"MORAL" ________________ More brutal boss ending scene

Mnie działały wszystkie oprócz "moral" najlepiej jest przytrzymać lewy przicisk myszki podczas wpisywania kodu - wtedy zawsze wejdzie.
Mnie tak samo, myślałem też że to może błąd i trzeba wpisać "MORTAL" jednak to też nic nie dało.
Benedykt
Posty: 45
Rejestracja: 21 lis 2005, o 12:07

Post autor: Benedykt »

Według informacji jakich udzielił mi programista franka(Tomasz Tomaszek):




Teraz sobie przypomniałem - kod "moral" nie działa ponieważ w ostatniej chwili podmieniliśmy wersję do powielania - właśnie ustawiając parametr "moral" na stałe. Przejrzałem kod źródłowy i faktycznie tak było. Mirage przed wydaniem widziało wersję, gdzie kod powodował sikanie - a normalnie Franko odchodził. Celowo oszukaliśmy tu dystrybutora - dla nas był to fajny gadget.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

A nie wiesz kiedy wywiad z Tomaszem ukaże się na ppa.pl? Bo ja pisałem do Tomka
na naszą klasę i odpowiedział mi że wywiad lezy w mp3 u niego na dysku, ale na móją
wiadomość odpowiedział po kilku dniach, więc pewnie jest bardzo zapracowany i na ów
wywiad trzeba będzie chyba niestety jeszcze długo poczekać, tylko nie wiadomo ile ;-/
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Kwazimodo
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, o 00:27

Post autor: Kwazimodo »

No właśnie na ppa jest info chyba z przed roku o wywiadzie z Panem Tomaszkiem a wywiadu nie ma.Trochę szybciej Panowie bo umrę zanim sie doczekam.
ODPOWIEDZ