czemu niedzała

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
RZzielonek
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2004, o 13:57

czemu niedzała

Post autor: RZzielonek »

wiec tak mam problem ściagłem emulator o nazwie WinUAE 0.8.23 i sciagłem gotową konfiguracje robiłem wszystko tak jak jest w FAQ tyle ze jak tam jest napisane ze trzeba załadowac ta konfigóracje to ja niemoge co mam zrobic zeby sobie pograc powiedzcie moze jaks inny emulator aha i niemusze miec zadnej dyzkietki czy musze miec??
moj numer gg:5306123
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Kofiguracje wkładasz do katalogu "Configurations". Wtedy jak odpalasz emu, wejdź w zakładke Configurations powinna się ukazać domyślna konfiguracja (poniżej tam gdzie jest Name i Description), zaznaczsz ją i klikasz na Load.
Dyskietki pewnie że są potrzebne (a dokładnie obrazy gier z końcówką adf <-przeważnie). Obrazy gier "wkładasz" (są do ściągnięcia na tej stronie) w zakładce Floppies.
Są inne ale ten jest najlepszy co nie znaczy że najłatwiejszy!! Łatwiejszy w obsłudze się WinFellow ale on z kolei nie uruchamia tyle gier co WinUAE, no i WinUAE ma najbardziej zbliżoną emulacje do orginału!!
Jak coś będzie nie tak, to pisz, podam Ci jak "ręcznie" skonfigurować emulaotr.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
RZzielonek
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2004, o 13:57

Post autor: RZzielonek »

niemoge grac bez dyskietki?? aha klikam tam i robie LOAD i jakis bład wyskakuje niewiem co robic robie wszystko według instrukcji aha ja włozyłem gotowa konfigóracje do folderu ale nierozpakowałem jej a skad mam wziasc dyskietki do grania i poco tu na stronie jest gra do sciagniecia jak i tak jest potrzebna dyskietka mam 2 dyskietki od amigi 600 z grami aloalo i dogs
moj numer gg:5306123
RZzielonek
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2004, o 13:57

Post autor: RZzielonek »

aha no bo niewiem robiłem wszystko według twojich poleceń ale nic jak robie puźniej to LOADto jakis blond wyskakuje wiec iewiem a tak bardzo kcialem se przypomniec kierki na amige da sie cos z tym zrobic?
moj numer gg:5306123
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Przepraszam, wprowadziłem Ciebie w błąd. Dyskietki miałem na myśli obrazy gier które ściągasz, nazwałem je tak ponieważ wkładasz je w zakładce Floppies.
Po pierwsze tutaj masz gotową konfiguracje pod emulator WinUAE (emulacja A500).
Ściągnij sobie "kickstart 1.3" z stąd
http://emulacja.net/pliki.html
w zakładce rom masz "ROM file" <-tutaj daj ścieżke ściągniętego powyżej pliku.
Skonfiguruj go w ten sposób:
RAM: Chip 512K, Slow 512K, Fast 8MB; ROM: CPU: 6800, More compatible; Match A500 speed; Chipset: ECS Agnus.
Gry ściągasz z tej strony na której jesteś, są one w formacie adf. Wszystkie pliki jakie ściągasz trzeba rozpakować!! I wkładasz je(rozpakowane) kolejno do kazdej stacji DF0, DF1 itd.
Jak coś nie tak pójdzie, mój numer gg (ma już) wtedy na pewno nam pójdzie!
Ostatnio zmieniony 17 sty 2004, o 00:28 przez Fre, łącznie zmieniany 1 raz.
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
RZzielonek
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2004, o 13:57

Post autor: RZzielonek »

ok jest mam zrobione gra sie włancza tylko jak wyłoncze emulator to znowu musze ustawiac te konfiguracje mozna je jakos zapisac
drugie pytanie czy jak kce grac w gry na emulatorze od amigi musze miec dżojstik
moj numer gg:5306123
Fre
Posty: 227
Rejestracja: 14 sie 2003, o 12:27

Post autor: Fre »

Nie musisz mieć joysticka. Wystarczy (po włączeniu emulatora) wejść w zakładke "Game and I/O Potrs" wtedy wybrać "Keyboard Layout B" w "Amiga mouse port 1". "Amiga mouse port 0" zostaw jak jest ustawione domyślnie czyli na "PC Mouse" (przydaje się to czasami podczas gier).
Jeśli chcesz zapisać jaką konfiguracje to zaraz po ustawieniu jej wejdź w zakładke "Configurations" w mijsce gdzie jest Name wpisz nazwe swojej konfiguracji i wybierz Save. Od teraz powinna się tam pokazywać Twoja konfiguracja. Po uruchomieniu emulatora klikasz na nią, wybierasz Load i już masz ustawione wszystko.
Przepraszam że nie odpisałem szybciej, ale źle się czuje i leżałem w łóżku...
Respekt to nie dar - trzeba na niego zapracować.
ODPOWIEDZ