Pro Tracker problem:(

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Pro Tracker problem:(

Post autor: VeloN »

Chciałem się pobawić dzisiaj pro trackerem więc go ściągnołem z PLANETEMU i włanczam daje na Load Song wybieram piosenkę a tu mi ERROR wyskakuję i sobie nie poukładam proszę o pomoc!
A500 Kick13 1MB Ram :)
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

A jaki to dokładnie error ? Może źle emulator masz skonfiguowany ? => za mało informacji podałeś :roll:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: VeloN »

No że poprostu wyskakuje mi błąd In any Drive czy cos takiego :(
A500 Kick13 1MB Ram :)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

A w ktorej stacji masz te piosenki?
Czy na pewno wybierasz moduly w formacie protrackera?
Moze daj graba z ekranu, bedzie lepiej wysledzic błąd.
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

Może zamiast load song spróbuj Load Module...
"Mężczyzn od chłopców różni tylko jedna rzecz - cena ich zabawek."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: VeloN »

na planetemu znalazłem moduły do Protrackera po wczytaniu Protrackera wsadzam do 1 stacji i tam nic nie ma w load song sa rozne ale wybieram niby ładuję i mam error Retry i Cancel do wyboru pisze in any drive i daje na retry i nic
A500 Kick13 1MB Ram :)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Wydaje mi sie, ze cos robisz nie tak. Podaj nazwe tych modulów na planetemu oraz wersje Protrackera z jakiego korzystasz. Potestujemy , zobaczymy to jest nie tak.
Awatar użytkownika
phl22
Posty: 296
Rejestracja: 29 sty 2005, o 08:39
Lokalizacja: Newark UK (Zabrze)

Post autor: phl22 »

Jak mi się czasem nie zdaję to proctracker robił sobie sam przypisy do Module: i cos tam jeszcze chyba było.
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Ja mialem podobny problem. Albo znajdziesz cos w konfigu i zmienisz domyslny katalog do wczytywania modolow, albo dopiszesz sobie assign, albo olejesz... (jak ja), nacisnij "Cancel" i po problemie, wroci do programu, gdzie wybierzesz (juz bez problemow) dysk(ietke) i katalog z modami.
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

1. Ładuje się poprzez "Load Module" a nie tak jak robisz. "Load Song" ładuje tylko "rozpiskę" co gdzie i jak ma grac, ale nie ładuje samych sampli (dźwięków). Dlatego - jeśli da się załadować - to zobaczysz tylko zapełnione traki (ściezki w kanałach) ale muzyki nie usłyszysz. Ładuj przez użycie Load Module.

2. nie podałeś jaka to wersja proTracker-a. W starszej wersji 3.xx w "Disk Operations/Load Modules" z lewej strony była taka czarna kropka obok ścieżki dostępu do modułu. Klikając na niej, zmieniasz napęd (DH0: itd) a w oknie wybierasz katalog gdzie masz swoje moduły. W protracker-ze z wyzszym numerkiem jest podobnie. Rozejrzyj się.

3. Zasada jest taka:
- Load Modules
- wskaż ścieżkę ze swoimi modułami
- kliknij moduł (załaduje się)
- w głównym menu klikasz PLAY i słuchasz.

Dodatkowo moduły MUSZĄ mieć rozszerzenie MOD - takie Protracker domyślnie przyjmuje za moduły. Inaczej ich nie zobaczysz - chyba że wybierzesz wszystkie.

--- UWAGA ---
Rozszerzenia modułków w Amidze są Z PRZODU PLIKU!!! Plik ma mieć postać --> "mod.nazwa_pliku" !

Podaj jaka to wersja ProTrackera, a najlepiej wrzuć jakiś screengrab ekranu, żebym wiedział w czym grzebiesz. Wówczas Ci pomogę.

--------------- Tak wygląda w starej wersji: ----------------------
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
ODPOWIEDZ