Jak grac w Moonstone ???

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

Mortevor
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2006, o 12:51
Lokalizacja: z Wrocka.

Post autor: Mortevor »

A nikt nie powiedział jak się podnosi statystyki. W mieście na bagnach był czarodziej, u którego za kasęmożńa było się podpakować. Zawsze pakowałem się jak najszybciej, bo walki 3 vs 1 były najlepsze. :)
Marcinus

Post autor: Marcinus »

Kiedys mialem amige i gralem w moonstone a teraz zalatwilem sobie emulator na amige i gram w to. Jak mowiles w sklepie z magicznymi przedmiotami kupilem "Sword of Sharpness".On jest najlepszy ale i najladniejszy :D. Przeszlem ta gre dawno temu i na kardzego potwora mam jakas taktyke :) naprzyklad byki trzeba miec orientosc z ktorej strony wyjda i gornym atakiem wlnac to gina za 1 uderzeniem.Pytanie:na bagnie no nie jest miasto co u tego dzadka mozna zrobic za sare.z gory ddzieki i pozdro! 8)
Gość

Post autor: Gość »

Dodatkowe pytanie ile trzeba dac sary zeby ci podniosl statystyke ?(wiem ze losowo podnosi chyba) z gory thx :D
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Mortevor pisze:A nikt nie powiedział jak się podnosi statystyki.
Najpierw przeczytaj to co napisał na temat doświadczenia melo. I teraz, jeżeli masz wystarczającą ilość punktów doświadczenia, to wtedy wchodzisz do ekwipunku i klikasz na nazwę statystyki którą chcesz podwyższyć (Strength, Constitution lub Endurance). Po każdym kliknięciu statystyka wzrasta o 1, a punkty doświadczenia maleją o 3, 2 lub o 1 (w zależności od tego, czy grasz sam, z kumplem, czy w większej grupie). Oczywiście jeżeli nie masz wystarczającej ilości punktów doświadczenia, to nie możesz się napakować. :idea:
Gość pisze:Dodatkowe pytanie ile trzeba dac sary zeby ci podniosl statystyke ?(wiem ze losowo podnosi chyba) z gory thx :D
Już dokładnie nie pamiętam, ale ja chyba dawałem ok. 15 szt. złota i to zawsze wystarczyło.
Ostatnio zmieniony 2 lut 2006, o 12:41 przez Nosferatu, łącznie zmieniany 1 raz.
THE BEST IS YET TO COME
Marcinus

Post autor: Marcinus »

Ja wiem ze dodajesz sobie statystyke ja grasz sam musisz miec 3 XP.mi chodzilo ile trzeba dac sark zeby podpakowac sie u tego dziada na bagnach.Pytanie Jak komputer zdobywa zeczy?pytanie: czego smok najczesciej atakuje tych co maja najwiecej kluczy a i czego wogule a i czego smoczek 8) zabiera najczesciej tez klucze?Z gory dzieki :)
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Marcinus pisze:Ja wiem ze dodajesz sobie statystyke ja grasz sam musisz miec 3 XP.mi chodzilo ile trzeba dac sark zeby podpakowac sie u tego dziada na bagnach.Pytanie Jak komputer zdobywa zeczy?pytanie: czego smok najczesciej atakuje tych co maja najwiecej kluczy a i czego wogule a i czego smoczek 8) zabiera najczesciej tez klucze?Z gory dzieki :)
smoczek atakuje zeby niebylo zalatwo, a pokonanie go do najprostszych nienalezy, no chyba ze ma sie sposob :wink:
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Marcinus: Czy można wiedzieć co w Twoim slangu oznacza słowo "sark" ? Jeżeli chodzi Ci o złoto, to na Twoje pytanie już odpowiedziałem kilka postów wyżej. :? A komputer zdobywa rzeczy w taki sam sposób jak Ty, czyli odwiedzając siedliska potworów.
ZB pisze:smoczek atakuje zeby niebylo zalatwo, a pokonanie go do najprostszych nienalezy, no chyba ze ma sie sposob :wink:
Smoczek jest prosty, ale jeden błąd może być dla nas zabójczy (o ile nie mamy mocnej zbroi i w p**** energii). Trzeba stać jak najdalej od niego i pod żadnym pozorem nie zbliżać się do połowy ekranu (bo nam zeżre głowę). System jest taki, że należy stać u góry ekranu i poczekać, aż smok będzie miał głowę na naszej wysokości i zamknie oczy. Wtedy szybko schodzimy po skosie w dół w stronę smoka (on w tym czasie ma wyprostowaną szyję i zieje ogniem) i kiedy znajdziemy się blisko niego, to walimy mu mieczem w łeb lub szyję. Po zadanym ciosie należy szybko uciec na pozycję wyjściową i powtarzać całą taktykę dopóki smok nie padnie.
THE BEST IS YET TO COME
Marcinus

