Jak grac w Moonstone ???

Forum, gdzie możesz pisać o problemach ścisle związanych z grą - solucje, porady, klawiszologie itp. Na tym forum _nie piszemy_ o problemach z uruchamianiem gier.

Moderator: GTW

CoW@L
Posty: 6
Rejestracja: 4 sie 2004, o 07:20
Lokalizacja: Białystok-->Nowe Miasto

Jak grac w Moonstone ???

Post autor: CoW@L »

Moonstone to zdaje sie bardzo fajna giera! Ale nie mam pojecia jak w nia grac. Wiem , ze to rpg itd ale nie dokonca kumam o co w niej hodzi...


Dokladnie, hcialbym wiedziec jak np.: dodawac do sily itp. :wink: Moze jakis opis cos takiego. Dzieki !


PS.Wielkie Pozdro !!!
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Heh w sumie Moonstone'a nie mozna nazwać erpegiem. A sposób na grę? walcz, walcz i jeszcze raz walcz. Zabij smoka, oczyść wszystkie świątynie, a na końcu zmierz się z meduzą :). Gierka jest dość krótka, co wcale nie oznacza że nie warto w nią zagrać :D.

A jeśli chodzi o zwiększanie umięjętności bohatera - podczas gry znajdziesz "scrolle" których użycie spowoduje charakterystyk podbicie :)
AXE Capoeira!
CoW@L
Posty: 6
Rejestracja: 4 sie 2004, o 07:20
Lokalizacja: Białystok-->Nowe Miasto

Post autor: CoW@L »

Wielkie dzieki !!! Ale przeciez zdobywa sie XP...
...o co w z XP hodzi bo to hyba jest doswiadczenie, nie?
Awatar użytkownika
melo
Posty: 14
Rejestracja: 5 sie 2004, o 11:18

Re: Jak grac w Moonstone ???

Post autor: melo »

Nooo nareszcie mogę coś powiedzieć o mojej ulubionej grze :D Jak najbardziej zdobywa się tam punkty doświadczenia! Za każdą wygraną walkę(nie licząc tej z graczem komputerowym) dostajesz 1 punkt xp. Teraz, zależnie od tego, jak wieloosobowa jest gra, są koszty. W grze dla pojedynczego gracza jest to 3 punkty za jedna statystykę, w grze dla dwóch, 2 punkty za jedną, dalej nie pamiętam :roll: Siła(strengh) zwiększa obrażenia, każdy punkt kondycji(constitution) równa się 10 punktom życia. Nie pamiętam tylko od czego był endurance...

Jak chcesz wiedzieć coś jeszcze to wal :D
Zabij smoka, oczyść wszystkie świątynie, a na końcu zmierz się z meduzą
Noo po pierwsze to jakie świątynie i jaka meduza :D
Gierka jest dość krótka, co wcale nie oznacza że nie warto w nią zagrać
Heh no to co, że krótka? Ważne, że wysoce wciągająca, szczególnie jak do zabawy zaprosisz kumpli :wink:
podczas gry znajdziesz "scrolle" których użycie spowoduje charakterystyk podbicie
Też się nie zgodzę, bo żaden scroll nie zwiększa statystyk. One służą do np. kradzieży przedmiotów, zamiany w ptaka, ochrony przed walką itp.
Nawet najlepsza gierka z pc nie może się porównywać z amigową - to po prostu co innego...
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak grac w Moonstone ???

Post autor: BadMojo »

melo pisze: Noo po pierwsze to jakie świątynie i jaka meduza :D
Może nie wyraziłem się dość jasno. Pisząc 'świątynie' miałem na myśli miejsca w których gnieżdżą się stwory. 'Meduza' to ostatni boss. Dość dawno w to grałem i nie wszystko dokładnie pamiętam. Nie czepiaj się nazw bo na pewno wiedziałeś co miałem na myśli ;)
melo pisze: Heh no to co, że krótka? Ważne, że wysoce wciągająca, szczególnie jak do zabawy zaprosisz kumpli :wink:
Przecież napisałem że długość gry wcale nie odbija się na przyjemności czerpanej podczas spędzania z nią czasu :).
melo pisze:
Też się nie zgodzę, bo żaden scroll nie zwiększa statystyk. One służą do np. kradzieży przedmiotów, zamiany w ptaka, ochrony przed walką itp...
...zwiększania prędkości bohatera itd. etc. Heh może źle to ująłem, ale właśnie o to mi chodziło...A endurance to wytrzymałość, więc chyba wpływa na ilość energii zabieranej przy ciosie.
W każdym razie dzięki, za wyjaśnienie sprawy. Już zacząłem grać w tą świetną gierkę, co by dobrze sobie wszystko przypomnieć. I mimo iż problem rozwiązany, wcale grać nie przestanę :D.
AXE Capoeira!
Błażo

Jak Ukończyć?

