WHDLoad

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

nautilius
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2006, o 19:32

Post autor: nautilius »

Na emulatorku mam wkorkbench'a, kickstart 3.1 i nie wiem jak cokolwiek wiecej zainstalowac.Kupiłem na allegro stos magazynu amiga i amiga computer studio bo tam pisze o programach i do czego słuza.Teraz powoli "zdobywam" te programy.Mam tez partycje Mieszka i na niej staram sie instalowac gry ale nic mi nie wychodzi a emulator to winuae 0.8.25 bo na innych mi sie wszystko kwasi. Gdzie moge przeczytac o zmianie tapet? Na partycji mieszka jest to wszystko super kolorowe ale zero satysfakcji z gotowca,chce sam takie rzeczy porobic.Widziałem rozne screny z roznymi ikonami.Czy wygląd, ikony zalezy od systemu czy mozna samemu sciągac rozne ikony i sobie je zmieniac?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nautilius za duzo sobie pozwalasz.
Przeklinac to sobie mozesz na wlasnym podworku do woli.
Przyszedles na forum w wlasnej woli wiec zachowuj sie przyzwoicie.
Odnosisz sie do nieznanych sobie ludzi w sposob nieodpowiedni i do tego przeklimasz.
NIE przeczytales wszystkich moich postow, wiec nie wyciagaj pochopnie wnioskow.



A A3000 i tak nie kupisz.
A jesli kupisz to bedzie o jednego amigowca wiecej
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Ja też swego czasu bardzo chcialem mieć A3000UX (to zwykła A3000 ale ten UX na obudowie bardzo mi się podoba ;) )
Jeżeli już bierzesz taką Ami to postaraj się, żeby płyta główna była w najnowszej wersji 9.03 i miała najnowszy SuperBuster11 (pewnie będzie miała 9, starsze płyty mają 7). Ten układ jest w podstawce, więc można go wymienić. Trzeba będzie się też trochę naszukać pamięci ZIP bo od dawna nikt takich nie używa i będzie ciężko zdobyć pełne 16MB ale może już będą w komplecie. Jeżeli sporo czytałeś o Ami to na pewno to wiesz i nie muszę tłumaczyć co i jak.

Co do softu to:
-wszystko (łącznie z ikonkami można ustawiać samodzielnie)
-system jest bardzo logiczny: w katalogu Prefs masz preferencje czyli ustawienia. Tam możesz zmienić tapetę (w WBPattern) i m.in rozdzielczość ekranu (w screenmode).
Ikonki oczywiście możesz sobie ściągać dowolne.
Jeżeli chodzi o upiększanie systemu to podstawy już dosyć dawno temu fajnie opisał mój znajomy Szulu na swojej stronie (Rasowanie systemu cz.3) http://www.fast.ltd.pl/

Jeżeli chcesz coś rozpakować z LZX to najpierw musisz sobie ściągnąć program LZX ze strony domowej http://xavprods.free.fr/lzx/ (jest on niestety spakowany LHA ale to łatwo na pececie odpakować winrarem). Potem plik unlzx przenosisz do katalogu C w AmigaOS (w nim są wszystkie komendy - C od Commands) Potem klikasz na archiwum lzx, które chcesz rozpakować, pojawia się okno poleceń z nazwą tego pliku. Przed nim wpisujesz "unlzx x" a po nim miejsce, gdzie ma być wypakowany czyli np. RAM: - wtedy plik zosanie wypakowany do ram-dysku.
Czyli cała komenda powinna wyglądać tak: unlzx x nazwa_archiwum.lzx miejsce_docelowe(np._RAM:)
Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem bo piszę to z pamięci a od lat nie używałem archiwizerów z linii poleceń. Mam nadzieję, że zadziała.
Nie jest to sposób najłatwiejszy ale najszybszy bez zagłębiania się w system (można to oczywiście zautomatyzować i uprościć i są inne lepsze programy ale to wymaga trochę wiedzy o AmigaOS). Tu Ci podałem najprostrzy sposób z użyciem programu dosowego LZX (podobnie jak w pecetowym DOSie możesz też sobie otworzyć shell czyli linię poleceń i wpisać "unlzx ?" wyświetli Ci wtedy wszystkie opcje i komendy możliwe do zastosowania). Oczywiście, aby potem zobaczyć te pliki z górnego menu Icon musisz wybrać Show=>All Files Co do DOpusa to nie pomogę bo jakoś nigdy nie polubiłem tego filemanagera i go nie używałem (wiem, że są osoby, które go kochają ale mnie jakoś nie przypadł do gustu).
Ostatnio zmieniony 13 gru 2006, o 23:25 przez amigafan, łącznie zmieniany 2 razy.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
nautilius
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2006, o 19:32

Post autor: nautilius »

Dzieki,dziekuje za wszystko:) Amigafan 3000 bede kupowal w efunzine. Norbi uniosłem sie bo mnie zdenerwował Twoj sarkazm,przesadziłem przepraszam.Wiesz, wiele razy słyszałem "wątpie","nie wierze" i marzenie ścietej głowy" Kiedy kończyłem podstawówke to nie wierzono ze zdam egzaminy do szkoły średniej:) teraz zbieram materiały do pracy doktoranckiej na temet na ktory mi promotor nie pozwolił pisac magistra.tez nie wierzył:)
ps.Przepraszam za byki ale jestem dyslektykiem i dysgramatyczny ze mnie człowiek:)
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Nautilius, witamy w rodzinie.:D Choć pamiętaj, że wymagania u nas są duże: zapał, CIERPLIWOŚĆ i (niestety) pieniądze. Amiga jest komputerem niszowym, żyje dzięki ludziom, którzy wierzą, że wszystko to ma sens, dzięki hobbystom, którzy są gotowi wydać czasem astronomiczne kwoty tylko po to, by mieć satysfakcję. Ale dobrze skonfigurowana Ami potrafi dać człowiekowi o wiele więcej radości niż najbardziej wypasiony blaszak. To nie tylko moja opinia. Gdybyś miał kłopoty - wal na GG, chętnie pomogę.
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
Awatar użytkownika
Arekis
Posty: 1785
Rejestracja: 20 mar 2005, o 16:45
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Arekis »

Takie czepialstwo z mojej strony, ale jeśli jesteś dyslektykiem to możesz skopiować post do Worda i poprawić. Coraz więcej moich znajomych tak robi.
011001010110110101110101011011000110000101100011011010100110000100101110011011100110010101110100
%65%6D%75%6C%61%63%6A%61%2E%6E%65%74%00
145155165154141143152141056156145164
emulacja.net
ODPOWIEDZ