Gry z PC na Amigę - jak i na co najlepiej

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
w-norbi
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:19
Lokalizacja: Otwock

Gry z PC na Amigę - jak i na co najlepiej

Post autor: w-norbi »

Witam. Ostatnio wygrzebałem od rodziców z szafy swoją dawną wspaniałą maszynę A500+ i do tego mam też CDTV A-570. Poszperałem po tematach i po FAQ, ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem, więc zamieszczam ten temat. Chciałbym zgrać Amigowe gry z PC na Amigę (że by moje dzieci zobaczyły ile tatuś miał wspaniałej zabawy jak był młodszy). I teraz, co mam zrobić - najlepiej krok po kroku. Czy wogóle można zgrać taką grę na FDD bez użycia kabla, ewentualnie może prościej by było utwożyć dysk CD, który by mój CDTV odczytało. Na razie odtważa tylko CD audio. Ten drugi sposób by był lepszy, bo dyskietki mogą łatwo ulec zniszczeniu, a poza tym na jedną płytkę CD z pewnością się zmieści odgroma wspaniałych pozycji....
Proszę o pomoc i nie denerwowanie się , jeśli temat już gdzieś był, a ja go przeoczyłem
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
!Gregor!
Posty: 720
Rejestracja: 3 maja 2003, o 17:13
Lokalizacja: Kraków

Post autor: !Gregor! »

Dyskietek w formacie Amigowym nie nagrasz na PC (chyba ,że masz odpowiednią kartęPCI Catweasel )
Amiga 500 nie nadaje się do przenoszenia gier, ponieważ ma za mało ramu. Wymagane jest minimum 1,5Mb.
Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie przenoszenie gier na płytach. Ja nie wiem jak się to robi więc nie pomoge. :)
S.E.G.A RULES Obrazek
w-norbi
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:19
Lokalizacja: Otwock

Post autor: w-norbi »

Dyskietek w formacie Amigowym nie nagrasz na PC (chyba ,że masz odpowiednią kartę PCI Catweasel )
Amiga 500 nie nadaje się do przenoszenia gier, ponieważ ma za mało ramu. Wymagane jest minimum 1,5Mb.
Tak też podejrzewałem. Więc zostaje CD. Tylko tam chyba potrzebny jest jakić plik, dzięki któremu CATV odczyta ten dysk....
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A500 tez mozna wykorzystac do przenoszenia gierek. Jedna dyskietka na 2 razy, ale sie da.
W-norbi (czyzby plagiat :) ) , mozesz nagrac gierki w ADF na plytke i A570 bez problemu to obsluzy, (musisz miec Workbencha i jakis filemanager, aby przegrywanie było prostrze) ale gierki i tak bedziesz musiał nagrywac na dyskietki.
Jesli Ci sie uda to znajdzie na sieci p2p zestaw gierek dla CDTV na plytce, wtedy bedziesz mógł z niej grac.
w-norbi
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:19
Lokalizacja: Otwock

Post autor: w-norbi »

A dyski na CDTV to to samo, co na konsole CD-32? Coś mi się obiło o uszy, że tak, ale chciałem się upewnić... A jeśli nie uda mi się zciągnąć, to pozostaje poszukać dyskietek, lub CD na rynku wtórnym....
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Gierek z CD32 nie uruchomisz na CDTV, za to odwrotnie mozna.
Sprobuj na sieci p2p znalezc obrazy ISO plytek na CDTV. Potem wystarczy wypalic na pececie i zabawa do rana.
Na allegro zdarzają sie plytki dla CDTV.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Mozesz tez uzyc CDTV do zrzucania gierek z CD na dyskietki, jesli masz do niej stacje.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
w-norbi
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:19
Lokalizacja: Otwock

Post autor: w-norbi »

A jak tego dokonać?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nagraj plytke na ktorej umiesc transdisk (tylko on dziala na kick1.3) i gierki w formacie ADF.
Plytka najlepiej, zeby NIE BYŁA nagrana w Joliet.
Potem wystarczy odpalic Workbench lub CLI (AmigaDOS) i mozna juz przegrywac gierki na dyskietki.
Wystarczy wpisac
CD0:transdisk -w CD0:gra.adf

zamiast gra.adf podasz dowolny plik .adf (pelna sciezke dostepu) umieszczony na plytce
ODPOWIEDZ