Jaguar - problem

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
lukasamd
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:37
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

No to wracam z problemem - próbowałem zrobić save w jaguarze ale nie za bardzo idzie - czy dam custom czy standard disk przy zapisie jest napis DATA, ale nic się nie zapisuje.

Przy próbie odczytu z wersji whd jest to samo - nie widzi save tylko obrazek dyskietki z napisem save. Dodaję mój save state, może ktoś to zapisać na dyskietkę, odczytać w whd i dać mi state do niego?

http://beta.wyslijto.pl/files/pre_download/ph1xpoz7jm
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

To juz sam nie wiem, bo mi sie wydawało że wersja whdload do ktorej podalem Tobie linka
na PW dziala poprawnie w 100%. A co do savestate to nie rozumiesz ich idei, otoz aby w
WinUAE móc skorzystać z Twojego save state, trzeba by go załadowac na wersji adf i to
takiej samej jaką Ty posiadasz oraz z tego samego katalogu, bo savestate to taki jakby
zrzut pamięci, dlatego chyba niestety musisz grać od nowa w wersję whload i zapisywac
stany gry od nowa na plikopartycji hdf która przygotowałem, bo inaczej się chyba nie da.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
lukasamd
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:37
Kontakt:

Post autor: lukasamd »

Nie w tym problem - rozumiem to co napisałeś wcześniej ;)

Po prostu nie mogę zapisać stanu gry w samej grze (nie state, tylko save game), gdy mam już menu gdzie mogę zapisywać, albo kliknąć exit i przejść do następnych wyścigów, w winuae ustawiam na df0 lub df1 nową dyskietkę typu standard lub custom, wracam do gry i wybieram napęd - pyta się czy sformatować - daję tak.

Po tym zaznaczam jeden z kilku slotów, naciskam sace i podaję nazwę, potem znowu save i. albo nie zapisuje (nazwa znika i znowu mogę robić to co wcześniej) albo pojawia się obrazek dyskietki z napisem DATA, kiedy nacisnę "fire", pokazuje się na krótki moment menu zapisu a potem znowu to samo.

Gdy próbowałem odczytywać tak "zapisane" stany gry w wersji whload, zamontowałem daną dyskietkę w df0/df1 i w menu gry wybrałem opcję wczytywania - niestety po wygraniu napędu znowu ikonka dyskietki, napis DATA no i brak możliwości zrobienia czegokolwiek :(
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Dalej nie rozumiesz, wersja WhdLoad zapisuje pliki w postaci pliku obrazu dyskietki o
nazwie Disk.3 na plikopartycji hdf, nie musisz nic wkładać do stacji dyskietek, bo ta
wersja czyta z dysku twardego. Przed chwilą sprawdziłem, wcisnąłem po pierwszym
rajdzie Escape i wybrałem DF0: podałem nazwę "olesio" i dałem "Save", teraz dla
pewności wyszedłem z gry wciskając F10 i gra ponownie się uruchomiła, z menu
wybrałem dyskietkę na dole i kliknąłem na DF0: po czym moim oczom ukazała się
zawartośc z save'm "olesio" wybrałem ją i kliknąłem "Load" po czym gra zaczeła się
od drugiego Tracku w Angli (ten z mgłą), także nie wiem jak u Ciebie, ale mi działa ok.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
lukasamd
Posty: 13
Rejestracja: 22 lip 2008, o 18:37
Kontakt:

Re: Jaguar - problem

Post autor: lukasamd »

Odświeżę temat: mógłby ktoś zapodać linkiem do gotowej do gry wersji pod hdd? Tamten link niestety nie działa, a chciałem z kolegą zrobić mały turniej ;)
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jaguar - problem

Post autor: olesio »

To mogłeś sobie zostawić tę wersję, do której podałem Tobie link na PW.
Na hostingu nie wiem ile bedzie trzymany, na speedyshare pewnie z jakiś
tydzień od ostatniego pobrania. I podałem Tobie jeszcze raz link na PW.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