Emulacja gier twardodyskowych

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
pawelandersz
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2003, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Emulacja gier twardodyskowych

Post autor: pawelandersz »

:? Mam emulator WinUAE i kilka ulubionych gier twardodyskowych, np. Litil Divil, i nie wiem jak to zaistalowac, zeby chodzilo pod emulatorem.Prosze o jakies wskazowki.
pablo
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

W jakim formacie (na CD czy dyskietkach) masz te gry.
Jesli te gry sa juz na plikopartycji to wystarczy uruchomic je z Workbencha, ktore oczywiscie musisz miec
pawelandersz
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2003, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

emulacja gier twardodyskowych

Post autor: pawelandersz »

nie wiem wlasnie w jakim formacie jest ta gra (Litil divil) chyba w wersji CD, sciagnalem ja sobie ze strony www.back2roots.org, po rozpakowaniu zip-em gra ta sklada sie z kilkunastu plikow, ale zadne nie sa w formacie adf, nie bede ukrywal ze jestem poczatkujacym uzytkownikiem emulatora, wiec prosze o wyrozumialosc jesli wykazuje sie "lamerstwem" w taj kwesti. :)
pablo
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Na podanej stronie sa dwie wersje tej gry. W obu przypadkach musisz miec uruchomiony Workbech (system amigowy), ale jesli skorzystasz z emulatora CD32 to bedziesz mogl grac w tâ gre od razu z plytki lub katalogu udajacego plytke
pawelandersz
Posty: 3
Rejestracja: 29 paź 2003, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Emulowanie gier twardodyskowych

Post autor: pawelandersz »

Dzieki za zainteresowanie moim problemem. Moze sobie juz jakos poradze. Pobawie sie troche. Aha, jeszcze jedno pytanko: Czy wiesz moze skad sciagnac Guy Spy? Znalazlem stronke www.emumania.pl gdzie ona jest-ale odswiezanie strony graniczy z cudem a co dopiero sciaganie czegokolwiek. Prosze o jakis link bo jestm zdesperowany :) strasznie mi sie podoba ta gra. Dzieki
pablo
Awatar użytkownika
norbi
Moderator
Posty: 2017
Rejestracja: 2 lip 2003, o 15:36
Lokalizacja: Dolny Slask
Kontakt:

Post autor: norbi »

Czy to problem ? Chyba nie ?
Wsyatrczy poczytac troche na temat Amigi i jej emulacji i sprawa uruchamiania gierek sama sie rozwiaze.
Na pececie tez bez systemu nie uruchomisz zadnej gierki, a tak samo jest w przypadku Amigi. (oprocz gierek NDOS, ktore same zarzadzaja Amiga).
A gierke z emumania sciagnalem bez zadnego problemu, z odswiezaniem tez bylo dobrze.
Dobrze ze nie uzywac przegladarki pecetowej :)
ODPOWIEDZ