Instalki WHDLoad

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Coś nie tak było z dźwiękiem jak grałem ,pojawiał się za późno.
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

No tak jest niestety z nowszymi niż około wersjiami 1.3 WinUAE, nie wiem jakiego masz
procka, ale ja mam 1GHz i mi też czasami spóxnia się dźwięk w WinUAE, dlatego jak się
da to używam wersji 1.0 i na niej wszystko jest w porządku, ale dla wersji portable to
użyłem MiniUAE czyli WinUAE w wersji 1.4 przerobionego przez Anthroxa, s właśnie
na tej wersji ten problem występuje. Poza zmianą procka to nie wiem jak go rozwiązać.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Benefactor
Posty: 79
Rejestracja: 26 mar 2008, o 14:19

Post autor: Benefactor »

A teraz czas na kolejną porcję pytań :D .

Pytanie 1:
Czy może mi ktoś napisać instrukcję robienia aplikacji typu portable?
Pytanie 2:
Czy jest jakiś inny niż ThInstall, program do robienia aplikacji portable?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: olesio »

Ad 1. Pokazuje to po krótce filmik na http://pl.youtube.com/watch?v=mqbQSDKw-iY - a
póxniej ewentualnie edycja pliku package.ini, którego opis znajduje się w dokumentacji.
Czyli najkrócej pisząc, odpalasz setup-capture.exe, zaznaczasz na jakich dyskach mają
być rejestrowane zmiany oraz w jakich gałęziach rejestrów. Póxniej ThInstall robi coś w
rodzaju zapisu stanu dysku oraz rejestru. Instalujesz albo wypakowujesz aplikację i ją
uruchamiasz w momencie gdy aplikacja o to prosi, po skończeniu klikasz Next i podajesz
w jakim katalogu ma zostać zapisany projekt (domyśłnie w podkatalogu "Captures"), no i
teraz możesz go zbuildować lub przechodząc do katalogu Captures\Cośtam uruchomić
plik build.bat, ale wcześniej przejrzeć jakie podkatalogu utworzył program oraz co one w
ogóle zawierają bo często podczas tworzenia instalki portable potrzebne jest głownie to
co znajdzie się w %ProgramFilesDir%, a inne są na ogół zbędne. Ale to już sam musisz
z konkretnym programem pokombinować. No i najwazniejsze to plik package.ini jak sobie
nie radzisz ze zrobieniem wersji portable to sobie po prostu to daruj. Na necie są juz w
wersjach portable praktycznie wszystkie popularne aplikacje, które się da tak utworzyć.
Ad 2. Nie znam, ale pewnie jakieś są, ale THInstall do tej pory był i jest najpopularniejszy.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

ale ty olesiaku skrótami walisz :wink:

Jeśli ktoś naprawdę ma chęci robienia portable, to minimum musi przeczytać dokumentację Thinstalla - takie skrótowe poradniki, to za przeproszeniem bardzo mało są warte, acz ładnie pokazują wstęp do tworzenia takich progsów.
Osobiście odsyłam do for poświęconym tym programom, bo w postach nie warto się rozpisywać. Tutaj mamy emulację gier, a portable, żeby go dobrze poznać, to już niestety ociera się o warez.

Oczywiście każda aplikacja jest inna.

Co do stworzonej wersji na bazie miniuae - nie obrażam się, w końcu to miała być moja powinność, a się obijam przez te wakacje.

Życie :mrgreen:


Tak naprawdę w ogóle jak ktoś ma odwagę nie musiałby posługiwać się Thinstallem, a dla danego softu przygotować własnego Loadera tworząc jeden EXE ze wszystkim.

Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne :wink:
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
sevoth
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2009, o 19:17

Re: Instalki WHDLoad

Post autor: sevoth »

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy byłaby możliwość zrobienia exe gry P.P. Hammer?
olesio
Posty: 757
Rejestracja: 26 gru 2003, o 20:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: Instalki WHDLoad

Post autor: olesio »

Patrz PW.
Pozdrawiam: olesio

"Cel uświęca środki"
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Re: Instalki WHDLoad

Post autor: Anthrox »

Nie widzę problemu ;>
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
ODPOWIEDZ