Z adf na amigową dyskietke

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
danielww
Posty: 9
Rejestracja: 8 lis 2004, o 14:31
Lokalizacja: Kielce

Z adf na amigową dyskietke

Post autor: danielww »

Witam, mam na dysku duzo adf i amige 500, prosze o link gdzie jest opisane jak przeniesc plik adf na dyskietke tak zeby spowrotem byla amigowa i dalo sie ją odczytac na amidze, nie moge znalesc takiego postu. Z góry dzięki. pozdrawiam wszystkich
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Jaki KS ma ta A500? Jak 1.3 to chyba tylko kabelek (sam tego nie próbowałem). Jeśli jest to A500+ (KS2.x) to można już coś pokombinować z PC0: i przenosinami. Najłatwiej jest to robić na A600 (mówię o Amidze bez HD i nie o A1200) wykorzystując czytnik kart CF>PCMCIA. Bez kłopotu da się to zrobić na A600, 1MB i to bez HD :-) Warunek: trzeba mieć Amigowe dyskietki systemowe z WB2.x.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
danielww
Posty: 9
Rejestracja: 8 lis 2004, o 14:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: danielww »

A600 moge miec w kazdej chwili, jak mam przegrac pliki adf z pc na a600 za pomocą pcmcia ?? jaką karte mam kupic do tego gniazda?? gdzie moge dostac na dyskietce amigowej wb2.0 ??
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Ok, to (dość)długa instrukcja co i jak:
-----------------------------------------------
Potrzebny:
A. Czytnik kart CF do PC (może być na USB (jak masz laptopa z PCMCIA, to wystarczy ci tylko to co niżej)).
B. Czytnik-przejściówka CF>PCMCIA
C. Karta CF.
D. program ADF-Blitzer, i pakiety cfd.lha oraz ffat95.lha (z Aminetu)

OPIS:
-----------------------
1. ściągasz z Aminetu plik CFD.LHA (sterowniki do czytnika PCMCIA) oraz FAT95.LHA.
2. rozpakowujesz to wszystko na PC, i nagrywasz na nim na dyskietkę 720kB (!).
3. Odpalasz Amigę, instalujesz na niej urządzenie PC0: (dyskietka STORAGE>DOSdrivers>PC0). Wkładasz tą dyskietkę 720kB do Amigi i instalujesz pakiet CFD, a z pakietu FAT95 tylko plik z L>fat95 do SYS:L (na upartego wszystko wejdzie na dyskietkę z Workbenchem, więc nie jest wymagany HD!)
4. "ADF-Blitzer" nagraj sobie na innego flopa, bo na systemowe nie wejdzie raczej.
5. Resetujesz Amigę. Po odpaleniu zainstalowany jest napęd CF0:
6. Łączysz kartę CF z PC i zgrywasz na nią to co Cię interesuje (pliki ADF)
7. Wyjmujesz CF z PC, wkłądasz ją w czytnik PCMCIA i całość wkładasz do portu PCMCIA w A600.

PAMIĘTAJ! TYLKO TAK A NIE CZYTNIK W PCMCIA I POTEM KARTA CF! NAJPIERW CF W CZYTNIK, A POTEM CAŁOŚĆ DO AMIGI! Inaczej dane na CF pójdą się walić.

8. Pojawia się ikonka karty CF jako nowa dyskietka.
9. Wkładasz flopa z programem "ADF-Blitzer" do napędu i uruchamiasz ten program.
10. Po uruchomieniu wyjmujesz flopa z "ADF-Blitzer'em" i wkładasz dyskietkę na którą chcesz nagrać coś z pliku ADF.
11. Klikasz na WRITE, wybierasz plik ADF z karty CF, kilkasz OK i czekasz ok 40 sekund.
12. Możesz sobie jeszcze stworzyć kilka innych od razy dyskietek, A co!
13. Reset Amigi, wkładasz flopa z gierką i bawisz się do woli!

TO DZIAŁA! SPRAWDZAŁEM.



THE END.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Lubię takie kombinacje :D
Ciekawe jak sobie z tym poradzi danielww :)
Jest kilka innych sposobów, ale nie bede sie powtarzał. Trzeba ich tylko poszukac na forum
danielww
Posty: 9
Rejestracja: 8 lis 2004, o 14:31
Lokalizacja: Kielce

Post autor: danielww »

Dzięki bardzo za wyczerpującą instrukcje:) karte cf wyjme sobie z aparatu, przejściówke pcmcia musze gdzies kupic, jesli z resztą nie będe mógł sobie dać rady to napiszę. pozdrawiam
ODPOWIEDZ