pliki mod

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojteks_86
Posty: 52
Rejestracja: 2 lut 2005, o 12:11
Lokalizacja: Ruda Śląska

pliki mod

Post autor: wojteks_86 »

elo! przegladam forum w poszukiwaniu odpowiedzi ale nic nie znalazlem
chcialem skopiowac pliki mod z colonization zeby moc ich sluchac na kompie
wlaczylem wiec winuae, wlozylem dysk 1 i 2 z gry i utworzylem twardy dysk (add directory.)
potem po prostu skopiowalem z dyskietki do tego folderu i jest to widoczne w windowsie ale pliki zajmuja kilka kb i ani winamp ani modplug player ani mod4win nie odtwarzaja tych plikow
nastepna proba - sciagnalem muzyczke z tej strony ale wtedy pokazuje sie w mod4win corrupted file :/
no to teraz pytanie: czy potrzebuje jakies kodeki, programy albo cos pokminilem?

btw mam tez propozycje o przyklejenie tematu ktory opisywal by jak kopiowac (konwertowac) pliki mod z emu tak aby dzialaly na kompie
thx
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Te moduły nie dadzą się odtwarzać bo są w formacie Player v4.1A i trzeba je dopiero
przekonwertować na ProTrackerowe moduły, służy do tego program Pro-Wizard, który
można pobrać z: http://aminet.net/mus/misc/Pro-Wizard_220.lha a przekonwertowane
już przezemnie moduły z wywalonym prefiksem p4x [który pozostał już tylko w tytułach
tych plików] ściągniesz z: http://skorski.net/~oles/amiga/colonization_music.rar i teraz
swobodnie odtworzysz pod choćby WinAmpem albo ModPlug Playerem albo XMPlay
albo Mod4Win. A normalnie nie mogłeś tego odtowrzyć bo te moduły były spakowane.
Polecam przy okazji umieszczenie tych modułow w takiej formie na www.emulacja.net,
bo ja za bardzo nie wiem jak i czym przede wszystkim odtworzyć format The Player'a.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Deliplayer i Hippoplayer potrafi odtwarzac ten format (Aminet)
Awatar użytkownika
OSH
Posty: 291
Rejestracja: 12 maja 2006, o 11:11

Post autor: OSH »

Deliplayer albo XMPlay z nakładką Delix
A1200 E/BOX Tower, Apollo 1240/25 MHz 34 MB RAM, HDD 20 GB; LG10x30x40, A1200 E1230/40 18 MB RAM, CD-32+SX-1 10 MB RAM, A500, CDTV, A600, C64, C64+1541-II:), C-64G
ODPOWIEDZ