Directory opus?

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Directory opus?

Post autor: Natalia »

Co mogę zrobić tym programem Directory opus?Rozpakować LHA?Nagrać ADF?DMS? JAK?
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Directory Opus to filemanager.
Mozna nim zrobic wiele rzeczy, a wszystko zalezy jak go sobie skonfigurujesz
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Tak, a nawet diskmanager - Magellan zastępuje z powodzeniem Workbencha (taki Amigowy Windows)

Ja preferuję prostszy w obsłudze filemaster 3 - jeśli masz w katalogu "C" LZX, DMS... to będziesz mogła rozpakowywać owe archiwa jeśli sprawia ci trudność skonfigurowanie Filemastera to ściągnij moja konfigurację - jest Tu - i wstaw na miejsce oryginalnej (prefs/env-archive/fm.prefs)

A i jeszcze jedno dobrze jest też mieć FM 2.2 - ta starsza wersja kopiuje pliki zerowe (zero bajtów = sama nazwa , 3.0 pomija owe pliki)
Awatar użytkownika
Natalia
Posty: 157
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 10:09
Lokalizacja: Tarnogród

Post autor: Natalia »

Nagrałam te 3 pliki na dyskietkęw PC i amiga ich nie zainstaluje
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Xerwer pisze:Magellan zastępuje z powodzeniem Workbencha (taki Amigowy Windows)
winda to system więc jak już chcesz porównywać do pecetów to jest odpowiednikiem explorera. A żeby było śmieszniej to Magellan jest na peceta i tam właśnie zastępuje explorera.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Natalia - masz 2 możliwości albo sformatuj dyskietkę w pc ale na 720kb i potem uruchom na Amidze crossdosa - (Tools/commodities) oraz przenieś ze storage "PC0" do DEVS i uruchom - powinna pojawić się na blacie 2 dyskietka w formacie PC 720 KB

drugi - prostszy sposób to nagraj pliki na CD i jeśli w amidze masz napęd CD to sprawa załatwiona



Amigafan - skoro tak ci wesoło to było na pytanie odpowiedzieć a nie czepiać się o słowa - ja nie wdawałem się w wielkie porównania a jedynie porównałem style (może i tego słowa tam zabrakło) - oczywiście directory opus to nakładka na workbencha a od wersji "magellan" zmienia całkowicie styl okien - i to na bardzo podobne do tych w windzie - chocież jak najbardziej jest na Amigę :)

---czy ja dziś muszę wszystkim tłumaczyć kontekst?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Nie czepiam się słów a błędu rzeczowego jaki zrobiłeś pisząc, że Workbench jest odpowiednikiem windoza.
Odpowiednikiem windy (systemu) jest AmigaOS, w windozie okienkami zarządza Explorer, mniej-więcej tę samą funkcję w AmigaOS spełnia Workbench. Można go zastąpić wieloma innymi programami tego typu np. Directory Opus Magellan, podobnie jak Explorera w pececie również możesz zastąpić innymi programami, właśnie między innymi Directory Opus`em, który został przeniesiony z Ami na winzgroze i może zastąpić pecetowego Explorera - link. Nawet logo programu zostawili takie samo jak było na Ami i można tam przeczytać jak fajnie podniecają się w dzisiejszych pecetowych gazetach możliwościami Opusa, które Amiga miała już dawno, dawno temu.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Czy ja nie wyjaśniłem iż chodzi mi o styl? :? (gitara i buty mogą być w tym samym stylu choć to zupełnie co innego) - mówię o windzie jako o oknach, workbenchu jako o oknach i opusie jako o oknach przy czym te z opusa są bardziej w stylu windowsowych niż te z workbencha (np. pasek narzędziowy) i nie wnikam co jest systemem co nakładką itp.- porównanie czysto wizualne - kapiszci :?:


:arrow: Coś jednak muszę tu dodać – masz oczywiście rację, że odpowiednik Opusa w Windows to Explorer i pewnie chciałbyś bym tak na początku napisał – lecz ja nie dzielę włosa na czworo – a Explorer to coś więcej niż Workbench czy opus bo przecież jest integralną i nieodłączną częścią systemu Dlatego nie widzę powodu bym nie mógł uogólniać, że okna to Windows – oczywiście możesz sobie zainstalować coś innego -jednak Explorer i tak pozostanie jako część systemu (ku radości włamywaczy)

I jeszcze jedno - całe to twoje sprostowanie dla potrzeb tego "nieświadomego użytkownika" ma doprawdy niewielkie znaczenie
Ostatnio zmieniony 19 maja 2006, o 16:58 przez Xerwer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Xerwer pisze:mówię o windzie jako o oknach, workbenchu jako o oknach i opusie jako o oknach
A ty wciąż z uporem maniaka to samo - windoza to nie okna; explorer to okna. Nie tłumaczy tego żaden kontekst a jedynie niewiedza piszącego (którą sprostowałem).
Nazywać sobie to możesz dla siebie jak chcesz ale na forum siejesz błędne informacje u nieświadomych różnicy użytkowników, którzy przez to potem też będą wypisywać takie głupoty. Dlatego na to zwracam uwagę.
EOT (dla nieświadomych "end of topic") :twisted:
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

amigafan pisze:...windoza to nie okna...
eng.:
Window = Okno
Windows = Okna

:P
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Taa, a "butterfly" to "latające masło"
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

tutaj to jednak racja ;)
DOpus = Exploler
Dos = shell (przy tych starszych windach)
Windows = GUI
i Basta !
i nie przeciągajmy dalej tej rozmowy czym jest windows :mrgreen:
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Dla mnie ma to co prawda niewielkie znaczenie - jednak teraz nakręciłeś i amigafan będzie cię musiał prostować że windows to nie gui ino explorer to gui :wink:
(graficzny interfejs użytkownika)
Awatar użytkownika
Pyzio
Posty: 491
Rejestracja: 26 gru 2004, o 11:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pyzio »

Proszę napiszcie jak mam rozpakowac plik LHA Filemasterem
]Obrazek
Apollo jak nie było tak nie ma
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nie mozna na standardowych ustawieniach FILEMASTERa rozpakowac LHA. Nalezy samemu zdefiniowac taką operacje, do ktrej potrzebny bedzie program LHA.
Lepszym filemanagerem podobnym w Filemastera jest EcoDisk (Aminet).

Jesli jednak sie zdecydujesz na Filemastera to daj znac.

W obu programmach nie ma mozliwosci podgladniecia archiwum i rozpakowania tylko interesujacych plików.
ODPOWIEDZ