Dwie gierki

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PitekWaleczny
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2004, o 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Dwie gierki

Post autor: PitekWaleczny »

Witam.

Szukam, nawet nie pamietam jak sie nazywa ta gierka. Prosta walka dwoch mysliwcow. Gra byla na jednym ekranie dla dwoch osob. Teren walki - powietrzmy jakas przestrzen - czarne tlo - ograniczone z dwoch chyba stron zawieszonymi w tej przestrzeniej jakby planszami od szachownicy - w kolorze chyba zielonym przechodzacy w zolty. Lecialo sie na przeciwko siebie samolotami. Przez pewien krotki czas nie bylo mozna robic manewrow, dopoki nie minely sie samoloty. Dopiero po tym czasie toczyla sie walka. Grafika prosta, wektorowa. Samoloty byly chyba ukazane w widkou z boku pod ukosem, ale doskladnie nie pamietam ( ach ta pamiec ulotna ). Jezeli ktos cos kojarzy, to moze mi pomoze.

Druga gierka, ktora usiluje sobie przypomniec to cos jakby strategia. JA przynajmniej pamietam, ze dowodzilem 4 jakimis powiedzmy zgupowaniami czolgow, wozow bojowych, itd. Kazda formacje widzialem w osobnym okienku, moglem sterowac ogniem z ich dzial, zarowno wszystkich jednostek naraz, jak i pojedynczo. Moglem na pomoc wezwac na chwile helikopter i artylerie. Widok z czolgu, z wozu byl w postaci lornetki, peryskopu i byl mozliwy widok z noktowizora. Slowo jakie mi sie kojarzy z ta gierka to : NATO. Nie pamietam czy akurat bylo to w nazwie. Jeszcze pamietam jakis widok mapy. Nie jestem wiec pewien, czy ten widok czterech okienek to byl standartowy widok, czy jedyne moje ustawienie, tak aby miec naraz wszystko pod kontrola. Byla to moja ostatnia gierka w ktora gralem na Amidze. W chwile potem przesiadlem sie na PC. Bylo to cos okolo roku 1991-1993.
Opisu nie bedzie - literki strajkuja!
Awatar użytkownika
Shoonay
Posty: 824
Rejestracja: 1 mar 2004, o 03:29
Kontakt:

Post autor: Shoonay »

Opis tej drugiej gierki, w jakiś dziwny sposób przypomina mi o grze Sherman... chyba czas sobie zagrać ;)
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Awatar użytkownika
PitekWaleczny
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2004, o 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: PitekWaleczny »

Niestety, to nie to. Chociaz podobne sa widoki z czolgu. Ale w tamtej grze dowodzilo sie naraz 4-5 czolgami i 2 wozami bojowymi.
Opisu nie bedzie - literki strajkuja!
Awatar użytkownika
Aliens
Posty: 1331
Rejestracja: 9 lut 2005, o 21:34

Post autor: Aliens »

Gwoli ścisłości ale właśnie w tej grze można wyznaczać zadania czołgom i dwóm wozom zwiadowczym na mapce. Możemy przebywać u każdego i kierować każdym. Według mnie opis pasuje. Zagraj i sprawdź.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Awatar użytkownika
PitekWaleczny
Posty: 12
Rejestracja: 2 lip 2004, o 11:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: PitekWaleczny »

Aliens pisze:Gwoli ścisłości ale właśnie w tej grze można wyznaczać zadania czołgom i dwóm wozom zwiadowczym na mapce. Możemy przebywać u każdego i kierować każdym. Według mnie opis pasuje. Zagraj i sprawdź.
W Shermana gralem i to nieraz. Ale to na pewno nie to. To jest ta gra, ktora podal ZB. DZIEKI. Chociaz patrzac na zrzuty to widze, ze ta gierka miala troche wiecej misji, albo sie rozwinela. Ja gralem jedynie w jedna misje, jakies walki gdzies w Europie w lasach, czy cos takiego. Jeszcze raz dzieki ZB. Pomecze sobie ta gierke na dniach. :D

Pozostaje jeszcze do przypomnienia gierka pierwsza. Wiem, opis moze niezbyt precyzyjny. Ale byla to moja pierwsza "symulacja mysliwca" w ktora gralem. :D Cos okolo 1990-91 roku.
Opisu nie bedzie - literki strajkuja!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Może Wings ?
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

PitekWaleczny pisze:Chociaz patrzac na zrzuty to widze, ze ta gierka miala troche wiecej misji, albo sie rozwinela. Ja gralem jedynie w jedna misje, jakies walki gdzies w Europie w lasach, czy cos takiego. Jeszcze raz dzieki ZB. Pomecze sobie ta gierke na dniach. :D
Sa inne czesci (operacje)

Team Yankee
http://hol.abime.net/1324/screenshot

Pacific Island
http://hol.abime.net/1002/screenshot
ODPOWIEDZ