Leander - problem

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Leander - problem

Post autor: trzyha111 »

Witam.
Czy ktoś z Was pamięta kozakową gierkę jaką jest Leander? Kurcze nie wiem jak tu wstawić linka, ale co niektórzy napewno kojarzą (jest oczywiście na www.lemonamiga.com).
Chciałem sobie w nią pograć, ale mam pewien problem. Otóż gdy macham mieczem to nie mogę zabijać przeciwników, rozwalać skrzyń itd (przeciwnicy też nie mogą mnie zabić, jedyny sposób żeby stracić życie to spaść na kolce). Nie jest to kwestia ustawień w grze ponieważ wszystko mam na OFF (wiecie lives, energy itd). Dodam tylko, że korzystam oczywiście z emulatora WinUAE i do tej pory nie miałem problemu z żadna gierą, a odpalałem na nim juz z setkę gierek lekko. I nie wydaje mi się, żeby była to wina emulatora, bo gierka ogólnie super sie odpala. Tylko właśnie to, że nie mogę nikogo ani nic rozwalić).
Nie wiem, może jak bym ściągnął tą gierkę w wersji HD to by było inaczej, ale wstyd się przyznać nie umiem odpalać gier w wersji HD :)
Kurcze pamiętam jak cisnąłem w tą grę ładnych pareee lat temu, piękna jest (i ta muzyka. bajka!).
Jeśli ktoś jest mi w stanie pomóc to proszę o to bardzo. Byłbym przewdźięczny! Pozdrawiam serdecznie.
Ps. aha, jeszcze jedno. Ściągnąłem różne dyskietki tej gry, bo myślałem, że może na innej będzie luz, ale to nic nie daje.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

gra sciagnieta ze strony glownej i dziala poprawnie na e-uae.
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Post autor: trzyha111 »

Kurka, ściągnąłem też tą grę z tej strony głównej, ale i to nie pomogło. Wciąż nie mogę zabijać przeciwników, rozwalać kufrów... Mimo wszystko dzięki.
Przysięgam, z tak dziwnym problemem jeszcze nie miałem do czynienia! Macham tym mieczem, macham i nic! Może macie jeszcze jakieś pomysły?
Help, ciśnienie mam na tą piękna grę jak nie wiem!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

WinUAE 1.4.6, konfiguracja to zwykła A500 i działa bez problemu.
|||||||||||||||||>--- [90%]
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

trzyha111: masz rację, w wersji HD pod WinUAE 1.0, którego używam również są takie
objawy jak opisałeś, ale rozwiązanie jest proste. Wystarczy w zakładce "Chipset" przy
opcjach "Collision level" zaznaczyć "Full" i gra działa poprawnie. Na priva wysłałem Ci
link do wersji HD, którą przygotowałem, a także w drugiej wiadomości instrukcje jak pod
Workbenchem uruchomić gry w wersji HD, to na prawdę nic trudnego. Sam spróbujesz.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Post autor: trzyha111 »

No nareszcie się udało!
Faktycznie wystarczyło zmienić ten bajer w zakładce "Chipset". W życiu bym na to nie wpadł!
Dzięki panowie za wszelkie podpowiedzi. Wielkie dzięki (Olesio, dzięks bardzo za te załączniki!)!
POZDRAWIAM SERDECZNIE.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Tak całkiem OT: widać, że pod nickiem trzyha111 kryją się dwie osoby ;)
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
trzyha111
Posty: 14
Rejestracja: 17 lut 2008, o 19:48

Post autor: trzyha111 »

Heh:) To prawda po części. Kiedyś (kiedy nie miałem jeszcze stałego dostępu do internetu) to prosiłem moja dziewczynę o to żeby się pytała o to i o tamto na tym forum:) Stąd posty były pisane w formie żeńskiej. Ale odkąd mam neta to piszę już TYLKO ja (tylko, zostawiłem sobie już Jej login ). Brawo za spostrzegawczość:)
Pozdrawiam Bartek H. :)
ODPOWIEDZ