Poszukuję dwóch gier, bardzo proszę o pomoc

W tym miejscu piszemy o grach w które graliśmy dawno temu, a tytuł wyleciał z pamięci. Jeśli dokładnie opiszesz grę, to możesz liczyć na przypomnienie tytułu.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Adamo

Poszukuję dwóch gier, bardzo proszę o pomoc

Post autor: Adamo »

Pierwsza gra której nie mogę znaleźć, być może przeoczyłem.
Akcja gry działa się bodajże w celi, w każdym razie jakimś pomieszczeniu więziennym. Dokładnie polegało to na tym ze sterowano więźniem którego zadaniem była ucieczka przed światłami (latarki). Gdy owe światło dotknęło uciekiniera odstrzeliwano mu najpierw jedna rękę, potem drugą a trzeci strzał uśmiercał bohatera.

Drugą grę jest mi troszkę trudniej opisać. Pamiętam tylko tyle ze ważną role odgrywał refleks gracza. Sterowało się myszka, (kursor) było celownikiem. W jednej rundzie rozbijano takie dyski latające a w innej rundzie strzelano do ukrytych bandytów. Polegało to na tym jest plansza przedstawiająca chyba blok. Kiedy bandyta wychylił się do okna, strzelałeś. Czasem także kobiety jednak strzał powodował utratę punktów. Tylko te dwie rundy pamiętam, a było ich znacznie więcej.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Re: Poszukuję dwóch gier, bardzo proszę o pomoc

Post autor: OSH »

W tej pierwszej grze mi coś nie pasuje. Bo jedyna gra, jaka mi przychodzi na myśl, to Hostages. Ale ona w więzieniu się bynajmniej nie rozgrywała...
Tej drugiej to nie kojarzę w ogóle, ale takich gier było kilka(naście, set)...
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Adamo

Re: Poszukuję dwóch gier, bardzo proszę o pomoc

Post autor: Adamo »

Hmmm...Chyba troszkę źle Ją opisałem, może tak : Jestem pewien ze sterowało się więźniem, polegało to na tym, że więzień miał do dyspozycji tylko obszar planszy, oraz wystające cegiełki po których skakał i ułatwiało mu to ucieczkę przed światłami (latarki), były to zwykłe 'kółka' których trzeba było unikać aby nie zostać zauważonym. W przeciwnym razie traciłeś życie.
Adamo

Re: Poszukuję dwóch gier, bardzo proszę o pomoc

Post autor: Adamo »

Po długisz poszukiwaniach na www.lemonamiga.com ...znalazłem ! Gra nazywa się : The Great Escape of Billy Burglar, gra może nie najwyższych lotów ale czysty sentyment...Polecam !
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Re: Poszukuję dwóch gier, bardzo proszę o pomoc

Post autor: Bebokus pospolitus »

Druga gra to chyba Take'em out http://hol.abime.net/1308
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