Niepełnosprawny użytkownik

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Irvan
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 09:12
Lokalizacja: Płock

Niepełnosprawny użytkownik

Post autor: Irvan »

Kiedyś byłem szczęśliwym posiadaczem A500 no ale jak wiadomo służyła mi tylko do gier. Teraz kiedy chcę się pobawić i podłubać w workbenchu 3.1 to mam z tym niejaki problem. Czy może mi ktoś pomóc w poruszaniu się po tym systemie? Jak uruchamiać pliki? Jakieś komendy?
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niepełnosprawny użytkownik

Post autor: amigafan »

Irvan pisze:Jak uruchamiać pliki?
:shock:
Nie wiem, sądząc po tytule być może nie masz obu dłoni i wtedy rzeczywiście chyba jest trochę ciężko najechać wskaźnikiem myszki na ikonę pliku i wykonać tzw dwuklik (dwukrotne kliknięcie w krótkim odstępie czasu wynoszącym około pół sekundy) lewym klawiszem myszki. Bo w innym wypadku nie wyobrażam sobie problemów z "uruchomieniem pliku".
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
Irvan
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 09:12
Lokalizacja: Płock

Post autor: Irvan »

Tyle to wiem, ale jak się np poruszać w konsoli tzn shell? Albo jak instalowac gry na hdd? Masz jakiś manual albo link?Bardziej mnie coś takiego interesuje.
Irvan
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2007, o 09:12
Lokalizacja: Płock

Post autor: Irvan »

Dzięki,zobaczymy na ile to wystarczy.
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

W kilku zdaniach nikt ci nie wyjaśni obsługi AmigaOS.
To tak samo jakbyś się pytał na linuxowym forum jak obsłgiwać linuxa nie mając o nim zielonego pojęcia.
Od tego są książki (niestety teraz dostępne tylko na rynku wtórnym np. allegro) np "AmigaOS w praktyce"
Instalujesz programy klikając na ikonkę instalera bądź po prostu tworząc na dysku katalog i przenosząc do niego wszystkie rzeczy z dyskietki.
Jeżeli chodzi o Shell to wszystkie komendy są w katalogu C wpisując ich nazwy i dodając po spacji ? dostaniesz ich składnię.
Trochę informacji masz tu:
http://www.ppa.pl/faq/index.php
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
ODPOWIEDZ