CD32_Promodule firmware - na strefie.

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

CD32_Promodule firmware - na strefie.

Post autor: BadMojo »

1. Jeśli mamy gotowy system na dysku do 2gb można użyć transformera. Trwa to jednak dość długo.
2. Njalepiej użyć HdPrep, następnie HdFormat i dopiero później instalować system pod WINuae.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: CD32_Promodule firmware - na strefie.

Post autor: Blod »

BadMojo pisze:1. Jeśli mamy gotowy system na dysku do 2gb można użyć transformera. Trwa to jednak dość długo.
2. Njalepiej użyć HdPrep, następnie HdFormat i dopiero później instalować system pod WINuae.
W obu przypadkach (uruchomienie Transformera i HdPrep) wyświetla się komunikat: nie mogę otworzyć elsat.device
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Jaki to dysk ? A co pokazuje AT_bus_info?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Pokazuje rowniez brak elsat.device.
Blod podlacza dysk wiekszy niz 4GB i mozliwe ze to jest przyczyna, niewgrywania sie tego sterownika.
Najlepsze jest to że VERSION podaje wersje 40.19 elsat.device
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Ja używam dysku 4gb, większych kontroler nie widział.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

AT_bus_info pokazuje to co HDPrep:
Can't open <elsat.device>
Niestety w tej chwili nie mam dysku mniejszego niż 4.3GB
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

.nie zauważyłem odpowiedzi wcześniej. Ja mam dokładnie 4.3 gb i śmiga. W ogóle to startuje ten dysk ? Nie chodzi mi o obroty, tylko o to czy przy starcie pomarańczowa diodka mruga kilkukrotnie (bo raz zazwyczaj mrugnie nawet jak coś jest nie tak ;) ). Sprawdź jeszcze czy zworkę napięcia masz ustawioną na internal (ofkoz dwa zasilacze są konieczne). Jak to nie pomoże mogłoby pomóc "odswieżenie" styków w łączniku (poprzez ogdgięcie do środka). Ja męczyłem się z tydzień zanim to wszystko ruszyło.wręcz włosy sobie z głowy rwałem :D (a dodam że zazwyczaj ich za wiele na głowie nie noszę ;) ).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

BadMojo pisze:W ogóle to startuje ten dysk ? Nie chodzi mi o obroty, tylko o to czy przy starcie pomarańczowa diodka mruga kilkukrotnie (bo raz zazwyczaj mrugnie nawet jak coś jest nie tak ).
Przy podłączonym dysku dioda mruga jak szalona.
BadMojo pisze:Sprawdź jeszcze czy zworkę napięcia masz ustawioną na internal (ofkoz dwa zasilacze są konieczne).
Zworka jest ustawiona na internal, ale nie wiem co z zasilaczem. Mogę podpiąć zasilacz od A500, ale nie wiem czy da radę. Próbowałem też podpiąć samo napięcie do dysku z pecetowego zasilacza, ale też nie pomogło. Właściwie, to Amiga ruszała dopiero w momencie wyłączenia tego zewnętrznego zasilania.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Mała pomyłka w porzpednim poście - przy dwóch zasilaczach zworka ma być na external.czyli przy jednym, tak jak masz teraz - internal. Czyli zworke masz ustawioną dobrze. Zaislacz od a500 jak najbardziej pasuje, także podłącz i spróbuj jeszcze raz.

btw, jaki to dysk ?
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

BadMojo pisze:Mała pomyłka w porzpednim poście - przy dwóch zasilaczach zworka ma być na external.czyli przy jednym, tak jak masz teraz - internal. Czyli zworke masz ustawioną dobrze. Zaislacz od a500 jak najbardziej pasuje, także podłącz i spróbuj jeszcze raz.
Ale jak podłącze zasilacz od A500, to powinienem przełożyć zworkę na external, tak?
BadMojo pisze:btw, jaki to dysk ?
Quantum Fireball
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Blod pisze:Ale jak podłącze zasilacz od A500, to powinienem przełożyć zworkę na external, tak?
Dokładnie
Blod pisze: Quantum Fireball
Miałem fireballa 3gb, z promodem nie działał. . . a co gorsza po podłączeniu do promoda, nie działał już potem w ogóle 8)
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Wygląda to tak jak wcześniej (can't open elsat.device), ale czego wcześniej nie było to mrugająca pomarańczowa dioda - nie przestaje mrugać nawet po załadowaniu WB.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

nadal wydaje mi się że to może być wina dysku - u mnie dioda świeciła cały czas gdy podłaczyłęm dysk 20gb ;) Innego akurat nie miałęm pod ręką. Spróbuj jeszcze ustawiać łącznik pod różnym kątem (tzn po połączeniu z cd32 przesuwaj ją w tył i przód - mam nadzieje że zrozumiałeś o co mi chodzi :). Jeśli zależnie od tego promod będzie różnie się zachowywał (np nie odpali się w ogóle co jest możliwe), to może pomóc 'odświeżenie' styków - o czym pisałem wcześniej (wystarczy zwykła igła - trzeba je odpowiednio poodginać). Powodzenia życzę, pamiętam ile ja się nawalczyłem zanim to zaczeło trybić :roll:
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

I jak tam boje z promodułem ? Dzisiaj przy przenoszeniu danych, zapomniałem włożyć zworkę i dysk - tak jak na początku nie był w ogóle widoczny (w systemie ;) ). Może warto to sprawdzić ;).
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

BadMojo pisze:I jak tam boje z promodułem ?
Niestety, z braku czasu nawet nie gram ostatnio na CD32. Tym bardziej brakuje czasu na zabawę z ProModule.
BadMojo pisze:Dzisiaj przy przenoszeniu danych, zapomniałem włożyć zworkę i dysk - tak jak na początku nie był w ogóle widoczny (w systemie ;) ). Może warto to sprawdzić ;).
Zworka była, i na master, i na slave. Niemniej jak będę miał więcej wolnego to na pewno przetestuję każdą możliwą kombinację.
|||||||||||||||||>--- [90%]
ODPOWIEDZ