problem

Zajrzyj tutaj jeśli masz problemy z emulacją Amigi.

Moderator: GTW

ODPOWIEDZ
grzecho
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2006, o 17:33

problem

Post autor: grzecho »

cze.jestem tu nowy.(to widac :D)mam problem.gry kiedy sie laduja to strasznie sie zacinaja a kiedy zalaczam superfroga to jest accessing disk i nic sie nie dzieje.moje winuae to 0.8.21.r4 (chyba cos takiego, ale na wersji 1.2 tez tak jest)moj komp to Pentium III 800, 128 mb ramu i gefroce 4 mx 440. ale to nie ma nic do rzeczy bo kiedys gralem na tym samym kompie i bylo ok.
edit:zrobilem to co bylo w tym: http://forum.emulacja.net/viewtopic.php?t=1202 temacie i dzwiek juz mi sie nie zacina ale gra dalej sie tnie jakbym mial najgorszy komp na swiecie.(a na tym kompie mi nawet most wanted chodzilo(malo sie cielo ale sie dluuuugo ladowalo))
Tomas1706
Posty: 43
Rejestracja: 6 lip 2006, o 20:58
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Tomas1706 »

Ja jak miałem taki problem to przeżuciełem się na winuae 1.2.
Ściągnij se kickstarta 1.3 i 3.1 lub 3.0 ale lepiej 3.0.
W zakładce CPU ustawiaj 68020- typ procesora
szybkość emulacji taka jak na amige 500
Chipset-ECS Agnus a do starych gier AGA
Rom kickstart 3.0 a gdy nie działa albo błąd jest to kickstart 1.3
W Ram nic nie zmieniaj.

Te informacje pomogą ci przetrwać początki ale gdyby dalej nie działało to spróbuj sam pokombinować.Tyle mogłem pomuc '' Niech moc będzie z tobą"

Do starych gier kickstart 1.3 a do nowych 3.0 ale najgorsze jest to, która podchodzi pod starą a która pod "nową"

Jak by nie pomogło to ja już nic nie moge zrobić
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Tomas1706 pisze:Ja jak miałem taki problem to przeżuciełem się na winuae 1.2.
Ściągnij se kickstarta 1.3 i 3.1 lub 3.0 ale lepiej 3.0.
W zakładce CPU ustawiaj 68020- typ procesora
szybkość emulacji taka jak na amige 500
Chipset-ECS Agnus a do starych gier AGA
Rom kickstart 3.0 a gdy nie działa albo błąd jest to kickstart 1.3
W Ram nic nie zmieniaj.

Te informacje pomogą ci przetrwać początki ale gdyby dalej nie działało to spróbuj sam pokombinować.Tyle mogłem pomuc '' Niech moc będzie z tobą"

Do starych gier kickstart 1.3 a do nowych 3.0 ale najgorsze jest to, która podchodzi pod starą a która pod "nową"

Jak by nie pomogło to ja już nic nie moge zrobić
lepiej zapoznaj sie z modelami Amig ich konfiguracji oraz parametrami a nie piszesz bzdury nietrzymajace sie kupy na odwal sie facet, przy takich informacjach watpie aby chlopak uruchmol jakas gre.

"Chipset-ECS Agnus a do starych gier AGA"

porazka.

Graj najlepiej na wersji 08.25 ew 08.27 bo nowsze sa bardziej prockozerne no i przede wszystkim na mniejszej rozdzialce 320x240 zaznacz Lo-res, line mode: normal
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Tomas1706
Posty: 43
Rejestracja: 6 lip 2006, o 20:58
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Tomas1706 »

ZB pisze:
lepiej zapoznaj sie z modelami Amig ich konfiguracji oraz parametrami a nie piszesz bzdury nietrzymajace sie kupy na odwal sie facet, przy takich informacjach watpie aby chlopak uruchmol jakas gre.

"Chipset-ECS Agnus a do starych gier AGA"

porazka.

