Problem z save w dune II

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

Mam problem jak w temacie
Gra zapisuje sie normalnie ale gdy klikam na load to sie zawiesza i wczytuje od początku
Wie ktoś co zrobić?
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Problem z save w dune II

Post autor: Borias »

Pewnie korzystasz z "savestate" w WinUAE? Lepiej odpalić z twardego albo utworzyć "normalny" savedisk (znaczy obraz .adf, potem, jak odpalisz grę, powinny pojawić się opcje: "create save game disk" i "play Dune II"). Pamietam, że też korzystałem z "savestate" w WinUAE w Elvirze 2 i też się wieszało, sposób był na to taki, że trzeba było najpierw odpalić "całą" grę (jak pojawia się nasz bohater przed bramą studia) i wtedy dopiero załadować stan gry.

Chyba że grasz na Ami, wtedy to już trudno coś poradzić poza sprawdzeniem dysków gry, czy gdzieś nie ma błędów odczytu i ewentualnie ponownym utworzeniem "save disku" na jakiejś innej dyskietce.

@endrju - tak na marginesie: zobacz na nasze czasy i daty dołączenia, dziwne 8)
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

Właśnie zapomniałem napisać że gram w wersje z twardzela whdload a nie dyskietkową a mimo to sie wiesza :?
Wygląda na to że zarejestrowaliśmy sie w tym samym czasie hehe
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Re: Problem z save w dune II

Post autor: Borias »

Z WHDLoad też miałem problemy, ale tylko do czasu zainstalowania partycji Death Mieszka (przy WinUAE 1.0), teraz gry z twardziela śmigają bezproblemowo. Może tutaj tkwi problem? Sam instalowałeś OS-a? W najgorszym przypadku pozostaje wersja wachlowania dyskietkami.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z save w dune II

Post autor: Xerwer »

Witam
Nieco wcześniej padło podobne pytanie - przeczytaj post napisany przez niejakiego Xerwera kliknij by przejść
endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

Skopiowałem do ram disk i niby wszystko działa da sie zapisać (chociaż troszke to trwa) i normalnie sie wczytuje
Ale gdy wyłączam winuae i załączam ponownie to ram disk jest pusty no to kopiuje znowu ale wczytać sie już nie da - znów to samo-zawias :(
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z save w dune II

Post autor: Xerwer »

No wiesz, - Tę informację o skopiowaniu gry do pamięci podałem tylko jako ciekawostkę – co prawda mogłeś przed wyjściem z emulatora skopiować swoje pliki save z ram disku w inne miejsce (ja zawsze robię kopie bezpieczeństwa)
Jednak lepiej jest po prostu zainstalować grę na dysku (HD) oryginalnym instalatorem (tym, który jest na dyskietkach z grą).
endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

Xerwer pisze: Jednak lepiej jest po prostu zainstalować grę na dysku (HD) oryginalnym instalatorem (tym, który jest na dyskietkach z grą).
Tzn jak zainstalować?
Ja ściągam te zainstalowaną wersję (tylko rozpakowuje pliki do hd-games)
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem z save w dune II

Post autor: Xerwer »

Na Emulacja.net jest wersja dyskietkowa - 5 szt.
Własnoręczna instalacja to jak mniemam dodatkowa satysfakcja z gry.
(chyba nie muszę tłumaczyć co dalej tzn. gdzie i w co kliknąć ;) )
endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

No mam te 5 dyskietek znaczy 5 plików ale jak zainstalować to szczerze mówiąc nie wiem :D
Wypakować do workbencha tak jak te gotowe już gry czy jak?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z save w dune II

Post autor: olesio »

endrju pisze:No mam te 5 dyskietek znaczy 5 plików ale jak zainstalować to szczerze mówiąc nie wiem :D
Wypakować do workbencha tak jak te gotowe już gry czy jak?
Ściągnij adfy z emulacja.net, na pierwszej dyskietce jest instalator. Wystarczy zainstalować pod Workbenchem.
A jak się Tobie nie chce to z poniższego adresu ściągnij gotową do odpalenia wersję HD, którą przygotowałem.
Wystarczy rozpakować pliki do katalogu z WinUAE, uruchomić emulator i załadować w nim konfigurację o nazwie
dune2_hd, po czym kliknąc na "Start". Stany gier zapisują się poprawnie na plikopartycji hdf, a w wersji slave'a
pod WHDLoad też miałem z tym problem, zapisywanie nowego save'a o ile pamiętam trwało coś około 58 sekund
i w tym czasie ekran był czarny. Dlatego ściągnij co opisałem z: http://www.speedyshare.com/439365964.html
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

Nie działa :(
Pokazuje sie dyskietka
Coś zrobiłem nie tak
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z save w dune II

Post autor: olesio »

endrju pisze:Nie działa :(
Pokazuje sie dyskietka
Coś zrobiłem nie tak
Na pewno prawidłowo rozpakowałeś do katalogu z WinUAE? Powinineeś mieć w katalogu CONFIGURATIONS plik
dune2_hd.uae, do tego nowo ytworzony katalog (o ile nie miałeś go wcześniej) o nazwie HARD_DISKS, a w nim
plik dune2.hdf oraz w katalogu ROMS plik kick31.rom, załadowana konfiguracja po kliknięciu na przycisk "Start"
powinna działać i powinna uruchmoć się gra, pytając o język, po wtbraniu którego można normalnie sobie grać.
Przed chwilą sprawdziłem usunąłem te pliki u siebie i rozpakowałem rara pod Total Commanderem i wszystko
jest w porządku - można grać. Jeżeli zamiast TC używasz samego WinRAR'a - to upewnij się w programie, że przy
rozpakowaywaniu na zakłądce "Zaawansowane" nie masz zaznaczenia przy opcji "Wypakuj bez struktury folderów".
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
endrju
Posty: 35
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z save w dune II

Post autor: endrju »

Dzięki wielkie wszystko działa normalnie sie zapisuje i wczytuje chociaż od czasu do czasu potrafi sie zawiesić ale pewnie to wina mojego kompa heh
Chyba ze Ty też miałeś coś takiego?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem z save w dune II

Post autor: olesio »

Nie grałem zbyt długo, no i było to jakiś czas temu, ale nie zauważyłem aby się wieszała.
Jak się wiesz to może być wina samej wersji gry, która zostałą zcrackowana, ale wątpie.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