AmiLab

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
amentes3
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2007, o 18:50

AmiLab

Post autor: amentes3 »

Potrzebny mi program AmiLab na emulator Amigi. Przeniosłem w/w program z Amigi500 do PC-ta ale nie chce sie do końca uruchomić i zawiesza emulator. Czy ktoś mi może podpowiedzieć gdzie mogę zdobyć AmiLab działający na emulatorze. Sciągałem już AmiLab 2.0 ale podczas uruchamiania pojawia się requester z prośbą o asl.library i dalej nie jedzie - co robić?? Jeśli ktoś mi da radę, która sprawi, że AmiLab będzie u mnie działał dam mu w zamian pr. Fantavision na emulator, bo ponoć nikt go jeszcze nie ma :roll:
UAE
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

amentes3 pisze:pojawia się requester z prośbą o asl.library i dalej nie jedzie - co robić?
Dograć asl.library
Biblioteka ASL jest integralną częścią AmigaOS.
Jeżeli poprawnie instalowałeś system to powinna być na dysku.
Jeżeli coś kombinowałeś to po prostu dograj ją z dyskietki/płytki systemowej.
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
amentes3
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2007, o 18:50

do AmiLab

Post autor: amentes3 »

Probowałem dogrywac asl.library do katalogu libs na emulowanym twardym dysku gdzie mam AmiLab 2.0 i dla pewnosci wgrałem asl.library w katalog gdzie jast AmiLab ale nie jedzie! Dalej pojawia się ten sam requester: "Need version 37 of asl.library". Raz jak juz wgrałem jakiś asl.library pokazał inny tekst:"need reqtools.library". Pracuję na Workbenchu 1.3 i kikstarcie Kick13.ROM. Moze potrzebny jest inny Workbench albo kikstart - nie wiem tego, nie wiem też jak sprawdzić wersję asl.library żeby mu dać tą wersję 37. Może jest ktoś, kto ma działający AmiLab na emulator Amigi to b.bym prosił o kilka słów rady. :roll:
UAE
Awatar użytkownika
amigafan
Posty: 694
Rejestracja: 1 cze 2004, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: amigafan »

Prawdopodobnie dograleś tę bibliotekę w zbyt starej wersji.
Aby sprawdzić wersję wystarczy w Shell, albo z górnego menu Workbench wybrać execute command i wpisać

Kod: Zaznacz cały

version libs:asl.library
pojawi się informacja w jakiej jest wersji.
Z regóły za oprogramowanie nie warto się brać bez systemu co najmniej 2.05 Coś mi się wydaje, że AmiLab właśnie jako minimum wymagał 2.0 lub nawet 3.0
Skoro masz emulowaną Amigę to chyba nie ma problemu abyś miał system wyższy od 1.3
Robię za darmowy amigowy help-line. Mam nadzieję, że zostanę doceniony. ;)
ODPOWIEDZ