przenoszenie danych raz jeszcze

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

przenoszenie danych raz jeszcze

Post autor: goofy14 »

Cześć, chcialbym nagrać gry (ADF) z PC na dyskietke, czytałem, że nie da się na PC sformatowac dyskietki tak, aby ją Amiga czytała. A co z dyskietkami już sformatowanymi na Amidze? Mam na nich gry, ale przecież można by je usunąć i nagrać nowe. Jeśli to nie zadziała, to jakim kabelkiem podłączyć PC do Amisi, i jak to zrobić, aby pliki nagrała stacja dyskietek Amigi? Inną rzeczą jest to, że pliki w ADF są większe od pojemności dyskietki. Co z tym zrobić? Jak wyczyścić całą dyskietkę na Amidze? Nie posiadam HDD do Amigi, nie mam żadnego kickstarta (totalnie zmasakrowana dyskietka), moge mies jakiegoś starszego workbencha (dołączanego do A600 chyba). Mam Amigi 500, 600, 1200. Prosiłbym o dokładny opis, bo na Amidze zbytnio się nie znam, z góry THX za wszystko.
Awatar użytkownika
Atalante
Posty: 1582
Rejestracja: 17 sie 2004, o 21:55
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Atalante »

Da sie. Dyskietke musisz sformatowac na 720kb. W Workbenchu od 2.0 zdaje sie a w 3.0 i 3.1 na pewno sa dolaczone odpowiednie sterowniki. Wystarczy wydac komende mount pc0: i juz mozna odczytywac pecetowe dyskietki. Workbencha bedziesz musial sobie niestety zalatwic, a reszte znajdziesz na forum.
Amiga Rulez forever & nazawsze od now! Obrazek
goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

Post autor: goofy14 »

eee... za duzo to mi nie mowi... można dokładniej? poza tym jaki kabelek bym musial kupić (i gdzie), jaki program do tego itp. Poza tym, wolałbym nagrać to na dyskietki na kompie. Da się? I dlaczego ADF'y są większe niż 720 kb?
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Re: przenoszenie danych raz jeszcze

Post autor: AlaN »

goofy14 pisze:Inną rzeczą jest to, że pliki w ADF są większe od pojemności dyskietki. Co z tym zrobić?
Nic, nagrać plik ADF na dyskietkę w Amidze :) Nie obawiaj się, zmieści się :)
Jak wyczyścić całą dyskietkę na Amidze?
poleceniem "format DFx:" - gdzie "x" to numer stacji (0-wewnętrzna, 1, 2, 3-każda kolejna zewnętrzna)
Nie posiadam HDD do Amigi
Przydał by się nawet jakiś choćby i 100MB (w A600 i A1200) dla wygodzy używania Amigi
nie mam żadnego kickstarta (totalnie zmasakrowana dyskietka)
Kickstart MASZ w Amidze - to kość ROM z zawartymi w niej procedurkami. Na dyskietkach możesz mieć Workbench.
moge mies jakiegoś starszego workbencha (dołączanego do A600 chyba)
I do A600 będzie dobry. W A500 ta wersja nie ruszy, w A1200 będzie źle działać

Powodzenia.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

Post autor: goofy14 »

Wielkie dzięki Alan, terazjestem mądrzejszy o pare linijek tekstu...:D A mógłbyś napisać dokładniej trochę o nagrywaniu tych gier (z amigowej stacji, oczywiście) i ile mógłby taki dysk kosztować?
ODPOWIEDZ