Najlepsze ustawienia grafiki

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
gosc

Najlepsze ustawienia grafiki

Post autor: gosc »

Witam

Jakie ustawienia polecacie zeby grafika byla jak najbardziej odwzorowana jak na amidze? Ja przy grze Transarctica AGA widac jednak mocno pixele a z tego co pamietam na amidze tak nie bylo. Czy cos trzeba dograc picasso czy jak to ustawic?
DeathMieszko
V.I.P.
Posty: 232
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:36
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: DeathMieszko »

nie bylo bo miales ja podlaczana pewnie do telewizora
zawsze mozesz wlaczyc wygladzanie (na odpowiedniej zakladce)
ja tam wole pixeloze dziwne nie ;-)
kope lat minęło..
Gość

tv

Post autor: Gość »

ano mialem podpieta pod tv i wszystko bylo super wiec dlaczego by nie mialo byc tak na pc
Anthrox
Mistrz Mortal Kombat 2
Posty: 1247
Rejestracja: 19 sie 2005, o 17:14
Lokalizacja: woj. wielkopolskie ;)
Kontakt:

Post autor: Anthrox »

Jeśli chcesz, aby woglądało jak na TV w opcjach ustaw "liniowanie", żeby paski były jak na telewizorze :P

add

W WinUAE to opcja Scanlines ;)
www.thecompany.pl -> zajrzyj, gdy emulator Amigi stanowi dla Ciebie czarną magię.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Niestety z włączoną opcją scanlines, gry wcale nie wyglądają jak na tv ;). Polecam pobawić się filtrowaniem, lub jeszcze lepiej - zaopatrzyć się w prawdziwą AMI (CD32 roxx ;) )
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

I na PC też może być super - wystarczy podłączyć pod TV -i będzie jak w oryginale (o ile posiadasz takowe wyjście)
Awatar użytkownika
martini
Posty: 713
Rejestracja: 13 cze 2004, o 12:59
Lokalizacja: Szczawno Zdrój

Re: tv

Post autor: martini »

Anonymous pisze:ano mialem podpieta pod tv i wszystko bylo super wiec dlaczego by nie mialo byc tak na pc
A jaką rozdzielczość wyświetla TV a jaką monitor Twojego PC... ? No i już wiadomo dlaczego taka pikseloza :wink: Jak gra ma się wyświetlać na max 640x480 to na 1024x768 pikseloza zawsze będzie...no chyba że usiądziesz sobie daaaleko od monitora :D
A swoją drogą rada Xerwera jest bardzo dobra i warto ją stosować używając także innych emu (psx, n64, nes etc)
Only Amiga makes it possible :wink: happy owner of A500!
Awatar użytkownika
Slesz
Posty: 1728
Rejestracja: 5 lut 2005, o 02:29
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Slesz »

A nie ma możliwości software'owego anti-aliasingu w WinUAE ?
Oczekiwanie na niebezpieczeństwo jest gorsze niż moment, gdy ono na człowieka spada.
Awatar użytkownika
Bebokus pospolitus
Posty: 1410
Rejestracja: 6 sty 2005, o 17:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Bebokus pospolitus »

Odświeżam wątek,także mam pytanko dlaczego do cholera Winuae nie ma takiej opcji ,np w Epsxe emulatorze psx-a moge ustawić o wiele lepszą graficzke niż na orginalnej konsoli(miodzio,wygładzone krawędzie itp).
Nie będe przecież PC podpinal to Tv żeby pograć w amigowe gierki bo to paranoja :?
Filrty w Winuae są do niczego,jedynie Super Eagle trochę wygładził wszystko i wygląda to już jakoś po ludzku,czy ktos mógłby napisać coś więcej o tym? :)
Jednak po zastosowanoi go coś się chrzani z dźwiękiem :x
Rozwala mnie fakt że mają takiego potwora nie moge porządnie emulować glupiej Amigi :evil:

No i udało się,naszukałem się po necie,ale w końcu zrobiłem sam,ustawiłem filtr Scale i dźwięk już nie tnie.Szkoda że Winuae nie ma więcej filtrów :wink:
http://www.retrostacja.org/ multi blog o grach :)
ODPOWIEDZ