Post autor: Błażo »

Jak skończyć tą grę? Pokonałem meduzę(najpierw oczywiście zebrałem 4 bryły), smoka i wszstko inne co mozna było zabić.... Przy sobie mam cos co się nazywa "Half moonstone" - co z tym zrobić?
Arachnid
Posty: 151
Rejestracja: 18 wrz 2004, o 16:28
Lokalizacja: Mars

Post autor: Arachnid »

Jak dobrze pamietam jeszcze mozna bylo ten half moonstone przerobic albo u czarodzieja w wiezy albo w kregu na full moonstone (wtedy kamien nabieral takiego zlotawego koloru.
Mierzwuś

Post autor: Mierzwuś »

Mając ten half moonstone udaj się do kręgu driudów w lesie. I będziesz musiał poczekać na odpowiedni moment tzn. będziesz musiał zaczekać aż będzie pęłnia księżyca (co kolejke pokazywany jest księżyć). Jesłi to nie pomoze to poczekaj ąz będzie połowa księżyca (w końcu masz HALF moonstone)
Błażo

ukończyłem

Post autor: Błażo »

Faktycznie - sprawę wyjaśnia się u druidów. Dzięki za pomoc.
Marcinus

Post autor: Marcinus »

A ja mam taki pytanie no nie jak sie ma naprzyklad taki miecz nonei nieiwem jak go ukreslic z niebieska raczka do trzymanai to co on daje a wogole co daja miecze lepsze ?z gory dzieki pozdro! :)
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Marcinus pisze:A ja mam taki pytanie no nie jak sie ma naprzyklad taki miecz nonei nieiwem jak go ukreslic z niebieska raczka do trzymanai to co on daje a wogole co daja miecze lepsze ?z gory dzieki pozdro! :)
Z reguły zadają wiekszę obrażenia przeciwnikom.
Marcinus

Post autor: Marcinus »

Dzieki.Jeszcze jedno pytanie jaki miecz oddaje ile obrazenie. zgory dzieki :wink:
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Hmm chyba miecz Claymore za 25 sztuk złota, ale nie pamiętam. a zresztą przecież im droższy miecz, tym mocniejszy. Więc możesz sam sprawdzić w grze :P
Awatar użytkownika
Nosferatu
Posty: 189
Rejestracja: 30 wrz 2005, o 14:25

Post autor: Nosferatu »

Marcinus pisze:Dzieki.Jeszcze jedno pytanie jaki miecz oddaje ile obrazenie. zgory dzieki :wink:
U płatnerza do kupienia są 3 miecze. Oczywiście im droższy tym lepszy (ale nie wiadomo dokładnie ile zabierają obrażeń). Oprócz tego jest jeszcze jeden miecz - "Sword of Sharpness" (ten jest najlepszy). Nie pamiętam czy można go gdzieś kupić (chyba można go czasem znaleźć w sklepie z przedmiotami magicznymi , ale już dawno nie grałem, więc nie dam sobie głowy urwać). Ale na bank można go znaleźć odwiedzając siedliska potworów.

Mała rada: W grze na jednego gracza radzę podwyższyć sobie tylko 2 statystyki i potem napakować się na maxa dopiero przed ostatnią walką z meduzą !! Bo jeżeli będziemy cały czas inwestować punkty doświadczenia w nasze umiejętności, to co jakiś czas ilość potworów w siedliskach zacznie stopniowo wzrastać. Najpierw będą wyskakiwały 2 potworki naraz, a potem aż 3 naraz (co już jest przegięciem i znacznym utrudnieniem gry). :? Gra jest stosunkowo łatwa i jeżeli znajdziemy odpowiednie taktyki na każdy rodzaj potworków, to wtedy można śmiało obejść się bez podnoszenia statystyk. No chyba, że ktoś lubi wyzwania i "rzucanie mięsem" (ale naprawdę - szkoda nerwów). :wink:
THE BEST IS YET TO COME
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

z tego co pamietam to klucze byly ukryte chyba praktycznie zawsze w tych samych skrzyniach, mozna bylo odrazu je zdobyc i dopiero poakowac, no chyba ze jakis smialek wczesniej zdobyl jakis klucz i zabil go smok. Pamietam ze na amidze gra miala tendencje do czestego zawieszania sie nawet po otrzymaniu ciosu od przeciwnika.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
ODPOWIEDZ