Graj najlepiej na wersji 08.25 ew 08.27 bo nowsze sa bardziej prockozerne no i przede wszystkim na mniejszej rozdzialce 320x240 zaznacz Lo-res, line mode: normal
To są twoje ustawienia u mnie wszystko działa. A jak się ścina to zmieniam typ procesora i jest OK!
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Tomas1706 pisze: To są twoje ustawienia u mnie wszystko działa. A jak się ścina to zmieniam typ procesora i jest OK!
Dla towjej swiadomosci standardowe parametry amig

A500 MC68000 7,14MHz, Chipset OCS, 512kB Chip-RAM, kickrom 1.3

A500+ MC6800 7,14MHz, Chipset ECS, 1MB Chip-RAM, kickrom 2.04

A600 MC6800 7,14MHz, Chipset ECS, 1MB Chip-RAM, kickrom 2.05

A1200 MC68EC020/MC68020 14,28MHz, Chipset AGA, 2MB Chip-RAM, kickrom 3.0

Wiec sie niedziw ze niektore gry niechodza skoro do A500 ustawiasz uklad graficzny AGA lub emulujac A1200 ustawiasz predkosc A500 i chipset OCS.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
grzecho
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2006, o 17:33

Post autor: grzecho »

ZB pisze:
Graj najlepiej na wersji 08.25 ew 08.27 bo nowsze sa bardziej prockozerne no i przede wszystkim na mniejszej rozdzialce 320x240 zaznacz Lo-res, line mode: normal
jak daje taka rozdzielczosc i takie ustawienia to po 1:nic to nie zmienia
a po 2:mam to strasznie wielkie jeszcze biorac pod uwage to ze rozdzielczosc pulpitu mam 1024x768 i monitor 15cali
grzecho
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2006, o 17:33

Post autor: grzecho »

aha zapomnialem dodac.zmiana wersji nic nie pomogla :(
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

Niewiem w czym problem u mojego znajomego na P III 500MHz przy takich ustawieniach obrazu wszystko dziala dziala bez zarzutu, jedynie przy emulacji procka A1200 z AGA zwalnia.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 25 lip 2006, o 12:50 przez ZB, łącznie zmieniany 1 raz.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
Awatar użytkownika
speed.nsx
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2006, o 10:01
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: speed.nsx »

ZB wg mnie troszke Cie nosi :D z calym szacunkiem ludze sa nowi,mozna moze lagodniej wytlumaczyc?Osobiscie szanuje wszystkich na forum ale uwazam ze jak pomagac to na luzie :D
"//-.--/---/.-//-././.-/./.-.//.--/.-/.-./-.-//.-/.-./---/-././/"
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

speed.nsx pisze:ZB wg mnie troszke Cie nosi :D z calym szacunkiem ludze sa nowi,mozna moze lagodniej wytlumaczyc?Osobiscie szanuje wszystkich na forum ale uwazam ze jak pomagac to na luzie :D
jak ktos ma pomagac to niech robi to naprawde a nie wprowadza ludzi w blad.
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
grzecho
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2006, o 17:33

Post autor: grzecho »

dobra zrobilem tak jak pokazales na tym screenie i sie nie tnie.ale musze jeszcze cos pokombinowac zeby to nie bylo takie wielkie.ten napis CRYSTAL co w superfrogu na poczatku jest jest wielki na 3/4 ekranu :D.ale dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
ZB
Posty: 481
Rejestracja: 11 maja 2005, o 02:48
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: ZB »

grzecho pisze:dobra zrobilem tak jak pokazales na tym screenie i sie nie tnie.ale musze jeszcze cos pokombinowac zeby to nie bylo takie wielkie.ten napis CRYSTAL co w superfrogu na poczatku jest jest wielki na 3/4 ekranu :D.ale dzieki za pomoc
jest wielki bo tak bylo oryginalnie na Amidze 320x240 jak nie to zmien na 400x300
"IT doesn´t born yet, because when IT born, it will be end of all what we know. IT is God, IT is Devil, IT is Unborn. It isn´t here yet, but seas become dry, newborns dying and land is controled by wave of hysteria and madness."
grzecho
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2006, o 17:33

Post autor: grzecho »

wiem zmienilem tak i jest nawet dobrze
ODPOWIEDZ