problem z dzwiekiem

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

problem z dzwiekiem

Post autor: biegu »

Mam winuae 1,20 i jakos od niedawna mam problem z dzwiekiem, tzn albo tak jakby sie nakladal i slychac podwojnie albo cos go scina, na poczatku mialem tak ze dzwiek byl poprostu za pozno ale bawilem sie SOUND BUFER SIZE i problem znikal musialem ustawic na 3 pozycji, a teraz dzwiek sie pieprzy na kazdym. Kombinowalem tam ze wszystkim ale nadal ten błąd sie pojawia. Na starszych wersjach win uae tego problemu u mnie nie ma ale ta wersja bardziej mi sie podoba.
Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Sprawdź czy dzieje się tak na każdej grze (koniecznie spróbuj z jakimiś grami ECS/OCS). Podaj konfigurację kompa.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

tak na kazdej grze sie tak dzieje, ale na jednej mniej na innej bardziej, w niektorych poprostu dzwiek jest za pozno a w niektorych to masakra jesli jest muzyczka.

a konfiguracje kompa chodzi ci o konfiguracje win uae ? czy jaki mam sprzecik?
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

wlasciwie jak tak teraz sprawdzam to jednak nie na kazdej, ale na takich co jest jakis ten dzwiek taki lepszy, np Cannon fodder, Blues brothers itp
Awatar użytkownika
Amigaz
Posty: 261
Rejestracja: 11 paź 2005, o 19:48
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Amigaz »

a moze masz za wolny komp i dzwiek po prostu przycina? Jaki to procek? WinUAE 1.2 jest chyba najbardziej wymagajace jesli chodzi o predkosc kompa
AMIGA ROOLZ
GET BOINGED
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

wydaje mi sie ze kompa za wolnego nie mam
athlon 3000+
1 GB ram (dual)
radeon 9600pro
dzwiekowka zintegrowana.

w niektorych grach wystarczy ten suwak buforu zmienic na 3 pozycje i jest ok a w niektorych sie sypie równo.
Awatar użytkownika
Blod
Administrator
Posty: 1089
Rejestracja: 24 kwie 2003, o 13:49
Lokalizacja: Stolica

Post autor: Blod »

Podaj swoje ustawienia z menu 'Dźwięk', bo tak to możemy godzinami teoretyzować.
|||||||||||||||||>--- [90%]
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

nie zmienialem nic w tych ustawieniach dzwieku sa takie jakie sie automatycznie włączają przy wyborze jakiejś konfiguracji w "quick start"
czyli
Karta dzwiekowa: "realtek ac97 audio" lub "podstawowy sterownik dzwieku" na jednym u drugim ten sam problem

Emulacja dzwieku: włączona 100% zgodnosci (na kazdych innych błąd sie pojawia)

wielkość bufora dźwięku: suwak jest na 4 pozycji ale czesto zeby dzwiek sie nie spoznial musze zmienic na 3

Częstotliwość: 22050
tryb stereo: stereo
separacja stereo: 70%
interpolacja: wyłączony
filtr audio: zawsze wyłączony

i to chyba tyle.
bawilem sie wszystkimi tymi rzeczami, ale na kazdym jest tak samo. DLa przykladu gram w cannon fodder: muzyczka konkretnie sie pierdzieli, albo przycina albo sie nakłada, w czasie strzelania odglosy sie przycinaja i czesto je slychac po czasie. W innych grach tak samo, np w blues brothers zamiast fajnej muzyczki jakies przycinajace sie gó.o.

Prosze poradzcie :)
Awatar użytkownika
Xerwer
Posty: 149
Rejestracja: 19 paź 2005, o 21:55
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Xerwer »

Masz podobny problem jak i ja - mamy za szybkie kompy 8) albo jakiś rodzaj niekompatybilności :? - sprawdź ustawienie np. wyłącz Jit (zakładka CPU) lub lepiej zmień prędkość CPU na "regulowaną między CPU a chipsetem" i ustaw obie max w lewo - niestety mocno to spowalnia emulację - włącz wszystko w normalnej config. a gdy zajdzie potrzeba przełącz jak powyżej.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Spróbuj 44100, teoretycznie nic to nie powinno dać a jednak u mnie chodzi dobrze na tym ustawieniu. Gdy dźwięk się spóźnia można się jeszcze pobawić suwakiem "audio driver lag compensation".
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

niestety nic z tych rzeczy nie pomaga. :( Chyba bede musial grac na starszych wersjach win uae, ale na tamtych nie chodza wszystkei gry.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

A daj przykład choćby jednej. U mnie odpala się wszystko na starszych wersjach.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

np nie dziala mi cannon fodder, rainbow island, fire force, fire and brimstone. i tak by tu jeszcze wymieniac.
Awatar użytkownika
BadMojo
Posty: 986
Rejestracja: 17 lis 2003, o 22:27
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BadMojo »

Z gier które wymieniłeś, sprawdzałem tylko cannon fodder i działał nawet na bardzo archaicznych wersjach. Myślę że to raczej wina ustawień niż samego emulatora.
AXE Capoeira!
Awatar użytkownika
biegu
Posty: 367
Rejestracja: 16 lut 2004, o 15:14
Lokalizacja: Tychy

Post autor: biegu »

to widocznie moze moj komp tego nie akceptuje bo tez mialem wiele wersji winuae i nie dzialaja mi te gry, musialem do nich uzywac Winfellow, ale na tym winuae dzialaja. Wydaje mi sie ze to nie wina ustawien bo takie same praktycznie mam na tym nowym winuae.
ODPOWIEDZ