zmiana adf na amigowy bez koniecznosciu uzywania dyskietek

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
antonioadr
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:54

zmiana adf na amigowy bez koniecznosciu uzywania dyskietek

Post autor: antonioadr »

Witam. Mam nadzieje ze nie dubluje tematu. Chodzi mi o zmienienie obrazow dyskietek na pliki (zakladajac ze beda dosowskie) bez koniecznosci czasochlonnego przegrywania na dyskietki (po prosu od razu na dysk twardy amigi), badz moze zna ktos linki do gier na amige w oryginalnych formatach. Po prostu lubie czasami pograc na Amidze a emulatory mnie nie ruszaja. Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Zastosuj program VoodooX, lub podmontuj taki ADF lub DMS jako wirtualna dyskietke (np. pakiet xfs z Aminetu)
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Pamiętaj jednak że przez zrzucenie plików na dysk, nie zainstalujesz gry (chyba że nie to jest twoim celem).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

Możesz też po prostu zainstalować grę pod emulowanym HDD i następnie przerzucić pliki na dysk amigowy przy pomocy kabelka. Chyba najmniej przekombinowany sposób jeśli zależy Ci głównie na pograniu w dane gry.
Na planetemu masz już zainstalowane wersje niektórych gier:
http://www.planetemu.net/index.php?section=roms&dat=116
Z tego co wiem niektóre, jak np. Civilization AGA wymagają odpowiednich assignów. W razie problemów pisz na forum.
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
ODPOWIEDZ