Celtic Legends

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Phantom
Posty: 13
Rejestracja: 12 lip 2004, o 20:52
Lokalizacja: Podlasia

Celtic Legends

Post autor: Phantom »

Mam problem z przywoływaniem nowych oddziałów, tzn nie wiem jak to się robi. Może ktoś pamięta....
Phantom
mafr
Posty: 5
Rejestracja: 17 maja 2004, o 12:37

Post autor: mafr »

trzeba isc magiem do pentagramu, stanac w srodku i tam wyczarowywac jednostki :wink:
Awatar użytkownika
Phantom
Posty: 13
Rejestracja: 12 lip 2004, o 20:52
Lokalizacja: Podlasia

Post autor: Phantom »

Dzięki, ale to właśnie robię i nie albo nie mam tego zaklęcia albo mam zrypaną wersję albo trzeba mieć odpowiedni poziom...
p.s. Idę oczywiście Eskelem...
aha i jaki to czar je ma przywoływać bo jeśli incatation czy jakoś tak to nie działa...
Phantom
nowy

problem z celtic legends

Post autor: nowy »

mam problem z gra celtic legends - nie umiem przywolywac jednostek ! jak rzucam incantation stojac na pentagramie to mnie teleportuje - o co chodzi? czy moze ktos wie gdzie jest jakies faq albo manual do tej gry?
Gość

Post autor: Gość »

Kilka porad:
Aby przywołać jednostki trzeba stać obok pentagramu (dowolne pole obok żółtego pentagramu) rzucic czar incantation i wybrac jednostkę. Jednostka pojawia sie w pentagramie. Wyjść nią i powtórzyć.
Jednostki można tez przywylac w zamku stojąc obok pentagramu tą samą metodą.
Najlepiej wyszkolić maga (Nie chodzi mi o bohatera) i nim przywoływać jednostki. Głównego bohatera najlepiej zostawić w zamku gdyż wtedy przeciwnik nie może używać magii i łatwo można się obronić.
Przy skomplikowanych mapach najlepiej zajmować zamki komputer je śłabo broni. Po wejściu do zamku 5-8 magami(ja zostawiam 6 magów 2 anioły) i zamek jest niedozdobycia.
Gość

dzieki :D

Post autor: Gość »

oooo wielkie dzieki stary zawsze chcialem w to pograc od jakiegos 1997 roku kiedy to zobaczylem recenzje tej gry w "swiecie gier" w dziale "stare ale jare" czy cos takiego :D
Ascaron

Post autor: Ascaron »

Dla mnie też sie napewno gra spodoba bo bardzo mi się podoba strategiczna gra Heroes of might and magic 1,2,3,4 szkoda że jeszcze 5 niewyszło bo bym wydał 1000 na nią
Ascaron

Post autor: Ascaron »

Jak te coś zainstalować? :D
Awatar użytkownika
crowley
Posty: 129
Rejestracja: 23 sie 2004, o 15:08
Lokalizacja: z Trzebnicy
Kontakt:

Post autor: crowley »

Co ty chcesz instalować? Masz na myśli uruchomienie gry? Jaka to filozofia? Odpalasz emulator, wczytujesz ROM i gotowe.
Rahl
Posty: 1
Rejestracja: 8 maja 2005, o 10:01

Post autor: Rahl »

Witam, mam problem z Celtic Legends - gdy zaczyna wczytywac II dyskietke pojawia sie zamazany obraz, a nastepnie blad - Decoding problem Attempting Hot restart numbers nrs DDC0000000000, czy wiecie moze jak go rozwiazac? :roll:
Awatar użytkownika
Phantom
Posty: 13
Rejestracja: 12 lip 2004, o 20:52
Lokalizacja: Podlasia

Post autor: Phantom »

No nie bardzo wiecie... Już ci odpisałem w mailu ale jeszcze mógłbyś powiedzieć skąd ściągnąłeś swoją wersję? Może po prostu trzeba spróbować ściągnąc z innej stronki bo ta wersja jest zrypana? :roll:
Phantom
marcz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2007, o 15:02

Post autor: marcz »

Witam wszystkich! :lol:
Jestem tu nowy i kompletnie zielony :oops: Mam prośbę, zależało by mi żeby pograć w tą grę (pamiętam ją z czasów Amisi :wink: ) Niestety mam problem podobny do poprzednika z tego forum. Próbowałem ustawić emulatora tak jak pisało w podpowiedzi dla początkujących. Niestety gra się ładuje do 2 dyskietki a później obraz jest zamazany i nie chce się dalej uruchomić. Mam więc prośbę czy mógł by ktoś napisać co dokładnie trzeba zrobić i jak ustawić emulator żeby sobie pograć? (pleeeaasseee :wink: ). Dodam, że grę ściągnęłem z tej strony a nigdzie indziej nie znalazłem tej gry w internecie.
Awatar użytkownika
Smook
Posty: 84
Rejestracja: 21 cze 2006, o 18:29
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Smook »

Wersja z tej strony (emulacja.net) jest dobra.
Gra obsługuje tylko pierwszą stację (df0).

Konfiguracja:
CPU Type: 68000
CPU Emulation Speed: Match A500 speed
Chipset type: Full ECS
RAM (Memory Settings): Chip 2 MB, Fast 8 MB, Slow 1 MB
ROM: Kickstart 1.3
Smook 8)
marcz
Posty: 5
Rejestracja: 27 lut 2007, o 15:02

Post autor: marcz »

Dzięki Smook za odpowiedz (sorki, że dopiero teraz pisze ale jakoś nie miałem czasu). Zastosowałem się do twoich wskazówek ale niestety dalej jest to samo :cry: Nie wiem czy robie coś źle czy o co chodzi. Grę ściągnęłem oczywiscie z tej strony. Jak by ktoś miał jeszcze jaką radę co może robię źle to prosiłbym o odpowiedz.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Dostałeś idealną konfiguracje "na tacy", ale widocznie Tobie trzeba chyba gotowca.
Sciągnij sobie plik, który jest tutaj. Wrzuć go do katalogu WINUAE\CONFIGURATIONS
i odpal WinUAE, załaduj te konfiguracje przejdz na zakładke ROM i wybierz kickstart w
wersji 1.3, (chyba ze tak jak ja masz obraz kictartu w WINUAE]ROMS\k ick13.rom) na
koncu przejdź do zakładki "Floppy drives" i "włóż" pierwszy adf do stacji DF0, chyba
ze trzymasz tak jak ja wszystkie adf'y w D:\UPLOAD\AMIGA_GRY to nie zmieniaj nic,
ale w to raczej wątpie. To tyle, życze powodzenia i nabrania troche samodzielności w
używaniu emulatora, którego w przypadku tej gry na prawdę jest bardzo łatwo ustawić.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