Post autor: Marcinus »

Ale jak ja odwiedze siedlisko to potem znika a jak komputer odwiedzi to zostaje cze gotak?Sark (sara)pytanie :) aten dziad w wierzy to con moze dac oprocz zamienianiamnie w zabe :P ?
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Marcinus pisze:Ale jak ja odwiedze siedlisko to potem znika a jak komputer odwiedzi to zostaje cze gotak?Sark (sara)pytanie :) aten dziad w wierzy to con moze dac oprocz zamienianiamnie w zabe :P ?
Gdyby siedliska znikały po wizycie graczy komputerowych, to szybko by zabrakło miejsc do zwiedzania i nabijania doświadczenia. A przecież łażenie po pustej mapie i ściganie innych rycerzy byłoby nudne. :? Ten dziad w wieży daje losowe korzyści (może Ci podwyższyć statystyki, dać jakiś przedmiot, zamienić w żabę, itp.).

PS Może weź wróć najpierw do podstawówki i naucz się zasad poprawnej pisowni, bo ciężko cokolwiek zrozumieć z Twojego bełkotu. Dopiero potem bierz się za pisanie na forum. :roll: Nadal nie wiem co oznacza słowo "sark"/"sara" (nie wspominając już o innych wyrazach typu "gotak"), ale mniejsza z tym. Już lepiej nic nie pisz, tylko wracaj do "Moonstone'a".
THE BEST IS YET TO COME
Marcinus

Post autor: Marcinus »

Ja mam lepszy pomysl wiesz co odwal sei odemnie! :twisted: pytanie w tawernie no nie sa kosci ile jak zucisz naprzyklad 3 czerwone to ile sary dostaniesz?
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Marcinus pisze:Ja mam lepszy pomysl wiesz co odwal sei odemnie! :twisted:
Nie.
Marcinus pisze:pytanie w tawernie no nie sa kosci ile jak zucisz naprzyklad 3 czerwone to ile sary dostaniesz?
Najpierw musisz ustalić ile będzie Cię kosztował 1 rzut kośćmi (1, 2, 3, 4 lub 5 szt. złota). Im większa stawka tym większa wygrana. Lista kombinacji i wartość wygranych podana jest na TEJ stronie w dziale "Settlements & Other Locales". Zresztą o tym czy wygrałeś czy nie poinformuje Cię odpowiedni napis, który się pojawi na ekranie po rzucie kośćmi:
- YOU WIN (wygrana)
- YOU LOSE (przegrana)
Ostatnio zmieniony 2 lut 2006, o 12:46 przez Nosferatu, łącznie zmieniany 1 raz.
THE BEST IS YET TO COME
Marcinus

Post autor: Marcinus »

K jak jestes taki madry to powiedz mi no nie co mozna kupic w magicznych przedmiotach?!
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Marcinus pisze:K jak jestes taki madry to powiedz mi no nie co mozna kupic w magicznych przedmiotach?!
co to za belkot, moze nacpales sie tej twojej sary siary czy gotak. Wytrzezwiej chlopoczyku.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Gość

Post autor: Gość »

Jak znacie angielski to polecam tą stronę ale wszystko co tam pisze to domyśliłem się z grania 8)
Trzeba zaznaczyć, że niektóre rady są pomocne i sama stronka ładnie się prezentuje (chociaż modemowcy raczej tego nie docenią ;))
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Wywaliło mnie - ten post wyżej to ja napisałem ;)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
ODPOWIEDZ