Jak uruchomić gre

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
blacktear
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2004, o 13:06
Lokalizacja: Szczecin

Jak uruchomić gre

Post autor: blacktear »

Mam problem z uruchomieniem gry ... jaki jest najlepszy emulator i gdzie co mam zainstalować i czy cos jeszcze jest potrzebne do odpalenia gry najlepiejak by ktos mi opisal jak mam co robic =) ... niemam o tym zielonego pojęcia ... wiec mam nadzieje ze ktos mi pomoże :)
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Hmm trochę tego jest do tłumaczenia,więc najlepiej poczytaj FAQ na tej stronce(są tam odnośniki do różnych tematów dotyczących emulacji),w dziale pliki->emulatory znajdziesz poradnik i manual poczytaj je.Jeżeli dalej będziesz miał problemy to pisz śmiało,będzie łatwiej odpowiedzieć jeżeli zadasz konkretne pytanie dotyczące konkretnego problemu
pozdrawiam

A najlepszym emu jest WinUAE :wink:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Juras
Posty: 137
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Łódź (prawie)

Post autor: Juras »

Na początku staraj się korzystać z gotowych konfiguracji do emulatora - ułatwia to bardzo sprawe...do pobrania z http://emulacja.net/pliki.html.
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jak uruchomić gre

Post autor: DeathMieszko »

blacktear pisze:Mam problem z uruchomieniem gry ... jaki jest najlepszy emulator i gdzie co mam zainstalować i czy cos jeszcze jest potrzebne do odpalenia gry najlepiejak by ktos mi opisal jak mam co robic =) ... niemam o tym zielonego pojęcia ... wiec mam nadzieje ze ktos mi pomoże :)
polecam przeczytać na poczatek to: http://republika.pl/amiga_emulation_in_pc/require.html
kope lat minęło..
Awatar użytkownika
blacktear
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2004, o 13:06
Lokalizacja: Szczecin

co dalej ... ??

Post autor: blacktear »

dobra ... mam WinUAE 0991 i sciągnelam kickstart 1.3 no i teraz gdzie mam dac tego kickstarta ... no i jak odpalic samą gre ... bo tego to juz nieumiem ... :/
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

Zróbmy to na przykładzie Super Froga w WinUAE 0.9.90.Najpierw ściągasz kickstarty z tej strony i wrzucasz je do folderu np. z WinUAE,dalej odpalasz emulator i w zakładce quickstart wybierasz model: A500/A2000,potem zakładka Game % I/O ports i wybiersz keyboard layout B.Teraz idziesz do zakładki Disk Drives i klikasz na [...] przy DF0 i szukasz pliku z dyskiem nr 1 lub 3 jeżeli chcesz obejżeć Intro.Po chwili gra się załaduje - myszka działa tak samo masz do dyspozycji dwa przyciski a joy to : kirunki - kursory ,fire - CTRL.Jak gra poprosi Cię o kolejny dysk to wciskasz F12 zakładka Disk Drives potem eject przy DF0 i ładujesz nową tym samym sposobem. Na koniec OK (pod żadnym pozorem Reset).Na początek powinno wystarczyć...
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
blacktear
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2004, o 13:06
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: blacktear »

jest jeszcze jeden maly problem ... przy włączaniu emulatora wyswietla mi sie taki komunikat :
WinUAE message
You need any following ROM(s)

-Kickstart v1.3 (A500, A1000, A2000) rev 34.5(256k)
-Kickstart v1.3 (A3000) rev 34.5 (256k)

zmienilam kolory na 256 i wyskoczyl mi taki komunikat :
WinUAE message
This selected screen mode can't be displayed in a window, because the desktop is running in 8 bit color depth which UAE can't in window mode
Switching ti full screen display.

w superfrogu kawalek gry odpalilo a raczej sam początek gdzie pisze crystal ale zaraz byl komunikat WinUAE message
Diskfiles in DF0: is notcompatible with Kickstart replacement

włączyło sie to gdzie mam zmienic pliki i zmienialam na kazdy po kolei i dalej byl juz tylko pelny czarny ekran... co w takim razie robie nie tak ??
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

kickstarty musisz sciągnąć z tej strony bo nowy WinUAE rozpoznaje tylko określone wersje(revisions) a te z amiga.elbi. są na 100& ok.

z kolorami się nie baw(przynajmniej na początku) bo domyślne ustawienia są dobre.

