Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Dyskusje i pytania na temat oprogramowania amigowego.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Big Gun
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2004, o 14:07
Kontakt:

Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: Big Gun »

Mam problem. Znalazłem kilka plików iso w sieci i nagrałem je przy pomocy Nero na CD (z back2roots). Niestety płyty nie chcą odpalić na mojej CD32. W związku z tym zastanawiam się w czym problem - prędkości nagrywania (nagrywałem x10) czy też może metodzie nagrania? Znalazłem w sieci informację, że nie jest to taka prosta operacja i samo wypalenie iso w Nero nie wystarczy. Niestety nic więcej nie udało mi się uzyskać, a doświadczenie w tym temacie mam małe. Może ktoś wie jak temu zaradzić?
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: Blod »

Możliwe, że przyczyna leży w prędkości nagrywania. Spróbuj nagrać płytę z najmniejszą możliwą prędkością, np. x2 lub x4
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
RoniWorlds
Posty: 72
Rejestracja: 30 lis 2008, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: RoniWorlds »

Zmień program na Ultra ISO lub Power ISO to są dwa najlepsze programy do nagrywania płyt bootowalnych czy na CD32 czy PS2 czy inne tylko pamiętaj że na max prędkość nagrywania.

Dla CD32 to 4x ale jeżeli nagrywarka niema takiej prędkości to 8x

Dla Ps2 tylko i wyłącznie prędkość 8x

Jak tak będziesz nagrywał to będziesz miał 0 straconych płyt Gwarantuje. Niestety nero ma inną strukturę nagrywania płyt i nie radzi sobie z płytami bootowalnymi
-----------------------------------------------------------
A1200 Infinitiv Apollo 40/40 32 MB Zorro 2 / Picollo SD64

Amiga CDTV 3.0 SCSI

Moja baza Gier PL i Inne
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ami4ever
Big Gun
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2004, o 14:07
Kontakt:

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: Big Gun »

Próbuję za pomocą POWER ISO, ale jest pewien problem. Rozpakowuje plik .cue i na jego podstawie nagrywam płytkę, lecz ta nie startuje w CD32. W związku z tym pytanie - czy należy dodać do płyty pliki, które pozwolą ja bootować w konsoli? Nie bardzo się znam na obsłudze tego programu. Przeglądałem pliki na płytach, które dostałem z konsolą i wyglądają tak samo jak te, które próbuję nagrać, z tym wyjątkiem, że działają (a moje CD nie).
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: zeku »

ja używam "Alcohol 120%" , "Power ISO" , i wszystkie nagrane CD chodzą bez problemu na CD32, a nawet na CDTV. Prędkość jaką używam to 8x..
do obrazu nic nie dodajesz bo nie musisz tam jest jush BOOT.

Problem może tkwić w zbyt słabym laserze, albo w równie ważnej sprawie tzn płytek..

Do nagrywania polecam TDK błękitne..
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
Big Gun
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2004, o 14:07
Kontakt:

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: Big Gun »

Nagrywam z prędkością 10 (mniej na mojej nagrywarce się nie da). Co do płyt, to używam jakichś takich dość tanich no name'owych. Być może jest to kwestia lasera, ale mam dwie nagrane gry (GLOOM i Disposable Hero od gościa, od którego kupiłem CD32), które były nagrane na prędkości x24 na Esperanzach i odpalają się bez żadnego problemów. Tak samo jak kompilacja 200 gier.
Spróbuję na TDK.

AHA! Jeszcze jedna ważna sprawa - czy wypalając CD pod np. power iso muszę rozpakować dany plik .cue (tak, żeby przy nagrywaniu płyty widoczne były wszystkie katalogi, które będą na nagrywanej płycie)?
Awatar użytkownika
RoniWorlds
Posty: 72
Rejestracja: 30 lis 2008, o 22:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: RoniWorlds »

klikasz 2 razy myszka na obraz płyty i nagrywasz ten mniejszy plik co jest do obrazu pomijasz. hmm ale jak mówisz że obrazy masz w cue tzn ze były robione programem cdclone on robi w drugim pliku informacje i typ zabezpieczenia ale nie powinieneś mieć problemu z nagraniem za pomocą PowerISO
-----------------------------------------------------------
A1200 Infinitiv Apollo 40/40 32 MB Zorro 2 / Picollo SD64

Amiga CDTV 3.0 SCSI

Moja baza Gier PL i Inne
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Ami4ever
Big Gun
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2004, o 14:07
Kontakt:

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: Big Gun »

Większość ściąganych gier ma dwa pliki .bin i .cue. Na forach wyczytałem, że powinno się otwierać plik z rozszerzeniem .cue "w nagrywarce".
Awatar użytkownika
zeku
Posty: 292
Rejestracja: 16 sty 2006, o 10:53
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: zeku »

Big Gun pisze:.....że powinno się otwierać plik z rozszerzeniem .cue "w nagrywarce".

tak bo jeżeli masz oprócz tego .cue i obrazu gry jeszcze mp3, to właśnie ten plik ma informacje jak powinny się ścieżki powypalać na płycie..

dodam że "Alcohol 120%" świetnie sobie z tym radzi..
A500 1.3/2.05, 1.8MB SLOW, 5,25 Drive, FG24,
A500+ 2.04, AmigaOS 2.1/1.3, GVP HD8+ Series II 153MB, 1GB, CDRW, 1.5MB CHIP, 8MB FAST,
A600 1.3/2.05/3.1/3.5, ClassicWB68K, 2MB CHIP, 4MB FAST, 1,5MB SLOW, CF 4GB,
CDTV 2MB FAST,
CD32 + EUREKA COMMUNICATOR,
Big Gun
Posty: 20
Rejestracja: 23 maja 2004, o 14:07
Kontakt:

Re: Nagrywanie plików ISO na płyty dla Amigi CD32

Post autor: Big Gun »

Spróbuję też z Alcoholem. Być może problemem jest szybkość nagrywania. Na mojej nagrywarce (przy użyciu wszystkich wymienionych w dyskusji programów) nie mogę zejść poniżej x10. Z drugiej strony gość, od którego kupiłem CD32 nagrał mi płyty ponoć na szybkości x 24.
ODPOWIEDZ