Problem ADFBlitzer

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Abra
Posty: 15
Rejestracja: 29 lip 2004, o 13:34

Problem ADFBlitzer

Post autor: Abra »

Mam ADFBlitzer i na PC pod Workbenchem działa mi normalnie ,a jak przerzucam go po przez nullmodem do RAMu AMIGI to nie chce mi sie odpalic czy to dlatego że to jest plik Lha jak mam go uruchomić?
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

jeżeli masz plik lha to oznacza, że program adfblitzer jest do niego spakowany (tak samo jak masz na pc rary i zipy) musisz najpierw rozpakować plik lha aby "wydobyć" z niego program. A najlepiej rozpakuj go pod windowsem (winrar rozpakuje) i przez null modem przerzuć już rozpakowany.

Powodzenia ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
Awatar użytkownika
shg
Posty: 38
Rejestracja: 10 sie 2004, o 15:20
Lokalizacja: KK(K?)
Kontakt:

Post autor: shg »

No ale mimo wszystko przyda ci się LhA na ami, ściągnij sobie stąd:
ftp://de.aminet.net/pub/aminet/util/arc/LhA.run
Program jest gotowy do uruchomienia, ale nie pamiętam, czy to jest archiwum, które się samo rozpakuje, czy tylko program lha, sprawdził bym, ale coś jest nie tak i nie chce się u mnie ściągnąć, serwer aminetu nawala chyba.
Na amidze skopiuj lha do c:
poleceniem "lha x nazwa_archiwum.lha" rozpakujesz archiwum do aktualnego katalogu.
onell
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2004, o 17:54

Post autor: onell »

ja mam trochę głupiej:
Od jakiegoś czasu mam amigę i coś mnie naszło dziś podłubać:

przerzuciłem po kablu gry ściągnięte z tej strony (czuli pliki .adf) z PC na amigę (na jej dysk)

Zakładam że to są lustra dyskietek i trza je wgrać na dyskietki

ale jak adfblitzer ma działać ?
1. czy trza go umieścić w jakimś konkretnym miejscu na dysku typu ram?
2. nie wiem czy dobrze robie : ustawiam df0 (bo tak mam) przez write szykam lutra i jak naciśkam ok to mi wyskakuje błąd (#0000020). (zaznaczam że mam 2M ramu)

co robie żle ?
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

onell pisze:...Zakładam że to są lustra dyskietek i trza je wgrać na dyskietki...
Dobrze zakładasz, ADF to są obrazy dyskietek (lustra dziwnie brzmi :? ).

-----------
ad.1. Najlepiej go skopiuj od razu na HD/FD, a nie trzymaj w RAMie, bo jak zresetujesz Ami, to i programi ni ma. Odpalaj go z twardziela/flopa to Ci sam plik jako taki nie zajmuje niepotrzebnie miejsca w RAMie.

ad2. To chyba masz cosik nie tak z ADFBlitzer'em. Powinien normalnie bez kłopotów zacząć nagrywać ADF'a na DF0:.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
ODPOWIEDZ