Emulacja ADF na A1200

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VeloN
Posty: 206
Rejestracja: 26 mar 2005, o 17:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Emulacja ADF na A1200

Post autor: VeloN »

Czy da się na A1200 emulować ADF? :) chodzi mi o to że Sound Tracker np mam na ADF a nie chcę korzystać z floppów bo wiadomo jakie są :) a zamierzam kupic A1200
A500 Kick13 1MB Ram :)
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Na kazdej Amidze da sie podmontowac obrazy dyskietek (ADF, ADZ, DMS) jako wirtualna dyskietke.
Uzywa sie do tego pakietu xfs a Aminetu.
Pakiet ten potrafi o wiele wiecej.
http://aminet.net/package/disk/misc/xfs
Nalezy pamietac o tym ze tylko "dosowe dyskietki" beda poprawnie obslugiwane
Awatar użytkownika
wojciechpiwo
Posty: 107
Rejestracja: 2 maja 2007, o 09:09
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: wojciechpiwo »

norbi a mógłbys cos bardziej napisać otym programie jak go uzywać bo przegrałem go na twardziela potem przekopiowałem na twardy dysk plik adf z gra i niewidze w ogóle tego adefa ale jak odpale dopus to plik jest ale jak go otworzyc zeby np gierka działała lub jakis program
wojto
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Podmontuj mountliste FILE0:
Wyskoczy requaster z mozliwoscia wyboru pliki (adf.adz.dms)
Jesli gra jest dosowa to pokaze sie ikona na Workbenchu.
Awatar użytkownika
wojciechpiwo
Posty: 107
Rejestracja: 2 maja 2007, o 09:09
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: wojciechpiwo »

Jeszcze raz teraz opisze dokładniej oco mi chodzi a mianowice:
posiadam amige 1200 z zainstalowanym workbenchem 3.1 i z twardzielem 2gb a dokładnie krta kompakt flasch
na pececie mam sporą kolekcje gier i programów w formacie adf
po przez program amigaexplorer skopiowałem pare gierek na twardy dysk do amigi ale niestety amiga tego pod workbenchem nie widzi dopiero jak odpale dopus to pjawiaj sie przyładowo jakas tam gra i mianowice chodzi mi oto jak zrobić żeby z dysku twardego na amidze można było tą gre nagrać na dyskietke lub bespośrednio w nia zagrać
wojto
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Pod Workbenchem widoczne sa tylko pliki ktore maja ikony. Jesli chce sie zobaczyc pliki bez ikon nalezy z menu wybrac WINDOW->SHOW->ALL FILES.
Plik ADF czy DMS to obrazy dyskietek. Wiec aby z nich skorzystac trzeba je nagrac na prawdziwe dyskietki. Mozna tez podmontowac wirtualna dyskietke (moutlista FILE0: ), ktora pozwoli na zobaczenie co jest zawarte w ADF czy DMS bez przenoszenia na fizyczna dyskietke.
Najczesciej gierki sa w formacie NDOS wiec i tak nie uda Ci sie zobaczyc zawartosci dyskietki.
W przypadku programow na ADF sprawa jest latwiejsza, bo podmontowaniu ich jako FILE0: beda widoczne pod WB. czy dopusem.

Do przeniesienia ADF na dyskietke uzyj np.
adfblitzer
adf2disk11
ODPOWIEDZ