Szukam gry logicznej

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
calunnik

Szukam gry logicznej

Post autor: calunnik »

Cześć.

Od kilku ładnych miesięcy szukam starej gry logicznej z amigi. Planszę stanowiła kratownica, na której układano atomy. w grę grało się od 2 do 4 graczy. każdy miał swój kolor atomów. atomy tego samego koloru można było łączyć w molekuły (klikając na nie w swojej turze). Mogły być molekuły dwu, trój i czteroatomowe. gdy naciskało się na taką czteroatomową molekułę następowała reakcja łańcuchowa. atomy tego koloru pojawiały się dookoła tej molekuły i tak np, gdy obok był pojedyńczy atom zielon, to po rozerwaniu czteroatomowej molekuły zielonej robiła się z teog atomu dwuatomowa molekuła zielona. Ponadto gdy molekuła się rozrywała gracz przejmował atomy przeciwników. celem gry było pokrycie całej kratownicy atomami jednego koloru. Nie pamiętam jej tytuły i byłbym wdzięczny za jego przypomnienie oraz za ewentualną lokalizację gierki. Spędziłem przy niej wiele dobrych godzin.
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
calunnik

Post autor: calunnik »

Nie, to nie Atomix, ani Atomino. To zupełnie inna gra.
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Ja stawiam na "Masę krytyczną" Twin Spark Softu.
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

A ja na Infection 8)
AXE Capoeira!
ODPOWIEDZ