Znaleziono: Spherical (było: jakiś czarodziej i kula)

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

Zablokowany
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Znaleziono: Spherical (było: jakiś czarodziej i kula)

Post autor: biegu »

wiem wiem kiedyś dawno już zakładałem ten temat i ktoś mi odnalazł te grę ale nie umiem znaleźć tego posta. Chodzi mi o grę w której było się jakimś czarodziejem czy coś, za pomocą różdżki (po naciśnięciu fire) tworzyło się kwadratowe bloczki po których dało się chodzić. Była to taka zręcznościowo-logiczna, plansze były wielkości ekranu. Zabawa polegała na tym aby zmieścić się w jakimś czasie i utorować drogę kuli (która po upłynięciu czasu pojawiała się w jakimś miejscu) do mety. Były tam różne przeszkody ale nie pamiętam już jakie. Można było grać we dwóch jednocześnie co ułatwiało nieco rozgrywkę. Jaki był tytuł tej gry?

-------

edit
przypomniało mi się coś. Ta kula była cały czas na planszy ale wisiała sobie gdzieś i po jakimś czasie spadała i trzeba było tak jej utorować drogę żeby doleciała do jakiegoś konkretnego miejsca które było zaznaczone w jakiś sposób.

-----------
kolejny edit

Znalazłem bardzo podobną grę wibble dibble Tylko ta o którą mi chodzi była taka jakaś jakby bardziej klimatyczna. Ta jakaś za bardzo kolorowa, może to jakaś inna część tej gry, w każdym razie chodziło o to samo.
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: olesio »

Ja nie wiem o jaką grę chodzi, ale jak masz trochę wolnego czasu w związku ze Świętami to
może zajrzyj do Strefy Zrzutu. Wrzuciłem tam program HOL_LIST do generowania listy linków
do obrazków z gier zamieszczonych w serwisie HOL. Niestety nie bawiłem się za dużo w to aby
program ściągał według kategori i tak dalej. Można tylko określić zakres od jakiego ID gry - do
jakiego ID ma generować listę. Później taką listę możesz użyć w większości programów w stylu
managery pobierania, jak Teleport Pro, wget dla Windows, Getright, USDownloader czy inne.
Po pobraniu plikó możesz w jakiejś wygodnej przeglądarce graficznej - na przykład ACDSee po
kolei sobie przejrzeć ekrany z gier. Pobieranie i przeglądanie zajmie Tobie trochę czasu, ale w
sumie może to i jakaś metoda, ja tak robiłem szukając jakiś ciekawych gier po screenach, a
które to gry były mi wcześniej nieznane. Całość PNGów pobranych przezemnie ze strony HOL
zajmuje ponad 238 MB i jest to 5267 plików. Jak będziesz chciał mogę to spakować do kilku
rarów i wrzucić na przykład na rapidshare (mam te png podzielone katalogami co 300 ID) :)
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: biegu »

Co ja sie tam naszukałem na tym holu i nie znalazłem tej gry. Już myślałem że to ta co podałem wyżej ale jak ją załączyłem to jakieś to za bardzo kolorowe tamto miało taki mroczny klimat bardziej.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Re: jaki? czarodziej i kula

Post autor: norbi »

Jak wspomniales, w gre mogly grac dwie osoby naraz. Czy na pewno?
Moze pamietasz na ilu byla dyskietkach?
A moze pamiec zawodzi, i to wlasnie ta gierka. Moze grales wtedy na kiepkim TV i gra wydawala sie mroczna.
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: jaki? czarodziej i kula

Post autor: biegu »

norbi pisze:Jak wspomniales, w gre mogly grac dwie osoby naraz. Czy na pewno?
Moze pamietasz na ilu byla dyskietkach?
A moze pamiec zawodzi, i to wlasnie ta gierka. Moze grales wtedy na kiepkim TV i gra wydawala sie mroczna.
Tak dało się grać w grę jednocześnie we dwóch, nie pamiętam na ilu była dyskach. Nie to na pewno nie ta gierka bo grę którą szukam już ktoś mi przypomniał 3 lata temu około i miałem ją na ADFie ale po formacie straciłem wszystkie gry i tego tytułu nie pamiętam. Dziwi mnie to tylko, że nie potrafię znaleźć mojego posta z przed kilku lat.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: Blod »

biegu pisze:grę którą szukam już ktoś mi przypomniał 3 lata temu
trzy tematy w których szukałeś gdy i ktoś podpowiedział tytuł. Żaden z nich nawet nie przypomina tego o czym piszesz teraz.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: biegu »

Blod pisze:
biegu pisze:grę którą szukam już ktoś mi przypomniał 3 lata temu
trzy tematy w których szukałeś gdy i ktoś podpowiedział tytuł. Żaden z nich nawet nie przypomina tego o czym piszesz teraz.
no właśnie... a jestem pewien, że kiedyś ktoś mi tą grę przypomniał i grałem w nią na winuae.

-----

Właściwie teraz to już niczego nie jestem pewien :D nie właściwie jestem pewien jednego ta gra Swibble Dibble jest bardzo podobna do tej o którą mi chodzi jednak to nie jest ta gra i pewien jestem że grałem w nią jeszcze na winuae. Nikt nie pamięta tej gry?
Gość

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: Gość »

Ja Sobie Przypominam chyba tę grę chodziło się czarodziejem i trzeba było tak tworzyć klocki aby można było dojść do wyjścia ale z tego co pamiętam ta gra była tylko na Nintendo(Pegasus) ale mogę się mylić a tytułu też nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to dam znać
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: biegu »

Gość pisze:Ja Sobie Przypominam chyba tę grę chodziło się czarodziejem i trzeba było tak tworzyć klocki aby można było dojść do wyjścia ale z tego co pamiętam ta gra była tylko na Nintendo(Pegasus) ale mogę się mylić a tytułu też nie pamiętam ale jak sobie przypomnę to dam znać
Być może mówimy o tej samej grze :) Fajnie jakbyś sobie przypomniał bo chciałbym jeszcze w to pograć.
Awatar użytkownika
RoniWorlds
Posty: 72
Rejestracja: 30 lis 2008, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: RoniWorlds »

Wiem SWIBBLE DIBBLE
-----------------------------------------------------------
A1200 Infinitiv Apollo 40/40 32 MB Zorro 2 / Picollo SD64

Amiga CDTV 3.0 SCSI

Moja baza Gier PL i Inne
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ami4ever
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: biegu »

RoniWorlds pisze:Wiem SWIBBLE DIBBLE
w pierwszym poście napisałem że bardzo podobne do tego Swibble Dibble tylko ta o ktorej mowie nie byla tak bardzo kolorowa. Chociaz moze to tylko pierwsza plansza taka? Sprobuje dluzej w to pograc ale wydaje mi się że ta gra jest niemalże identyczna co swibble dibble tylko to inny tytuł.
Awatar użytkownika
Deepdelver
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2009, o 11:52

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: Deepdelver »

Ta gra to zapewne Spherical.
BTW pozdrawiam kolegę z mojego miasta. :)
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Re: jakiś czarodziej i kula

Post autor: biegu »

Deepdelver pisze:Ta gra to zapewne Spherical.
BTW pozdrawiam kolegę z mojego miasta. :)
Dokladnie to jest to!! Dzięki wielkie :) Już tu wmawiano mi słabą pamięć:)
Zablokowany