Program na PC do nagrywania plikow adf na dyskietki amigi

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

Post autor: goofy14 »

chlip, chlip... a jak podłączyć kompa do Amisi, żeby to ona nagrała dyskietkę? tylko - plz- jak będziesz pisał do dokladniej troche...
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Jesli ty bedziesz dokladny, to dostaniesz taką samą odpowiedz.
Bo ja nie musze kompa podlaczac do Amigi, tylko odrazy na kompie nagrywam, sciagniete gry z internetu, na dyskietki.
goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

Post autor: goofy14 »

Już kilka osób mi niedokładność wypomniało :oops: ... Więc tak - jak podłączyć PC do Amigi, i co dokładnie zrobić, żeby Amiga nagrała na dyskietkę grę z komputera? Nie mam HDD do Ami... Teraz pasuje:?:
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Nullmodem kup i załatw se jakiś programik np. TransADF
goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

Post autor: goofy14 »

Człowieku, napisałem 'dokładniej' - skąd ten programik, czy on jest na PC czy na Ami? A wymyśliłem jeszcze jeden sposób - czytałem na tym forum, że komputerowy napęd dyskietek nie może nagrać Amigowej dyskietki z powodu elektroniki. Rozkręciłem dzisiaj Amige i zobaczyłem, że podłączenia są identyczne jak w kompie. A jakby ten napęd podłączyć do kompa? Czy to majekiekolwiek szanse na powodzenie?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Stacja dysków w Amidze jest taka sama jak w pececie, wiec podlaczenie jej do "zwyklego" komputera nic nie zmieni.
Inne są kontrolery stacji dysków i w tym jest caly problem.
Najpierw musisz zdobyc dyskietke dla Amigi z odpowiednim oprogramowaniem. Mozesz to kupic na allegro lub dostac od kogos.
Napisz jakie interesuje Cie polaczenie kablem (szeregowo=nullmodem czy rownolegle=laplink).
Jaki system masz w pececie?
Jaką Amigę bedziesz podlaczał z pecetem?
Jesli bedziemy znali te odpowiedzi latwiej bedzie dobrac oprogramowanie.
Mozna tez gry przeosic na dyskietkach 720kb (w Amidze potrzebny jest do tego sterownik)
goofy14
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2005, o 09:07

Post autor: goofy14 »

A które połączenie jest lepsze (doyślam się, zę równoległe). Mój OS to Windows 98SE. Mam Amigi 500 (z dodatkowym 512 kB ramu), 600, 1200. Na jakiej Amidze najłatwiej jest to zrobic?Właściwie chodzi mi o jakikolwiek sposób zgrania tych gier. Mam adres schematu jak zbudować nullmodem (http://amiga.serveftp.net/HardwareBook/ ... 9to25.html) - mam jeszcze problem -jest tam instrukcja do Nullmodemu 25 - 9 i 25 - 25 - który jest lepszy? Mój tata jest elektronikiem, looknął i powiedział, że trudne to nie będzie 8). Mam tylko problem - nie mam żadnego Workbencha, wcięło mojego u koleżanki, WB kolegi został niechcący wyrzucony przez jego mamę... Czy jest on konieczny do tej operacji?
ODPOWIEDZ