Przydatne i bajerowe programy dla zwykłej A600 z HD WB 2.1

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Przydatne i bajerowe programy dla zwykłej A600 z HD WB 2.1

Post autor: Roszak »

Podajcie nazwy lub linki do jakiś programów które się przydadzą :wink: :D
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

To pytanie raczej nie ma sensu. Bo co rozumiesz przez "przytatne i bajerowe programy"? Jakie Cie interesuja? Do czego maja sluzyc? Zadziala kazdy program, ktory nie wymaga wiekszej ilosci pamieri RAM, nie wymaga nowszego procka niz MC 68000, nie wymaga kosci AGA oraz nowszego kickstartu.
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

Coś co powinno być na twardym :wink: i nie wymaga jakiś lepszych część tylko standard rozumiesz :lol:
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Nie rozumiec ty pisac dokladnie o co chodzi a nie zapomniec o kropkach i przecinkach w zdaniu bo tego wymaga poprawna pisownia w jezyku polskim
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

Jakiś program co powinien być na twardym dysku, i nie wymaga jakiś lepszych część do amigi, tylko standardowa amiga.
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

Akurat z przecinkiem przed spojnikiem sie tu rozpedziles ;). Hmmm, byly programy to nauki, sporo takich, w tym i ortografii :!: :wink:
A tak serio, to sam zadecyduj, jakie uznasz za ciekawe. Lub wygooglaj. Nie wiem, ale nie potrafie odpowiedziec na Twoje pytanie.
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

1.Oglądanie obrazków
2.Słuchanie muzyki w formacie MOD
3.Program do edycji i oglądania tekstów
4.Jakiś program podobny do Directory Opus
Awatar użytkownika
jw_amigowiec
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2004, o 13:48
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: jw_amigowiec »

1. Do ogladania obrazkow - dowolna przegladarka lub program graficzny, np PPaint (mnoga ilosc obslugiwanych formatow), sam tez zawiera przegladarke.
2. Dowolny tracker, lub DeliTracker - odtwarza nie tylko mod-y, ale z tego co widze ma swoje wymagania odnosnie RAM-u, moze to kwestia wlaczonych wtyczek, ale zabiera mi polowe prawie z 8 MB RAM w mojej Ami. Z trackerow - chocby ProTracker. Prosty i przyjemny ;)
3. Powinien dzialac WordWorth, choc glowy nie dam uciac. Obsluguje miedzy innymi popularny (na PC) format z rozszerzeniem doc. Niemniej mysle, ze prosty edytor jak PenPal (nie pamietam czy nazwa pisana razem, czy oddzielnie) do zabawy bedzie ok.
4. Przeciez DOpus Ci bedzie dzialal :roll:

Moze Norbi cos madrzejszego podpowie, ja mam spore braki w temacie.

PS. Co chwila zakladasz nowe tematy z pytaniami, na jakie odpowiedzi znajdziesz bez problemu w czelusciach internetu, czy nawet na tym forum. Szukanie nie boli. ;) Tak samo ciezko mi okreslic, jaki program najbardziej Ci przypadnie do gustu, nie lepiej samemu wyprobowac? :roll:
Awatar użytkownika
Roszak
Posty: 192
Rejestracja: 12 sie 2006, o 19:53
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Roszak »

Dzięki o to chodziło :P
ODPOWIEDZ