Jeżeli sciągniesz ten kickstart i zrobisz tak jak napisałem wcześniej to ruszy - na pewno,powodzenia.
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
blacktear
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2004, o 13:06
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: blacktear »

komunikat :
WinUAE message
You need any following ROM(s)

-Kickstart v1.3 (A500, A1000, A2000) rev 34.5(256k)
-Kickstart v1.3 (A3000) rev 34.5 (256k)

pojawia sie caly czas kickstarty sciągnelam wszystkie z tej strony i dalej sie komunikat pojawia ... po drugie włączam pierw 3 disk pozniej 1 pokazuje sie crystal ... a jak prosi o nastepny dysk i wlaczam disk 2 to jest czarno i caly czas mysli i niechce sie wgrac ... i tylko w tym jest problem ... :/ ze crystal sie wlacza a gra juz niechce sie wladowac :/
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

co do kickstartów to zrób tak- wypakuj je wszystkie do katalogu np. Roms i umieść go w katalogu z WinUAE potem w zakładce PATHS tam gdzie stoi napisane :wink: ROM Path wybierz ścieżkę do katalogu roms i wciśnij RESCAN ROMS - jeżeli teraz Ci ich nie wykryje to... będziemy kombinowali dalej :wink:

jeżeli wszystko pójdzie dobrze to po wrzuceniu dysku nr.3 pokaże się intro a potem poprosi o dysk nr.1
P.S a Crystal to nazwa grupy która scrackowała Super Froga i na poczatku gry jest ich krótkie demko.Nie rozumiem tylko jakim cudem Ci się to pokazało skoro UAE nie wykrył kickstarta :?:
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

blacktear pisze:komunikat :
WinUAE message
You need any following ROM(s)

-Kickstart v1.3 (A500, A1000, A2000) rev 34.5(256k)
-Kickstart v1.3 (A3000) rev 34.5 (256k)

pojawia sie caly czas kickstarty sciągnelam wszystkie z tej strony i dalej sie komunikat pojawia ...

I dlatego nie lubię programów, które chcą być mądrzejsze od użytkownika... w menu ROM obok "Boot Rom File" kliknij na "..." i wybierz rom ręcznie. Powinno zadziałać.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
blacktear
Posty: 5
Rejestracja: 15 sie 2004, o 13:06
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: blacktear »

normalnie jestescie wielcy !!!!!!!!!!!!!! dzieki wielkie niewiem co bym bez Was zrobila ... troche techniki i czlowiek sie gubi =) eXtra narazie wszystko dziala jak nalezy =) =) z emulatorami do amigi to naprawde trza sie nagłowkowac ... bo z emulatorem do atarynki dalam sobie rade =) =)
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Post autor: martini »

he he miło że mogliśmy pomóc a tak na przyszłość większość gier pójdzie na A500 (w nowym WinUAE 0.9.90 lub 0.9.91) to te z oznaczeniami OCS/ECS,choć są oczywiście wyjątki :wink: do gier wymagających AGA użyj konfiguracji A1200,a w razie problemów wal śmiało 8)
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
jasiu21
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2007, o 12:05

Post autor: jasiu21 »

w razie problemów wal śmiało
mnie tez pomoglisie uruchomic emulator ale powiedzcie prosze teraz co zrobic jak po uruchomieniu romu pojawia sie ekran dos i migajacy kursorek?
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Pisz na moje gg,zrobię co w mojej mocy :P
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