Emulacja Amigowego DF0: z twardego dysku

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Emulacja Amigowego DF0: z twardego dysku

Post autor: olesio »

Witam. Kombinuje nadal z TeenAgentem aby nie pytal o dysk numer 1, z którego i tak
wyświetla mi napisy kto zrobił grę i intro, ale wersja AGA jak i ECS proszą o dysk #1
przy próbie rozpoczęcia lub załadowania stanu gry. W wersji AGA jest ok, w ECS nie.
I teraz pytanie czy da się jakoś na Amidze wymusic aby to co mamy w DF0: bylo na HD.
Próbowałem z pakietem FMS z http://aminet.net/disk/misc/fmsdisk.lha i montuje FF0:
oraz formatuje FF0: nazywam tak jak oryginalnie zwie się dyskietka czyli TeenAgent1 i
kopiuje na FF0: zawartość dyskietki. Wyjmuje ją, sprawdzam FF0: pliki są - odpalam
grę i daje Nowa gra, ale nadal prośba o dyskietkę. Czy to oznacza że bez dyskietki w
stacji DF0: się nie obejdzie? Czy jest jakis inny soft do użycie wirtualnej dyskietki?
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Awatar użytkownika
Wirus
Moderator
Posty: 1777
Rejestracja: 24 gru 2003, o 14:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Wirus »

Najprawdopodobniej gra wymaga tylko dyskietki w DF0 ale można go łatwo oszukać.

Wyłącz stacje DF0 w konfiguracji emulatora a na dysku zmień nazwę plików:

FF0
FF0.info

na

DF0
DF0.info

plik .info niekoniecznie musisz zmieniać ale wygodniej będzie mountować. I teraz zmountuj wirtualną stację.

W ten sposób uzyskasz (a przynajmniej powinieneś) wirtualne DF0 ;)
"Kiedy PC jest szybszy od amigi?
kiedy leci z mostu prosto do rzeki" ;)

Pinball Dreams - Rekordy
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Hmmm, TeenAgenta przeszedłem całego i wystarczyło tylko raz włoźyć dyskietkę #1
do dowolnej stacji przy wczytywaniu save'ów, dlatego chyba to takie zabezpieczenie.
A na dysku nie widze nigdzie pliku FF0.info, napęd FF0 montuje pod cli robiąc przed
zamontowaniem assign dla katalogu FMS: jako jakiś fizyczny dysk żeby na nim się
zapisał dla FF0: plik unit0 (lub unit1 dla FF1 itd), a później robię mount, więc się w
WinUAE chyba nie da oszukać systemu tak jak piszesz, no chyba że coś źle robię?
Poza tym z wyłączoną stacją DF0: Workbench 3.1 bardzo długo mi się uruchamiał.
A po uruchomieniu mam ikonkę dyskietki z podpisem "DF0:?", ktora jest nondos.
EDIT: wyłączyłem wszystkie stacje, ale i tak pojawi sie napęd DF0, ale za to zrobiłem
w Devs:Mountlist wpis dla DF1: (Device = fmsdisk.device) i podmontowałem obraz
pierwszej dyskietki, ale gra po uruchomieniu i tak chciała dyskietkę z fizycznej stacji.
Chyba się jednak nie da tego obejść i gra będzie chciała dyskietki #1 z napędów.

EDIT: zrobiłem assign df0: dismount i zamontowałem df0: jako napęd fms, ale gra i tak
nie chciała wczytać dyskietki z tego napędu, tylko z "wlożonej" w emulatorze do DF0, bo w
przypadku TeenAgenta inaczej sie jednak nie da, tak wynika z moich testów. Nawet ta
wersja ECS, która nie działa, też po instalacji na HD rząda dysku numer jeden, ale za to
myk z odmontowaniem stacji DF0: i dowiązaniem jej do twardego dysku się udało i jak się
dysk nazywa Mentor, to gra łafnie zapisuje save'y na twardym dysku gdy zrobiłem tak:

Kod: Zaznacz cały

assign DF0: dismount
assign DF0: Mentor:SAVES
load
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
ODPOWIEDZ