[OS3.9 z Amithlona] Dobrze się zainstalował?

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

[OS3.9 z Amithlona] Dobrze się zainstalował?

Post autor: AlaN »

Witam.

Na WinUAE chciałem mieć OS3.9. Zainstalowałem goły OS3.1, jakieś pierdułki do tego i wrzuciłem CD z Amithlonem. na płytce jest cały (mam nadzieję) OS3.9, wszedłęm do jego katalogu, kliknąłem INSTALL i poszło. Po restarcie owszem, jest nowy OS, ale dziwnie startuje (prosi o CD, że niby nie znalazł sterów do niego), po starcie jest w 4 kolorach (!) i w 512x256. Restart, i pojawia się w kolorach. Tyle, że mam na "dysku" też jakieś katalogi 'Amithlon-coś tam' itp.

Czy ten OS3.9 nadaje się do pracy ze zwykłym OS ale nie pod Amithlonem? Czy to cały system czy tylko jakaś "doróbka" specjalnie zrobiona pod Amithlona? Jak toto uporządkować żeby działało tak jak powinno? Moje znajomości z AmigaOS skończyły się na poziomie 3.1 i te nowe rzeczy to mnie troche gubią :/
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OS3.9 z Amithlona] Dobrze się zainstalował?

Post autor: amigafan »

AlaN pisze:Jak toto uporządkować żeby działało tak jak powinno?
KUPIĆ oryginalną wersję AmigaOS3.9 :!: :!: :!:
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

Oryginalną wersję to ja mam - na oryginalnej płycie Amithlona. Raz zapłaciłem, więc chcę ten OS użyć pod WinUAE, bo Amithlon - niestety - nie obsługuje mojej karty graficznej i kolory mam jak z jakiejś chorej wizji :? . WinUAE jest darmowy, Amithlona kupiłęm, chcę to ze sobą pogodzić. Dlatego pytam o poradę i pomoc.

PS: Odpowiedź nic nie wnosząca do pytania (niestety). Widać, nie za bardzo chcesz pomóc. Umoralniać to każdy potrafi.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

AlaN pisze:Umoralniać to każdy potrafi.
Każdy to potrafi kraść amigowy soft (ściągać go z netu).

A masz prawa do legalnego używania danej wersji ROMu? :evil:
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

amigafan pisze:Każdy to potrafi kraść amigowy soft (ściągać go z netu)
heh, nie chce sie z wami klucic, chcialem tylko dodac, ze jest roznica miedzy ukradnieciem a sciagnieciem pliku(ow)

przedmiot (moze byc plik) ukradziony zmienia wlasciciela i swoje polozenie (move) sciagniecie to tylko wykonanie lokalnej kopii pliku ktory nie ulega naruszeniu wiec zostaje na swoim miejscu tam gdzie byl ;-) no to kto tu komu co kradnie? ;-) skoro i tak nie kupi to jaka roznica dla autora - zadna strata, inna sprawa ze daje przez to zly przyklad dla innych potencjalnych klientow, ktorzy moga teraz zamiast kupic zrobic to samo co on "zlodziej" czyli sciagnac (i wtedy jest to strata)
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
AlaN
Posty: 524
Rejestracja: 21 wrz 2004, o 20:51
Lokalizacja: 52°30'N-17°00'E

Post autor: AlaN »

amigafan pisze:...
.było tu dużo tekstu, ale stwierdziłem, że nie muszę się przed Tobą tłumaczyć więc wymazałem go.
Pozdrawiam - AlaN
Amiga600 (KS-37.300 i 34.5), HD-1.2GB, karty S-RAM na PCMCIA
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

DeathMieszko pisze:przedmiot (moze byc plik) ukradziony zmienia wlasciciela i swoje polozenie (move) sciagniecie to tylko wykonanie lokalnej kopii pliku ktory nie ulega naruszeniu wiec zostaje na swoim miejscu tam gdzie byl ;-) no to kto tu komu co kradnie? ;-)
Z tym wyjątkiem że wtedy nie posiadasz licencji na użytkowanie programu. Nie zagłębiam się w kwestie prawne, bo to offtopic, ale nie jest to chyba całkowicie legalne.
DeathMieszko pisze:skoro i tak nie kupi to jaka roznica dla autora - zadna strata
A gdybyś to Ty był autorem?
|||||||||||||||||>--- [90%]
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

Blod pisze: A gdybyś to Ty był autorem?
nadal bym nic nie miał do piratów
sami swoi ;-)

zartuje

mogłbym być autorem softu
ale na jedynie slusznej (wedlug mnie) licencji GPL
i nawet bym sie cieszyl z takiej kradziezy ;-)

a gdybym mial byc autorem softu, za ktorego rozwijanie rządałbym many
nierealne, zasady by mnie nie puszczały
jestem zwolennikiem kodu otwartego i linux-a!

reasumując, mnie wystarczyla by satysfakcja, ze to wogóle działa i ktos chce tego uzywać ;-)
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

DeathMieszko pisze:reasumując, mnie wystarczyla by satysfakcja, ze to wogóle działa i ktos chce tego uzywać
Ale niektórzy (zawodowi programiści) chcą "z tego" czyli ze swojej ciężkiej pracy wyżyć, wykarmić rodzinę i jeszcze odłożyć coś na starość.

