czarna dziura

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
Nightmare Z
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2003, o 20:42
Lokalizacja: z Mazur

czarna dziura

Post autor: Nightmare Z »

mam problem z grami 'desert strike' ,'sensible world of soccer' i kilku innymi. :( :( po wlaczeniu np desert strike i pokazaniu sie tytulowego loga robi sie czarny ekran iiiiiiiiii......nic tak samo z swos i kilkoma innymi :( :( nie wiem co zrobic :evil: :evil:
stoisz na rozdrozasz swiata-rapuj
robisz hh dla prawdziwych chlopakow-rapuj
czujesz to bansujesz
lirycznie wycinasz łakow-rapuj rapuj
Nightmare Z
Posty: 10
Rejestracja: 30 lis 2003, o 20:42
Lokalizacja: z Mazur

Post autor: Nightmare Z »

sorry ale niesprawdzilem SWOS na WINUAE.normalnie dziala.ale nadal mam problem z desert strike.a i jak sie ustawia konfiguracje na WINUAE???? :oops: :oops:
stoisz na rozdrozasz swiata-rapuj
robisz hh dla prawdziwych chlopakow-rapuj
czujesz to bansujesz
lirycznie wycinasz łakow-rapuj rapuj
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Napisałem Ci w poprzednim poście jak masz skonfigurować emulator, ale skoro Ci nie poszło spróbuje Ci to wytłumaczyć krok po kroku...
Zaczynamy:
- zakładka "RAM" weź Chip na 512 K, Slow na 512 K, Fast na 8MB
- zakładka CPU wybierz "CPU type" wybierz "68000" i "More compatible" w "CPU Emulation Speed" wybierz "Match A500 speed"
- zakładka "Chipset" zaznacz "ECS Agnus"
- zakładka "Misc" zaznacz "On-Screen LEDs" <- dzięki temu będziesz wiedział czy gra się ładuje czy stoi w miejscu
- reszte pozostaw bez zmian (zmień tylko to co uważasz że trzeba zmienić, czyli sterowanie dźwięk grafika kickrom itp.)
Czasami trzeba poczekać aż gra się załaduje (przeważnie jest widoczny wtedy czarny ekran), więc spróbuj się uzbroić w cierpliwość.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
amimaniac
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2003, o 18:09

Post autor: amimaniac »

ja bym ci poradzil naprawic ten dysk programem fixdisk bo ja juz mialem taki problem ale z gra jaguar xxj220 i chodzi teraz idealnie
pozdrawiam wszystkich fanow amigi
amimaniac
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2003, o 18:09

Post autor: amimaniac »

ja bym ci poradzil naprawic ten dysk programem fixdisk bo ja juz mialem taki problem ale z gra jaguar xxj220 i chodzi teraz idealnie
pozdrawiam wszystkich fanow amigi
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Raczej fixdisk nie zadziała ponieważ ta gra działa pod WinUAE a pod WinFellow już nie... i w tym właśnie tkwił problem.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Akurat Desert Strike jest gra NDOS i FixDiskiem nic nie naprawisz, Gdyz ten program naprawia dosowe dyskietki.
Niekiedy powodem niedzialania gierki sa kiepsko napisane crackdema ktore uruchamiaja sie na poczatku.
Wywalenie tego ze startup-sequence dosyc czesto pomaga. Takie same czynnosci trzeba wykonac, jak sie chce uruchomic gierki z A500 na A1200.
ODPOWIEDZ