No i co dalej , mam AMIGE i ?

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

W takim ...

Post autor: Marco184 »

W takim razie mam pomysl :
Biorac pod uwage ze takiej tasmy nigdzie nie sa dostepne to powiedzcie mi jaka tasma podlaczacie cd i hdd w amidze 1200 Tower bo w takiej amidze podlaczacie dysk 3.5" i cd 3.5" wiec to proste ja mam cd od laptopa i hdd 2.5" wiec kupuje 2 przejsciowki jedna z cd od laptopa na 3.5" a druga do dysku, czyli z 2.5" na 3.5" i podpinam to taka sama tasma jak wszyscy w obudowie tower nie ? Co o tym sadzicie ? OPD :)
Amiga 1200
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Kup sobie coś takiego jak 4xeide (produkcji polskiego Elboxu). Ostatnio było ich kilka na allegro.
Jes to przejściówka nakładana na wyjście IDE w A1200 i z jednej strony ma wyjście 2.5 (np do dysku) a z drugiej 2 złącza 3.5 (do CD-ROMu). Dzięki temu będziesz mógł używać najszybszego systemu obsługi CD - AllegroCDFS.
Fotkę tego urządzenia masz tu (po tej stronie są wyjścia 3.5, wyjście 2.5 jest po drugiej stronie)

Takie coś, łącznie z kartą procesora, której szukasz (z 32MB RAM) jak również oryginalnymi systemami 3.1 i 3.5 były na tej aukcji. Naprawdę żałuj, że tego nie kupiłeś :lol:

Masz tam od razu fotkę tego urządzenia i jego opis:
Kontoroler 4xEIDE & Allegro CDFS:
- dwa buforowane i terminowane porty EIDE dla 4 urządzeń
- automatycznie konfiguruje podłączone urządzenia
- kompatybilny ze wszystkimi kartami turbo
- możliwość podłączenia dysków 2,5" i 3,5"
- autobootowanie ze stacji ZIP i LS-120
- przyspieszenie transferu danych o ok. 10%

Jest tam też fotka karty Blizzard1230IV - abyś wiedział jak ona wygląda.
Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: Marco184 »

Dabra mam amige z blizzardem ale dziwi mnie jedno strasznie dlugo sie wlacza jak na moj gost dla porownania daje amige cdtv z romem 3.0 wlacza sie 11 sekund a moja amiga 1200 z blizzardem wlacza sie 32 sekundy czy to normalne ?
Amiga 1200
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Jak liczysz włączanie się?
Od wciśnięcia przycisku power do pokazania się dyskietki?
ROM 3.1 miał specjalnie wydłużony czas bootowania bo użytkownicy Amigi z wcześniejszymi wersjami ROMu mieli często problem bo system za szybko startowal i kiepskie pecetowe dyski nie zdążyły się rozkręcić - stąd w 3.1 znacznie wydłużono start (czeka na dysk). Wszystko powinno wrócić do normy jeżeli podłączysz HDD (wtedy startuje zaraz po wykryciu dysku).
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Marco184
Posty: 96
Rejestracja: 17 lut 2005, o 02:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: Marco184 »

A tego to niewiedzialem dzieki a licze nastepujaco :
w momencie wcisniecia przycisku power wciskam rownoczesnie przycisk na stoperze i jak zobacze ze pojawia sie dyskietka od razy stopuje stoper za kazdym razem ten sam wynik
Amiga 1200
ODPOWIEDZ