GPL jest dobre jak jesteś programistą-hobbistą i robisz kasę na czymś innym (np. pisaniu komeryjnego PŁATNEGO softu).
To jest specyficzna polska mentalność że się właśnie oczekuje, że każdy będzie robił wszystko za darmo, jak np. lekarze i że wszystko sie należy za darmo (zarówno gry jak i specjalistyczne zabiegi).
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
Borias
Posty: 322
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: From Hell

Post autor: Borias »

A ja powiem: dajcie sobie wszyscy spokój! @Alan prosił o pomoc, więc dajcie sobie luz z kazaniami i jak ktoś coś wie, to niech pomoże.

Wiem, że to nie na temat, ale @amigafan tylko ostatnio morały prawi, a mi się już to znudziło.

Uprzedzając: mam wszystko, co potrzeba, żeby móc pograć na WinUAE i nie łamać prawa.
ASUS M4A77TD PRO, PhenomII X4 955, ASUS 285 1GB 512bit, 4GB RAM DDR3 Kingston 1,6GHz, HDD's 1TB/320GB, Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Tagan BZ 700W, w: NZXT Apollo.
A1200 Tower, Kick 3.1, Apollo 1240, 16 MB RAM, HDD 500 MB
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Borias pisze:tylko ostatnio morały prawi
Nie ostatnio tylko cały czas bo dla mnie używanie nielegalnego softu to zwykła kradzież a na tym forum wielu ludzi się jeszcze tym chwali (ciekawe czy tak samo z dumą by pisali, że wyciągneli pieniądze jakiejś kobiecie z torebki).

Jeżeli ktoś ma legalą wersję systemu/gry będź innego soft to na 100% on działa a ewentualne problemy są wyjaśnione w readme (tak jest właśnie w AOS3.9) a jak ktoś ma kradziony soft to może on nie działać i taka osoba nie powinna jeszcze tym się chwalić na forum w stylu "zassałem z p2p AmigaOS3.9 i nie mogę go zainstalować" to może od razu napisze "ukradłem jakiejś babce w autobusie kartę i jak wyciągnąć kasę z bankomatu (wyczyscić jej konto) nie znając pinu".
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Co do głównego wątku to na legalnym Amithlonie jest pełna wersja AOS3.9 z BB1. Jeżeli coś jest nie tak to w pierwszej kolejności należałoby zainstalować aktualizację (BB2) - powinno pomóc.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Re: [OS3.9 z Amithlona] Dobrze się zainstalował?

Post autor: Kubal »

AlaN pisze:Witam.

Na WinUAE chciałem mieć OS3.9. Zainstalowałem goły OS3.1, jakieś pierdułki do tego
jakie pierdulki ? ;)
powiem ci jak ja robię ze zwykłym AOS 3.9 pod WinUAE :) :
1. instaluję gołego Worka 3.1
1b. kopiuję installera z dyskietki install do bodajrze drawera C
2. instaluje cache cdfs który jest dołączony na płycie (wcześniej kopiuję go do katalogu z workiem)
3. resartuję UAE z płytką Z OS3.9 w środku
4. daję pustego ADF i w instalce robię boot floppy
5. odpalam z tego floppa (work 3.1 już niepotrzebny - wykasować )
6. po zabootowaniu daję na full install
7. restart i gotowe ( żeby była wyższa rozdzielczość zainstaluj Picasso z płyty i przy wyborze karty graficznej wybierz UAE-gfx potem rodzielczość i liczbe kolorów ustaw w preferencjach chyba ) : )
8. polecam jeszcze doinstalowanie installera Ng z płyty :)
koniec :D
Add. albo zainstalu amikit - wszystko prawie zrobi za ciebie :)
Ostatnio zmieniony 3 cze 2006, o 18:14 przez Kubal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OS3.9 z Amithlona] Dobrze się zainstalował?

Post autor: amigafan »

Kubal pisze:kopiuję installera z dyskietki install do bodajrze drawera L
Do "C" podobnie jak wszystkie komendy ;)
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Kubal
Posty: 692
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 14:28

Post autor: Kubal »

@amigafan - poprawiłem ;)
ps. oj ta skleroza
ODPOWIEDZ