jakie komendy do twin express,,,

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
bns
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2006, o 23:03

jakie komendy do twin express,,,

Post autor: bns »

szukałem i szukałem na forum ale nie znalazłem. Mam kabel Szeregowy z PC do AMIGI, kupiłem na allegro. Dostałem równiez program TwinExpress. odpalam go i co dalej. jakie komendy musze wpisac zeby skopiować plik ADF na AMIGE i potem jeszcze go rozpakować. Wiem ze ten śmieszny program do rozpakowania tez musze skopiować na Amige. Prosze napiszcie pokolei jakie komendy wstukac do twin express żebym mógł nagrac gry na dyskietki w amidze.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Ale czemu ten stary Twin Express?
Przecież jest o wiele nowszy i bardziej niezawodny (i przy kabelku szeregowym bezapelacyjnie najszybszy - dużo szybszy niż poprzez serial) PC2Amiga, działający na pececie pod windowsem i radzący sobie z długimi nazwami (TwinExpress ma ograniczenie do 8+3 i działa w DOSie)
A jeżeli jeź musisz używać tego archaicznego progamu to w dokumentacji do niego jest wszysko dokładnie opisane - jeżeli jej nie
dostałeś to ściągnij TwinExpress z netu i tam będzie zawarta instrukcja.
A wogóle najlepszy program tego typu to Amiga Explorer
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
bns
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2006, o 23:03

Post autor: bns »

a ten PC2AMIGA czy Amiga explorer wymaga jakis plików na amidze? jak tak to kicha bo dyskietka z nagranym twin expres na amiga, była razem z kabelkiem i innej nie mam. odp
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Wszystkie te programy - TwinExpress, PC2Amiga, AmigaExplorer składają się z dwóch części - pecetowej i amigowej.
Możesz wykorzystać TwinExpress żeby przesłać na Ami amigową część pozostałych programów.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

PC2Amiga masz tu
a TwinExpress tu

Jak widać PC2Amiga jest z 1996 (dlatego pracuje w win95/98/me) a TwinExpress jest z 1992 (z czasów pecetów 386 i podobnych)
W archiwum TwinExpress jest instrukcja jak go używać.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
ODPOWIEDZ