Instalacja AmigaSys bez płyty z wb3.9

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Instalacja AmigaSys bez płyty z wb3.9

Post autor: Grzesiek »

Witam wszystkich, może ktoś wie jak zainstalować amigasys'a na pliku hdf z wb3.9. Zastanawiam się nad wyciągnięciem zawartości obu plików hdf do dwóch katalogów w windowsie i tam nałożeniu jednego na drugi tylko nie wiem czy to poskutkuje :(. Może nie powinienem instalować z dyskietek z wb3.1. Ktoś wie jak to zrobić?
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Wiem, ale nie powiem :)
Czyzby OS3.9 został "uwolniony"?
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

Nie został "uwolniony" ale Grzesiek ma orginał prawda? :)
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Bardzo trudno powiedzieć czy mam orginał, wydaje mi się że nie. Wszystko zaczeło się dokładnie tydzień temu jak postanowiłem zrobić sobie listę różnych dystrybucji/nakładek na wb, no wiecie: plik hdf z planetemu, polska dystrybucja, amiga in box, amigasys i wtedy zdażyły się dwie dziwne rzeczy dzięki którym mam teraz prócz wb3.1 także 3.5 i 3.9 Otóż znalazłem jeszcze dwie inne dystrybucje (nazw i adresów www nie będę zdradzał), na stronach pisało że to jest wersja 3.1 tyle że podrasowana - no to ściągnełem getrightem, ta z wb3.5 niczym nie różniła się od zwykłego wb dopiero później dowiedziałem się że skoro na górnej "belce" jest data 1999 to 3.1 to już nie jest, pozatym było trochę inne górne menu+ładne ikonki. Co do wb3.9 to też pisało że jest to 3.1, plik miał około 70mb, ściąganie trwało 1h po rozpakowaniu okazało się że w środku były pliki hdf z wb1.3, 3.1, 3.9 (beta) i 3.9 + wszystkie configi + kickstarty + emulator. Cóż zostaiłem sobie tylko ten jeden plik z wb3.9 z ciekawości, reszty się pozbyłem. Aktualnie mam nagrane wszystkie pozostałe dystrybucje na płycie (Amigasys, aiab, wbpl i ta z planetemu) i zastanawiam się czy nie dograć i tej.
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Hmm, myślę czy nie podać tu tych linków. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie da się jakoś zgłosić tego że znalazłem w sieci wb3.9 (nie liczę na nagrodę :) ). Chciałbym mieć wb3.9, nie mam kasy na zakup, ale nie chcę być też piratem i łamać swoich zasad, a chcę też zobaczyć jak to będzie działać na moim kompie.
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Lepiej nie podawaj bo się znowu jakiś krzykacz odezwie, a nie chcemy syfu na forum.

Bardzo smutnym faktem jest że zdobycie pełnego OS 3.9 jest banalnie proste - jako obraz płyty można ściągnąć z eMule - cholerne p2p... 8) powinni to zniszczyć... i wszystkich piratów madafaka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Grzesiek pisze:...Chciałbym mieć wb3.9, nie mam kasy na zakup, ale nie chcę być też piratem i łamać swoich zasad, a chcę też zobaczyć jak to będzie działać na moim kompie.
A jaki problem? Zrób jak uważasz i nie chwal się. Nikt Ci głowy nie urwie za ................wstaw odpowiedni tekst........................
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

AlaN pisze:Nikt Ci głowy nie urwie
Głowy nie urwie, ale ostrzeżenie w ładnej kopercie może dostarczyć.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

A właśnie czy można gdzieś to zgłośić? Znaczy się do jakiejś amigowej firmy która mogłaby zablokować taką stronkę albo wymusić likwidacje na autorach?
man and the beast go to the east
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 229
Rejestracja: 25 sty 2005, o 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzesiek »

Kiepsko jest bo ni jak się amigasys 2 instaluje na moim pliku hdf z wb3.9. Instaluje najpierw z dyskietek z wb3.1 i działa bardzo dobrze. Dodaje plik hdf z wb3.9 jako cd0 do konfigu winuae, uruchamiam, zmieniam nazwę z "work" na "amigaos3.9" (pliku hdf z wb3.9). Step1 i Step2 nie przechodzą, Step3 idzie dobrze, pliki są kopiowane do "system", czyli tam gdzie powinny. Reset i pojawiają się błedy najpierw nie ma jakichś fontów "diamond", potem jest błąd intuition pod wb, po kolejnym restarcie guru mówi że ram się zapchał, a po kolejnym winuae się wywala. Co jest??? Może da się to zrobić inną drogą - podłączyć najpierw plik z wb3.9, potem podłączyć katalog i plik z amigasys2 (bez instalowania wb3.1) i jakoś to dalej zrobić. Wogóle jakie pliki i gdzie trzeba skopiować? Tak wogóle to czy nie da się tego zrobić metodą "ręczną"???
man and the beast go to the east
Amos
Posty: 1071
Rejestracja: 22 lip 2004, o 19:01
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: Amos »

A może poprostu ten hdf jest sypnięty? spróbuj go wypalić samego na płytkę i uaktywnić uaescsi.devi w odpowiedniej zakładce , może pomoże
ODPOWIEDZ